REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 Amanda - KRAJ

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AuthorMessage
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyWed 6 Jan 2010 - 11:44

LATIN SVET PRODUCTION PREDSTAVLJA:
Amanda - KRAJ 122kcuu
AMANDA/MUJER ROBOT

SINOPSIS:

Amanda je mlada pevačica, čija je karijera u usponu. Zadovoljna je i srećna, jer je pronašla momka, kojeg je zavolela još u detinjstvu. Međutim, jednom prilikom upoznaje poremećenu naučnicu Dolores Ranhel, koja joj pomaže prilikom saobraćajne nezgode. Amanda je naučnici zapala za oko, pre svega, jer joj je hitno bila potrebna osoba, pomoću koje će usavršiti svog robota-andoida, kojeg već dugo godina konstruiše. Dolores je u robotu videla svoju ubijenu kćerku. Osim toga, Amanda ju je pomalo podsećala na kćerku, zbog toga što je imala pevački talenat, a i njena kćerka, Kamila, je bila istih godina kao Amanda, kada je ubijena.
Ubrzo, nakon njihovog prvog susreta, Dolores mora da putuje, u Evropu, tako da je izgradnju lica andoidu prepustila svom asistentu Mariu. Pre nego što je otišla, stigao je materijal, kao i sva oprema, kako bi lice bilo što savršenije i sličnije ljudskom. Nije stigla sve da mu objasni, žurila je, ali je uspela da otme Amandu i dovede je u laboratoriju. Dolores odlazi, a Mario, greškom, robotu stavlja lice Amande, a ne Doloresine kćerke, kako je trebalo. Kasnije otkriva da je Dolores ustvari psihopata, pošto robot u sebi sadrži veoma opasno oružje i čipove, koji prete ugrožavanju čovečanstva. Međutim, desilo se ono najgore...Robot je nestao iz laboratorije, ceo svet je u opasnosti, osveta robota je počela, kako je Dolores i očekivala. Žena robot se slobodno šetala ulicama, a ljudi nisu primetili nikakvu razliku; identična je Amandi.

CAST:

VANESSA VILLELA - AMANDA/ŽENA ROBOT
MICHEL BROWN - ANDRES ALVARADO
CORAIMA TORRES - GEROGINA RAMIREZ
DORA MAZZONE - DOLORES RANGEL
MONIKA SANCHEZ - MICAELA BRANT
OSVALDO RIOS - ALEJANDRO ALVARADO
JUAN PABLO RABA - MARIO
MARIA FERNANDA YEPEZ - MARINA
KARELIZ OLLARVES - MARIELA BRANT
JUAN PABLO SHUK - JOSEFINNO RAMIREZ
MIRELA MENDOZA - IVONNE
GUY ECKER - LEON BRACAMONTES
MAURICIO OCHMAN - PEDRO BRