REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 Amanda - KRAJ

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AuthorMessage
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 6:28

Quote :
super je novela
Hvala ti i love hm


Quote :
Ponadala sam se da će Andreas prepoznati devojčicu iz svoje mladosti. Jako si lepo opisao scenu njih dvoje u tom njegovom stanu!
Heh, hvala, meni se isto taj deo serije jako dopada...
Videces u narednim epkama, kako ce posumnjati da je to ona...Seti se imena kako mu predstavila kad je bila dete...samo njemu i nikom vise...hehe....
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 6:58

Quote :
Heh, hvala, meni se isto taj deo serije jako dopada...
Videces
u narednim epkama, kako ce posumnjati da je to ona...

Jeste, jako dobar deo...Jedva čekam nastavak :)

Quote :
Seti se imena kako
mu predstavila kad je bila dete...samo njemu i nikom vise...hehe....

Ovo mi se veoma dopada, zanima me način na koji će se oni sresti opet, ali da znaju jedno za drugo. Da li će mu ona pomenuti to ime kojim se predstavila u detinjstvu... Odlično, novela je VRH!
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
sava
TVNovele Zavisnik
TVNovele Zavisnik
sava

Broj postova : 2118
Lokacija : Dark side of the moon

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 7:32

super je ovo bas mi se svidja
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 7:49

Hvala savo, snopy.....

EPIZODA 7: I BOGATI PLAČU

Amanda - KRAJ - Page 2 11813yf

Nebo dade svoj treći znak…

Princ i princeza ponovo su se sastali. Princ će polako početi psihički da sazreva. Došlo je vreme da u svoju loptu, s kojom se redovno igra, prenese svoje tajne i osećanja i šutne je – pošalje je princezi…Ona će morati da prestane da veruje u pesmu, jer pesma uvek kratko traje. Treba da počne da veruje u ljubav, jer ona zaista postoji. Njena pesma zna sve njene želje, maštanja i stvari koje nikad nisu izrečene…Takvu pesmu posvetiće svom princu…

Nakon što je Belinda pala i razbila glavu, Andres se trgne, zbaci Anu sa sebe i pojuri ka Belindi. Ana nije mogla da se digne sa poda, već je počela da peva, ali ovog puta promuklim glasom: Ay, ay, ay, ay Ay, ay mi amor, De mi Corazon…..
Andres je podigao Belindu na krevet, zaustavio joj krvarenje na glavi, prekrio ranu komadom vate. Ona je polako dolazila k sebi i nakon što je otvorila oči, videla je Andresovo zajapureno, zabrinuto lice: Ljubavi, ….. ah ….. šta se to …. desilo… zašto imam ovo na glavi… - Andres je otišao po kanape, a Belinda ostala da leži, u polusvesnom stanju, slušajući Amandinu pesmu.
Amanda: Ay, ay, ay, ay Ay, ay mi amor, De mi Corazon…..

Mikaela Brant je ležala i opijala se na ogromnom bračnom krevetu u sobi. Na drugoj polovini kreveta, ležao je pas, uznemiren, kao i ona. Smetao mu je sjaj njenog prstena. Iritirao ga je, stalno je drmao repom. Njen prsten, u stvari je njena duša, koja je samo spolja posuta sjajem, dok iznutra prepuna je pepela. Svakom bi zasmetao taj lažni sjaj, prosto, razara oči. Mikaela je bila nestrpljiva, jer se bližio dan kada će upoznati Andresa. Nameravala je da ode na sledeću utakmicu i da vatreno navija za svog kučeta (tako je nazivala Andresa). Znala je apsolutno sve o njemu i njegovim roditeljima. Već godinama prati svaki njegov korak i zna šta svaki dan on radi.
Mikaela: Znaš li ti Sofronije koliko je moj život težak…. – Počela je da plače, a zatim i da vrišti.
-On još uvek ne zna da ja postojim. Ona ***** Stela upravlja njegovim životom, kao što je to radila i s Alehandrom. Neću dozovliti da Andres postane kreten, kao njegov otac, ne može takooooooooo! On je slavan, rođen da bude zvezda. kao i ja…Zajedno ćemo daleko stići i prekinuti ovo ropstvo od života…On ne zaslužuje da bude robot, kojim će roditelji upravljati kako požele! Alehandro je želeo da mu sin bude poslovni čovek, director stričeve kompanije….Pih!! Eto mu predsednika kompanije, na fudbalskom terenu! Ona ***** mu je nametnula drugu ***** , samo da bi sina mučila, uništavala mu mladost i snove, jer svako ko nju dobije je mrtav…Ne boj se Sofronije, nije zainteresovana za pse! Stela voli Belindu, zato što je ova ista kao ona, raspadi od čoveka, eto šta su…. - I zaista, Mikaela će prisustvovati sledećoj Andresovoj utakmici, čak će biti i jedan od sponzora. Sprema veliko iznenađenje, ne samo za kuče, već i za njegove roditelje.

Andres pokušava da veže Belindu, koja je skroz došla k sebi i počela da vrišti.
Amanda je sve tiše i tiše pevušila…
Belinda: Ah!.....Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!....Ah!
Andres: Smiri se, molim te, sve ću ti objasniti, ne pravi takve zvukove, komšije će se čuditi, smiri se ljubavi, preklinjem te!
Međutim, nije uspeo da je veže, otela mu se i nastavila je da vrišti. Amanda je pokrila uši i puzila po podu, pored njihovih nogu tražeći svoj telefon da zove Šerilin.

KRAJ 7. EPIZODE

Kasnije mozda nova epka, postavljam vise epki, jer je pocetak i dosta su kratke, a od ponedeljka svaki dan po jedna...
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 9:19

Quote :
Njen prsten, u stvari je njena duša, koja je samo spolja posuta sjajem,
dok iznutra prepuna je pepela. Svakom bi zasmetao taj lažni sjaj,
prosto, razara oči.

Još jedan primer osobe bez morala, srama...takva je Mikaela... Interesuje me koje će iznenadjenje prirediti na toj utakmici i kako će Andreas reagovati na to...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 9:36

Ovo je prvi susret sa Mikaelinim likom. Da, to sa prstenom je dat ujedno i njen opis, ali sve ce se najbolje videti iz postupaka...Ne znam da li si primetila, ali u ovom dijalogu sa psom, ima i nekih istinitih stvari....
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 12:04

da da, primetila sam. Andreas je morao da udovolji majci i oženi Belindu, devojku koju očito ne voli, iako kažeš da je i sam bio nezreo. Andreasova majka je bila veoma surova, jos u prvoj epizodi se videlo kako je muza nagovorila da zauvek napuste mesto gde su do tad ziveli, jer se
pojavila Amandina majka, njegova velika ljubav.

Sto se Mikaele tiče, ovako na prvi pogled, čini se slična njoj, ali kao što kažeš, epizode o njoj tek prestoje... Mikaela je bila bolesno opsednuta Andreasom. Svidja mi se njen lik, tj način na koji je je opisuješ...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 14:33

EPIZODA 8:

Amanda - KRAJ - Page 2 16c15wg

BELINDA: Aaaaah! Ah! Ah! Ah! Aaaaaaaaaaaaaaaaaah!
Andres se veoma uplašio za Belindu, jer i ranije je imala poneku krizu, ali je ovo prvi put da ovako postupa.
Videvši da nema telefona, Amanda je srušila sve sa stola i popela se na njega. Andres se sve vreme držao za glavu, jer nije znao šta će da radi sa dve lude u stanu i bojao se da i on ne poludi. Belinda je neprestano kreštala, dok je on besno zgrabio Amandu za noge i pokušao da je izbaci iz stana. Amanda je sve vreme držala ruke na ušima, jer, iako je bila pijana, veoma joj je smetalo kreštanje (sada već urlikanje) Belinde, koja se nije pomerala s mesta i gledala je samo u jednu tačku. Amanda se iz sve snage otela Andresu i pošto više nije mogla da podnese Belindin glas, udarila joj je šamar i ova je ponovo pala. Kada je Belinda pala, Amanda je zapela preko nje i ponovo dotakla pod.
Nakon sat vremena, Belinda KONAČNO dolazi k sebi, podiže se i okreće se ka Andresu, koji je sedeo na trosedu, spuštene glave, sav u očaju.
BELINDA: Kako si mogao to da mi uradiš, ja sam mislila da će ova noć biti posebna za nas dvoje i…. …………………Pih!…Pa i jeste bila posebna budalo jedna, Ah!... Neću više nikad da te vidim, gadiš mi se!!
ANDRES: Ova pijanica je kriva za sve Belinda, ona je upala u moj stan i sve upropastila, zar ne primetiš da je pijana? Pa zar si toliko glupa da misliš da bih te pozvao na večeru, u svoj stan, a u njemu druga žena?? Razmisli malo, molim te, veruj mi i sve će biti kao pre!
BELINDA: Ništa neće biti kao pre….Ja glupa? (Izuva cipelu i krene da ga udari) ….
ANDRES: Smiri seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Amanda odskoči u tom trenutku (bila je zaspala) i pogleda u njih dvoje (uplašeno i iznenađeno), a zatim i oni u nju. Nakon toga, opet pada, a ovi nastavljaju svađu.
Belinda se smirila, ponovo obuva cipelu i plačući nastavlja: Eto vidiš, sad je ponoć, sad je trebala da počne naša večera! Međutim, ja sam poranila, ti me nisi očekivao, pa si nameravao da se malo da se zabaviš sa …. ovom …. Ah! … ovim ….stvorem….A!
Andres ju je uveravao da nije bilo tako i da Amandu vidi prvi put, kao i da je ona greškom, pijana došla u njegov stan. Međutim, objašnjenja nisu vredela, Belinda uzima tašnu, besno pogleda Andresa: Nastavi večeru sa ovom……………...Ah!........Ah!.... .................Ah!.........ovim stvorem, ........ Bože, šta si to doveo u stan! - i u besu “ iskače “ iz stana. Andres nije ni pokušavao da je prati, jer je znao da bi se cela zgrada probudila, a i ništa ne bi postigao. Ostadoše on i Ana Manuela u stanu... Nakon nekoliko sati, ona se budi, držeći se za glavu i uplašeno ga upita šta se dogodilo, zašto se ona nalazi kod njega u stanu, a ne na Džerijevoj žurci.
Andres je samo ćutao, nasuo šampanjac i sebi i njoj, a zatim uključio neku umirujuću muziku. Seo je pored nje. Ona prihvata čašu, ali videvši da se nešto čudno dešava, brzo se podiže i krene ka vratima. Andres zatvori oči. Pomisli u sebi: Sad se setila da ode...! Zašto baš sad.....
Međutm, Amanda gasi njegovu muziku, vadi iz tašnice disk na kojem je pisalo Amanda i pušta svoju pesmu, sa prvog albuma, koji treba tek da izađe. Zatim se okrenula ka njemu i upitala ga: Zašto si me oteo? Ko si ti? Andres, iz očaja, leže na pod i uhvati se za glavu. Od ove noći, njihov život više neće biti isti...Nebo je dalo svoj treći znak...U Andresovo srce dolazi najsjajnija (i najluđa!) zvezda, kako bi ga izbavila od pakla koji mu je majka nametnula, kao i od onog što tek sledi, kada upozna Mikaelu Brant.

U međuvremenu i naučnica Dolores se opijala, držeći robota androida u krilu. Mazila ga je po celom telu....Bila je tužna, što završni deo njegove konstrukcije (lice Kamile, njene ćerke), mora da prepusti Mariu. Kosa joj je bila raščupana, a od stalnog trljanja, oči su joj se zacrvenele i počele da suze. Ona je krenula strasno da ljubi robota i u tom momentu nailazi Mario, koji je bio zaprepašćen ovim prizorom. Mario joj je uzeo čašu iz ruke i sklanio robota iz njenog krila. Ona ga je besno gledala.
MARIO: Zašto si to radila, ona je tvoja ćerka, Kamila, ljubav koju ti osećaš prema njoj je majčinska, jel tako? Nema potrebe za ovim...Dođi, pomoći ću ti da odeš do kreveta. DOLORES: Sklanjaj ruke s mene, odvratna avetinjo! (Napila se) – i sama ustaje. Uzima svoju torbicu i ključeve od kola.
MARIO: Sačekaj, gde ćeš u takvom stanju, nema potrebe za tim, ljubavi, dođi da legneš.
DOLORES: Potreban mi je muškarac!
Mario je iznenađeno gledao u nju: Pa, evo me....Zar si zaboravila na naše nestašluke svih ovih godina...?
DOLORES: Hahahahahahahahahahahahahahahahahah – počela se ludački smejati, odgurne Maria i uputi se, u spavaćici, ka kolima. Upalila je auto i krenula ka centru grada...

Nekada je ljudski um toliko moćan i razvijen, da vidi i razume stvari koje običan čovek ne može da shvati, niti uoči, ali zato, takav moćan um, od tolike zbrke u neuronima, često ne može da razume neke normalne, svakidašnje stvari i situacije.

KRAJ 8. EPIZODE

Pocele su duze epke. Jos jedna epka danas, a od ponedeljka po jedna svakim danom.
Hvala svima koji citaju i komentarisu!
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 14:42

Odlično! Drago mi je što je Belinda besno napustila stan i što je Andreas ostao sa Amandom! Jedva čekam deo kada on bude počeo da sumnja da je ona ustvari devojčica iz njegove mladosti!
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySat 9 Jan 2010 - 14:52

Hvala snoopy...Trudim se da uvodim nove likove postepeno, zato nema puno desavanja, a paznja citaoca uglavnom ide na glavni par.
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySun 10 Jan 2010 - 3:35

9. EPIZODA

Amanda - KRAJ - Page 2 2a99o2d

AMANDA: Ne mogu da verujem da sam ti uništila vezu...Zašto me nisi bacio sa terase ili sakrio negde, kad već ludača ne shvata da sam promašila naselje?
ANDRES: Ludača je....odnosno....Belinda je poranila, to se prvi put desilo, kao i to da neko nepoznat upadne u moj stan i išamara moju devojku! – besno je gledao u nju.
AMANDA: Ma nemoj? A njen momak mirno posmatra kako je ja tučem?
Andres gasi njenu muziku, vadi cd i začudi se videvši naziv “Amanda”.
AMANDA (još uvek krije svoje pevačko ime, jer njen prvi album još nije izašao): To je naziv pesme.... – a zatim se slatko nasmeši, uzima od njega cd i tašnicu, još jednom se izvini i otvara vrata. (mobilni zaboravlja da ponese)
ANDRES: Hoćeš li mi, makar, reći ime?
AMANDA: Ana Manuela.... – a zatim napušta zgradu.
Bila je veoma tužna zbog svega. Andresu je bilo još gore, međutim, ime koje je pisalo na cd-u na njega ostavi snažan utisak. Od tada je prestao da razmišlja o Belindi, njegovo srce, posle dugo godina ponovo poludi...njegove oči ponovo su pune iskrica...
Ova noć ludila se odužila. Mesec je prepun sebe, a ples zvezda se odavno završio…Noć više nije mirna i tiha, zbog haosa na ulicama ( i stanovima!), ali ta magija večeri stvorena je kako bi nebo pokazalo da je grad živ i da duh mladosti zauzima svaki njegov kutak. Mladi, veseli ljudi, puni života, nalik na mesecu prepunom sjaja uvek se moraju boriti da ne budu potisnuti od strane nauke i njenih pronalazaka. Svet sve više postaje veštački, gubi se ta prirodnost, ta ogromna vatra, koja bukti u mladom čoveku, prepunom želja i snova. Prirodni sjaj polako se gasi…Kao i ova noć…

Amandi se još pomalo vrtelo u glavi, ali je bila svesna i jako se kajala zbog svega. Iznenada, ugledala je jaku svetlost, brzo odskočila, ali oseti oštar bol u stomaku. Neko ju je udario autom i produžio dalje. Pala je na zemlju, stomak joj je počeo da krvari, ali je ona bila svesna, pokušala je da ustane, ali nije uspela. Jedva je dopuzila do glavnog puta, tražila je pomoć, ali se niko nije odazivao. Stanje joj se pogoršavalo.
Odjednom, zaustavi se neki čudni – ultra moderni džip.
DOLORES: Idiote jedan! Sad si našao da se pokvariš, a kad idem na onaj Benov defektni kongres za retardirane, onda ideš i brže nego što treba, kako bih što pre stigla! I još si me ostavio u neku Nedođiju...AAAAAAAAAA! Šta je ovo ispred mene?!
Dolores se saginje i ugleda Amandu, koja je izgubila svest. Videvši da ima težu povredu trbuha, Dolores je podiže i smešta u svoj džip.
DOLORES: E glupačo jedna....ti još misliš uživaćeš pre nego što odeš na onaj defektni Benov kongres! - nekoliko puta šutnula je svoj ultra-moderni džip, sagla se ispod, uzela iz gepeka neke alatke i začas popravila auto. Vratila se kući sa Amandom i brzo zbrinula njene povrede na stomaku. Amanda je bila bez svesti, ali van životne opasnosti.

Ujutru, Mario je virio u laboraotriju i prisluškivao razgovor između Amande i Dolores.
AMANDA: Hvala vam puno što ste me spasli, imala sam sreće da naletim na doktorku!
DOLORES. Na naučnicu, mila moja....Tvoj glas me jako uzbuđuje, baviš li se možda pevanjem? – Amanda je zbunjeno i začuđeno gledala u Dolores, međutim, slagala je da nema nikakve veze s pevanjem. Zahvalila se doktorki na svemu i htela da krene kući.
DOLORES: Sačekaj malo mila, da ti dam broj telefona, ako ti nekad zatrebam, da znaš da ću ti uvek pomoći, inače, kao što vidiš, privatno radim! – dok to govori i slatko se smeši, Dolores daje Amandi injekciju i uspavljuje je. Zatim, besno doziva Maria i naređuje mu da uljuči sve nove mašine i Amandu priključi na njih.
MARIO: Te mašine su prekjuče stigle iz SAD, rekla si da će ti za par godina trebati, zašto sad hoćeš da ih aktiviraš? Devojka je van opasnosti, zar ne?
DOLORES: Ćuti i uradi to što ti kažem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amanda je priključena na jedan manji uređaj. Kada ga je Dolores uključila i ponovo Amandi ubrizgala nešto, Amandi se vraća svest, ali gleda samo u jednu tačku.
DOLORES: Baviš li se pevanjem, draga moja? Tvoj glas me očarava.
AMANDA: Da, ja sam pevačica, ali tek na početku, za nekoliko dana treba da se predstavim publici sa svojim prvim albumom.
DOLORES: A ime?
AMANDA: Ana Manuela Kampos, ali, kao pevačica zvaću se Amanda.
DOLORES: Imam osećaj da kriješ svoj pevački talenat?
AMANDA: Moja majka je udata za politčara Ramiresa. Kad bi se pročulo da se bavim pevanjem, nastao bi veliki skandal i moja majka i ja bismo imali velike probleme. Međutim, Amanda će nostiti periku i naočare...
Dolores gasi aparat, Amanda ponovo gubi svest.
DOLORES: Jel si shvatio Mario, ona je pevačica, kao moja kćerka što je bila? Isto godina je imala i Kamila kada je započela svoju pevačku karijeru!
MARIO: Ja ne shvatam i dalje zašto je držiš ovde i dalje? Gde si je našla? Ko ti je ona?
DOLORES: Budalo, nije dovoljno samo napraviti lice Kamili, potrebno je da robot živi, da se oseća ženom, da diše....Potreban joj je MOZAK, odnosno, sopstveni um i memorija, kako bi mogao da funkcioniše.
MARIO: Ali on to već ima, rekla si da će koristiti čipove!
DOLORES: Ne možemo se samo na to osloniti.......svi će onda znati da je robot, čim progovore s njom!
Mario je uplašeno posmatrao naučnicu, a zatim okrenuo glavu i žalosno posmatrao Amandu...

KRAJ 9. EPIZODE
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySun 10 Jan 2010 - 3:51

hm, ko zna šta namerava ova naučnica da uradi sa Amandom! Uglavnom je Amanda kod nje u velikoj opasnosti!

Verovatno ce sad Andreas da počne da sumnja kad je video ime na CD (ime kojim mu se predstavila dok su još bili deca)...

Sve zanimljiviji i zanimljivije epke slede! Jedva čekam!
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySun 10 Jan 2010 - 4:12

Da, sad sledi "sve i svasta".... Kasno uvece sledi 10. epizoda, gde se ocekuje preokret u radnji. Snoopy, hvala sto komentarises i pratis redovno.
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySun 10 Jan 2010 - 4:18

Quote :
Snoopy, hvala sto komentarises i pratis redovno.

Nema na čemu, novela mi se puno svidela i nastaviću da je čitam do kraja..
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySun 10 Jan 2010 - 13:28

10. EPIZODA

Amanda - KRAJ - Page 2 30usr2a

Ubrzo, Amanda je došla k sebi i upitala je šta joj se opet desilo. Dolores ju je ubedila da je tako moralo da bude, zbog povrede trbuha, ali da je sad dobro i da može da ide kući. Amanda joj se zahvalila na svemu, ostavila joj je broj telefona i uzela njen, a zatim, držeći se za stomak sela je u kola i Mario ju je odveo kući.

NAREDNI DANI (NAJVAŽNIJA DEŠAVANJA):
Andresovi roditelji jedva su uspeli da ubede Belindu da je Andres ne vara i da treba se pomiri s njim. Kako bi njihova veza bila još čvršća, Andres je, na predlog svojih roditelja, odlučio da zaprosi Belindu. Međutim, neprestano je razmišljao o pijanici koja mu je upala u stan i duboko u sebi priželjkivao da je opet sretne.
Nakon nekoliko dana, na ulazu u zgradu, Andresa je sačekala Amanda. On je bio zadivljen njenom lepotom i finim ponašanjem. (nije mogao da shvati da je ona bila pijanica koja mu je provalila u stan) Nešto posebno je počeo da oseća prema njoj i nakon tog susreta i njenog ponovnog izvinjenja, Andres je polako počeo da se zaljubljuje u nju. Noćima nije spavao, razmišljajući o njoj, a kada i uspe da zaspi, sanja vrele snove i naravno, nju. Na utakmicama je bio sve lošiji, a Belindu je, uprkos tome što ju je zaprosio, sve više izbegavao. Sa Amandom je bila slična situacija. Zaljubila se u Andresa. Duboko u sebi, volela bi da je on raskinuo sa Belindom ono veče. Priželjkivala je da ga vidi i uprkos tome što se njen prvi televizijski nastup bližio, na snimanjima je bila zbunjena i često je pravila greške. Posao snimanja novog albuma, koji traje dve godine, ponovo se odužio.
Na kraju jedne od uspešno završenih utakmica, Mikaela se upoznala sa Andresom i tražila njegov autogram, što je njega veoma iznenadilo...

NAKON DVE NEDELJE

Mikaela je posetila Estelu Alvarado. Estela je bila iznenađena jer tvrdi da je nikad ranije nije videla, dok je Mikaela tvrdila da su stare poznanice.
MIKAELA: Pre 20 godina, ti i tvoja majka ste 9 meseci boravili na imanju moga oca draga, ne sećaš se Heronima Branta?
Estela se jako uplašila i počela je da se trese. Držeći ruku na srcu (praveći se da joj je loše) prestrašeno je gledala u Mikaelu i ništa se nije usudila da kaže.
MIKAELA: Došla sam po sina! Ti nisi rodila Andresa, jer si ti draga sterilna. Teška bolest, koju si imala, tokom detinjstva ti je, kao posledicu, ostavila sterilitet, ali si to sakrila od muža, lepotice! Moj prokleti otac mi je oteo dete nakon porođaja i dao ga tebi!
Bednik je bio besan što sam zatrudnela s radnikom, kojeg je ubio, a deteta se rešio. Godinama sam tražila to dete, koristeći svoje ogromno bogatstvo i konačno sam ga našla!

ESTELA: Lažeš! A i to je bilo davno! Ništa ti ne znaš!
MIKAELA: Setićeš se ti mene...Upoznale smo se nakon porođaja, Andrese, sine, gde si?!
ESTELA: Umukni! Nemaš ti nikakvo pravo da dolaziš posle toliko godina i da mi uništavaš porodicu. Alehandro i ja smo ga podigli i zahvaljujući nama je postao to što je sad...Nikad mu ništa nije nedostajalo!
MIKAELA: Ja tebe draga ne molim za uslugu, već ti pretim! Ukoliko ne budeš ubedila Andresa da pređe da živi kod mene u vilu, ja ću ti uništiti brak...Reći ću tvom mužu da si uzela tuđe dete, samo da bi ga naterala da se uda za tebe i ostavi Heorhinu, što je i istina!

Za to vreme, na telviziji, po prvi put, pojavljuje se pevačica Amanda, kao specijalan gost u najgledanijoj muzičkoj emisiji. Narod, pogotovo omladina je bila oduševljena njenom pesmom! Imala je dugačku plavu kosu (periku) i nosila je specijalne naočare i svojim tajanstvenim izgledom očarala je sve one koji su pratili emisiju, a za par dana izdaje i svoj prvi album.

Estela je saopštila Alehandru da Andres nije njihov sin...Morala je da izmisli priču da Alehandro ne bi saznao da ga je bila lagala da je trudna, kako bi ga rastavila od Heorhine. Estela je rekla Alehandru da je upravo saznala da je Andres bio zamenjen nakon rođenja i da je ona ustvari rodila devojčicu...Alehandro je bio slomljen od tuge kada je čuo za to, ali mu nije bilo jasno zašto su deca zamenjena. Estela okrivljuje njegove roditelje (više nisu živi) da su to sredili, kako bi naslednik bogatstva Alvarado bio muško....Tada je došla Mikaela Brant i zahtevala od njih da Andres sazna istinu...U tom trenutku stigao je i Andres i sve je čuo.

NAKON NEDELJU DANA

Alehandro je bio očajan, jer se Mariela (Mikaelina kćerka, za koju je sad mislio da je njegova) ne javlja i ne zna se gde je, a Andres je prešao da živi u Mikaelinu misterioznu vilu. Estela je, glumeći požrtvovanu i napaćenu ženu ubedila Alehandra da ne treba raditi nikakve DNK testove, a ustvari je samo želela da spreči da Alehandro ne sazna od Mikaele da ona nikad nije bila trudna...Međutim, Estela je odmah nasela na priču da je Andres Mikaelin sin. Nije ni slutila da je Mikaela ustvari jedna psihopata, poremećena žena koja je sticajem okolnosti saznala za Andresovo pravo poreklo, a godinama je i opsednuta Andresom...To potvrđuje i činjenica da je ona, nakon što je Andres prešao kod nje da živi, u njegovoj sobi i kupatilu ugradila skrivene kamere.

Jedne prelepe večeri, Andres, zajedno sa Belindom, u kafiću sreće Amandu, Šerilin i Džerija. Belinda je htela da napravi scenu i čudila se kako se Amanda oporavila nakon što ju je pregazila kolima. Međutim, Andres joj nije dozovlio da bilo šta kaže, snažno ju je uhvatio za ruku i izveo je iz kafića. Zatvorio ju je u kola, rekao joj da sačeka, dok je on ponovo otišao u kafić da priča sa Amandom. Belinda je u kolima pala u nesvest.
Andres je rekao Amandi svoju novu adresu i pozvao ju je ali je ona, preko novina saznala za njegovu svadbu i bila je ravnodušna prema njemu. Izbegavala je da ga pogleda, a duboko u sebi je patila znajući da se zaljubila u pogrešnog čoveka. Andres je bio ljubazan prema njoj, malo je falilo da joj prizna da ne voli Belindu i da voli nju, ali umesto toga, pozvao ju je sutradan na utakmicu, koja je veoma važna za njega. Odgovorila mu je da će pokušati da dođe, ali ništa nije obećala. Po njihovom razgovoru i pogledima, Šerilin i Džeri su brzo shvatili da od Andresove svadbe ništa neće biti.....

KRAJ 10. EPIZODE
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySun 10 Jan 2010 - 13:43

heh totalno sam se zbunila u ovoj epki na početku. Koliko sam shvatila, Andres nije Estelin sin, ali ni Mikaelin (to sam sigurna definitivno)...

Takođe se nadam da Andres neće oženiti Belindu...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptySun 10 Jan 2010 - 23:58

Quote :
heh totalno sam se zbunila u ovoj epki na početku. Koliko sam shvatila, Andres nije Estelin sin, ali ni Mikaelin (to sam sigurna definitivno)...
Da, nije ni Estelin, ni Mikaelin....Estela, zbog bolesti nije mogla da zatrudni (zato i nisu tokom svih ovih godina imali jos dece)...ali Alehandro to nije znao...Stvar je u tome je ona zivela, zajedno sa majkom, jedno vreme na imanju Mikaelinog oca, njena majka je bila tamo sluskinja....U isto vreme, Mikaela se svalerala sa jednim od radnika na imanju...Medjutim, nije zatrudnela, izmislila je tu pricu...Andresova majka bila je takodje radnica na imanju, ali je umrla na porodjaju, a o njegovom ocu se nista nije znalo...Gazda imanja, Mikaelin otac je to dete dao Estelinoj majci, posto ona vec dugo godina radi kod njega i dobri su prijatelji, a ona je i ranije napominjala da bi prihvatila starateljstvo nad nekim detetom...Naravno, predala ga je Esteli....Mikaela je za sve to znala, preko oca...a onda, nakon majcine smrti, Estela ja napustila imanje i otisla sa detetom, da pokusa da rastavi Alehandra od Heorhine i uspela je...
Jeste, ovo je malo komplikovano, ali vise nema zapleta takvih....Ovo je samo jos jedan od Mikaelinih trikova da pridje Andresu, govoreci da joj je sin, odakle se vidi njena opsednutost i ludilo.
Back to top Go down
Lil`Mini`Mouse <3
TVNovele Zavisnik
TVNovele Zavisnik
Lil`Mini`Mouse <3

Broj postova : 936
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 Kimimim

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptyMon 11 Jan 2010 - 1:38

fantasticno...!!!
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptyMon 11 Jan 2010 - 2:42

aha, sad shvatam, heh to samo potvrdjuje zlobu i pokvarenost Estele, i ludilo Mikaele hehhe.... koliko vidim bice bas zanimljivo...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptyMon 11 Jan 2010 - 7:35

Quote :
fantasticno...!!!
Heh, hvala!

Quote :
aha, sad shvatam, heh to samo potvrdjuje zlobu i pokvarenost Estele, i ludilo Mikaele hehhe.... koliko vidim bice bas zanimljivo...
Hoce, prava drama tek sledi.....Za sad vise nece biti novih likova....Mozda za jedno desetak epizoda. U pravu si, Estela jeste zla, ali videces....OD ZLA IMA GORE!
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptyMon 11 Jan 2010 - 10:34

11. EPIZODA

Amanda - KRAJ - Page 2 2qnmico

Heorhina i Alehandro su se posle mnogo godina susreli na proslavi 50 godina firme Serhija Alvarada, Alehandrovog brata. (Hosefino je došao sa Heorhinom, pošto je bio jedan od partnera firme već nekoliko godina) Iako su pokušali da sakriju buru osećanja što je taj susret u njima probudio, nisu uspeli. Stela nije bila sa Alehandrom, jer je već danima tužna i očajna zbog Andresovog odlaska, ali je znala da će doći Heorhina i nekoliko sati pre proslave telefonom je tražila Hosefina kako bi mu ispričala sve o odnosu između Alehandra i Heorhine nekada i upozorila da susret između njenog muža i njegove žene može biti fatalan. Hosefino ništa nije govorio Heorhini, ali je kod nje primetio uzbuđenje i ljubav koju je ona pokušala da sakrije kada je videla Alehandra.
Od te večeri, Heorhina i Alehandro su drastično promenili ponašanje. Od te večeri, njeno srce je ponovo živo, ono pati, ali je živo, a svih ovih godina pre toga, njeno srce je bilo nalik na ranjeno biće koje luta dugom mračnom stazom, oko koje je samo pepeo, tuga i bol što joj je život naneo, nigde svetla, nigde izlaza. Kada je ugledala Alehandrove oči, povređeno biće, skriveno u njoj, pronalazi svoj mali fenjer i uz pomoć njega stiže do izlaza iz tamne pećine, a pepeo, još uvek je tu, oko njega, ali ga ono gazi i ide napred. Heorhinu ponovo pogađa talas ljubavi i radosti koju ona sa sobom nosi, njene usne ponovo su mokre, vetrovi sa njih počinju ponovo da duvaju, a niz njene rumene obraze, od ponovnog susreta sa voljenim čovekom ponovo su počele da se slivaju kapi kiše. Nova žena se rađa u njoj, a isto tako u Hosefinu neki zli duh, opak i surov, prepun ljubomore, besa i gneva.
Neka zla sila umešala se u odnos između Heorhine i Hosefina. Njihov odnos uvek je bio skoro isti kao odnos brata i sestre, međutim, nakon proslave, Heorhina upoznaje i drugo lice čoveka kojem se divila i kojeg je odabrala za muža. Hosefino je bio užasno ljubomoran i veoma ljut na Heorhinu. Jedno vreme joj nije dozvoljavao iz kuće da izlazi, a onda su počele svakodnevne svađe, vikanja, pa čak i udaranja. Amanda nije znala da je Hosefino počeo da maltretira Herohinu, ali je ipak sumnjala.

Andresova ekipa je pobedila u jednoj od veoma važnih utakmica za njihovu državu. Amanda nije došla, a Andres ju je bio pozvao i čekao je...
Amanda nije želela više da viđa Andresa, uprkos tome što ga voli, jer je znala da bi ponovni susret između njih potpuno rasturio vezu između Andresa i Belinde, a samim tim i venčanje. Želela je što više da se udalji od njega i otišla je na neko vreme u svoju varoš, gde je odrasla. Međutim, Andres ju je na sve moguće načine tražio, kako bi joj saopštio da ne može da živi bez nje i da je voli svim srcem. Setio se njenog mobilnog, koji je zaboravila u njegovom stanu, napunio mu je bateriju i našao je broj telefona od Šerilin. Kako bi omogućila svojoj najboljoj drugarici da konačno bude srećna s čovekom kojeg voli, Šerilin je, iako joj je Amanda zahtevala da nikom ne kaže gde je otišla, rekla Andresu gde se Amanda nalazi. Tada je Andres shvatio da je Ana Manuela ustvari Amanda, ljubav njegovog detinjstva...

NAKON TRI DANA

Andres je otputovao u svoju varoš, gde je na plaži zatekao Anu Manuelu i pojurio ka njoj da je zagrli. Njih dvoje više nisu mogli da se odupru talasu ljubavi koji ih je odjednom zahvatio.
ANDRES: Zašto mi nisi rekla da se zoveš Amanda, a ne Ana Manuela?
AMANDA: Ludice.....Amanda je ime koje sam na brzinu smislila pre mnogo godina i slagala sam jednog slatkog i šašavog dečačića da se tako zovem....Sada se istim tim imenom predstavljam kao pevačica, jer se, sticajem okolnosti moram kriti – slatko se nasmešila i strasno poljubila svog dragog, koji ju je nakon poljupca besno gledao.
ANDRES: A šta znači onaj grafit, tamo, na onoj banderi? – pokazuje joj prstom.
AMANDA: Te grafite je ispisao, verovao ili ne, taj dečak, koji je bio tužan što je napuštao ovo mesto, jer.....mi smo se ipak voleli..... – i tužno pogleda more, tražeći u njemu odgovor na pitanje, gde li sad može biti to dete...
ANDRES: E pa vidiš, glupačo jedna lažljiva, taj “šašavi dečačić” sam ja, ja sam sa rodio u ovom mestu i živeo ovde sve do pete godine...I dobro se sećam dana kada sam išarao celu varoš zbog tebe! – mrko je gleda.
AMANDA: Ne mogu da verujem! Zar je moguće?!! – a potom ga jako ošamari.
AMANDA: Ovo ti vraćam za onaj udarac loptom u glavu, budalo jedna! – a zatim ga još jednom ošamari: A ovo ti je za bol i tugu što si mi naneo kad si odlazio, bezobrazniče jedan! – zatim ga još jednom udari: A ovo ti je, jer si bio grub prema meni, pre mesec dana, kada sam došla u stan da te posetim! – Nakon svih tih šamara, Amanda počinje da plače, od radosti i svom snagom ljubavi, zgrabi Andresovu glavu i strasno ga ljubi...
Nakon poljupca, Andres joj se obraća besno: Boli me celo lice! Nisam to zaslužio...
Amanda nastavlja da ga ljubi i oboje padaju na pesak....Njegovo lice više nije bilo crveno od njenih udaraca, već od vatre koja je buktala u njemu...Obrazi su mu postali užareni, a telo veoma toplo. Oboje su bili obliveni znojem, a kristalni pesak blistao je na njihovim golim telima,.... Talasi su bili sve jači, pokušavajući da nadjačaju strast između Andresa i Amande, ali nisu uspeli...Obala je počela da gori, od ljubavi koju su ovo dvoje mladih osećali jedno prema drugom, a noć koja je sledila bila je veoma burna...

Mikaela Brant je svakim danom sve više bila opsednuta s Andresom. On je nju oslovljavao sa “gospođo Mikaela”, poštovao ju je i dobro se slagao s njom, ali su mu Alehandro i Estela nedostajali. Mikaela je želela da po svaku cenu spreči venčanje Andresa i Belinde i zato je naredila svojim ljudima da nauče Belindu pameti. Dva njena telohranitelja, maskirana upali su u Belindin stan i pokušali da je siluju, sat vremena pre njenog odlaska u crkvu. Belinda je bila prestrašena i pokušala je na sve moguće načine da se odbrani, ali nije uspevala. Odjednom, u njen stan ušao je jedan siromah, u pocepanoj košulji, sa obraslom kosom i odbranio ju je. Jednom telohranitelju oteo je pištolj i pretio mu smrću, ukoliko ovaj drugi ne ostavi Belindu. Komšije su čule galamu i pozvale policiju, a maskirani ljudi su pobegli iz stana. Belinda je, sva uplakana i izudarana, zagrlila svom snagom tog jadnog seljaka, koji joj je ustvari bio otac....
Belinda je sama, taksijem, došla u crkvu i na sve strane tražila Andresa. Estela, Alehandro i Mikaela su bili nervozni, jer je Andres već dosta kasnio. Za to vreme, u varoši, Andres je svom drugu Pablu javio da neće dolaziti na venčanje i rekao mu da obavesti njegove roditelje. Kada je Pablo stigao u crkvu i rekao da je Andres napustio grad, Belinda je počela da vrišti ,tolikom jačinom, da su ljudi počeli da beže iz crkve.

KRAJ 11. EPIZODE
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptyMon 11 Jan 2010 - 11:17

Jao kako mi se samo svidela ova epka! SVAKA ČAST DANIJELE! NEMAM REČI!

NAPOKON SU SE SRELI I PREPOZNALI AMANDA I ANDRES! PRELEP OPIS! SIMPATIČNI SU MI BILI OVI ŠAMARI AMANDINI, PA POTOM NAGLA PROMENA NJENOG RASPOLOŽENjA... SVAKA ČAST!...

SAMO TREBA OČEKIVATI OVDE NEŠTO, NE VERUJEM DA ĆE SVE OVAKO OSTATI... Amanda - KRAJ - Page 2 61244
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptyMon 11 Jan 2010 - 11:51

Iskreno snoopy, i meni je ovo jedna od najdrazih epizoda. I upravo ti delovi , sa njima.

Quote :
SAMO TREBA OČEKIVATI OVDE NEŠTO, NE VERUJEM DA ĆE SVE OVAKO OSTATI...
Znas kako kazu: sve sto je lepo, kratko traje....U sledecoj epki NAGLI PREOKRET

Najava:

Quote :
Žena robot počela je da otkopčava jaknicu koju je imala na sebi, jer se osećala neudobno u tome. Prolaznici nisu skidali pogled sa njenog tela. Kada su iščekivali da skine majicu, došao je konobar i doneo joj šampanjac, ostavio joj je na sto, a ona je ostavila majicu i uzela čašu. Odjednom je ustala, prosula šampanjac prolazniku kojem su se oči izgubile u njenom telu, a zatim napustila restoran.
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptyMon 11 Jan 2010 - 11:54

jao, znala sam Amanda - KRAJ - Page 2 910175 ....ali u svakom slucaju jedva cekam novu epku! :D
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 EmptyThu 14 Jan 2010 - 11:36

12. EPIZODA

Nekoliko dana nakon propale svadbe Andresa i Belinde, Amanda i Andres su se vratili u grad i otišli su u vilu Alvarado, kako bi Andres obavestio roditelje da su se Amanda i on venčali u varoši i da će preći da žive u njegov stan. Estela i Alehandro su bili veoma iznenađeni što se Andres tajno venčao, a još više su bili zapanjeni kada su saznali da je Ana Manuela kćerka od Heorhine Kampos. Estela nipošto nije htela da odobri njihov brak, pošto je iz dna duše prezirala Heorhinu i pokušala je da izbaci Anu iz kuće. Međutim, Alehandro to nije dozvolio i rekao je sinu da će ga u svemu podržati. Tada je naišla i Mikaela, koja je inače bila srećna što je Andres ostavio Belindu, ali užasnuta saznanjem da je ipak oženjen. Mikaela im je tada predložila da pređu da žive kod nje u vilu (kako bi ih što lakše razdvojila), počela je da drami kako joj je sin nedostajao godinama i kako sad želi da joj bude blizu.... i tako su Andres i Amanda pristali da žive u njenoj vili.
Ovih dana Heorhina se još jednom srela sa Alehandrom u prodavnici, ali je izbegavala da priča s njim strahujući da će Hosefino za to saznati. Alehandro je tada primetio da se nešto čudno dešava s njom, a i video je da joj je lice modro i da nosi naočare. Međutim, ljudi u crnom su je pratili i prijavili su Hosefinu da se videla sa Alehandrom. Hosefino je nakon toga ponovo kaznio Heorhinu i zaključao je u sobu...Amanda je bila iznenađenja kada joj je sluškinja rekla da Heorhina ne želi da je vidi. Amanda je sumnjala da sa njenom majkom nešto nije u redu i tih dana nije uopšte imala mira.

Otkad su prešli da žive u Mikaelinu vilu, Amanda se nije dobro osećala. Iako se u prvi mah dobro slagala sa Mikaelom, ubrzo je počeo pakao. Andres je bio veoma zauzet oko utakmica, dok je Amanda preživljavala strahote u ovoj ukletoj kući. Jedne noći, Mikaela joj je postavila zamku. Isključila je osigurače u podrumu i cela kuća je bila bez struje. Amanda je zapela za jedva vidljiv kanap i pala je niz stepenice, ali na svu sreću, brzo se oporavila. S druge strane, noću su je uznemiravali užasni krici i strašne senke, kao i kerovi koji su se šetali oko njene sobe i neprestano lajali. Nakon nekoliko dana Heorhina je nazvala Amandu da joj kaže da je dobro i da se ne brine, ali je veoma brzo spustila slušalicu. Međutim, posle ovog poziva, Amanda je još više bila zabrinuta za majku.

U međuvremenu, Belinda je saznala da se Andres oženio i želela je da im se osveti. Pratila ih je neko vreme i saznala je Amandinu tajnu – da je pevačica. Ubrzo, pozvala je telefonom Hosefina i obavestila ga je čime se bavi kćerka njegove supruge. Hosefino je pokušao da spreči veliki Amandin koncert na trgu, ali se Andres umešao i pozvao svog oca. Amanda je bila iznenađena Hosefinovim ponašanjem, ali i veoma uplašena za svoju majku. Alehandro i Hosefino su započeli žestoku raspravu, neposredno pred koncert i obojica su pozvali svoje telohranitelje i ljude od poverenja. Međutim, kako je Serhio, Alehandrov brat bio veoma uticajan u policiji, uspeo je da smiri situaciju i Amanda se pojavila pred gomilom naroda, bez naočara i perike. Hosefino je napustio koncert sa svojim ljudima, a na trgu je nastala ludnica kad je Amanda započela da peva. Narednih dana sve novine i televizije su govorile o tom nastupu...
Amanda je namerava da poseti majku i vidi šta se dešava. Pre toga, Mikaela joj je sipala otrov u čašu sa vinom i odnela joj je, da nazdrave, uz večeru. Mikaela je preterano bila ljubazna prema Amandi, tokom njenog boravka u kući. Sa zadovoljstvom je gledala Amandu kako na brzinu ispija vino i napušta trpezariju. Amanda je u hodniku srela Andresa i on joj je rekao da je sačeka, da se presvuče, pa da zajedno odu do Šerilin kako su se i dogovorili. Međutim, Amanda je počela da plače, zaustavila je Andresa i snažno ga zagrlila.
AMANDA: Uvek ću te voleti...Nikad to nemoj da zaboraviš.
ANDRES: Šta ti je ljubavi, ne razumem te....?
AMANDA: Idi,... presvuci se,... ovde ću te čekati – i dok je govorila, brisala je suze.
Andres joj je pustio ruku i otišao je da se presvuče. Kada se vratio, nje više nije bilo.

Amanda je počela da viče na Hosefinove telohranitelje zahtevajući od njih da je puste da vidi majku, koju mesec dana nije videla. Oni joj nisu dozvoljavali i ona je pobesnela, krenula je da napusti dvorište, ali kada je stigla do kapije izvadila je pištolj iz tašne, na brzinu se okrenula i pucala u jednog od njih, a potom se sakrila iza žbuna. Kada je drugi telohranitelj prišao da pomogne prvom, ona ga je, sa leđa, udarila pištoljem i ušla u vilu. Kada je došla do majčine sobe, lupala je o vrata, a kad je videla da je sirotica zaključana pucala je u bravu i ušla kod majke. Obe su zaplakale i zagrlile se. Amanda je bila užasnuta kada je videla majku pretučenu. Heorhina je polako počela da gubi svest...

DOLORES: Zbogom, Mario! Nadam se da si sve shvatio i da će, kad se vratim, sve ispasti kako treba! Došlo je vreme da pozovemo dragu Amandu...

Amanda se uplašila, jer je Heorhina bila sve slabija i jedva je mogla da hoda. Tada ju je pozvala doktorka, da se vide i da popričaju, ali joj je Amanda spsutila slušalicu, jer je bila suviše uplašena zbog majke.
DOLORES: ***** prokleta! Kako se usudila? Idem po nju!
Međutim, Amanda je ubrzo nazvala doktorku i zamolila je da dođe na ćošak ulice gde se nalazila vila govoreći joj da je njenoj majci pozlilo. Dolores je odmah krenula po njih.
Nekako, Amanda i Heorhina su uspele da pobegnu i dođu do ćoška, ali je onda Amandi pozlilo, zbog otrova koji je popila...Amanda je odjednom pala na stazu, a Heorhina, koja je bila u nešto boljem stanju, krenula je da traži pomoć. Tada je stigla Dolores, uspavala je Heorhinu, a Amandu odvela sa sobom. Od tada, pevačici Amandi gubi se svaki trag...

***

Kad prestane po usanama blagi povetarac da duva,
kad se sjajne zvezdice rasute po ranjenoj duši odjednom ugase,
nebo, na par mesta pocepano, svoju zvezdu već dugo čuva,
more, burom izudarano, sprema da na okrutne stene pošalje svoje talase.
Došlo je vreme za osvetu!


Robot (android), sa licem i telom Amande, polako se kretao ka centru grada. Momci, koji su se pijani vraćali sa žurke, počeli su da se vrte oko ove lepotice, a potom i da je pipaju i da joj skidaju odeću...
Nakon nekoliko sekundi, njih petorica su rasečeni na delove.
Njihovi delovi tela su razbacani po neselju....Prizor je bio stravičan!


KRAJ 12. EPIZODE
Back to top Go down
Sponsored content




Amanda - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ - Page 2 Empty

Back to top Go down
 

Amanda - KRAJ

View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 10Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Ostale teme :: Web-novele-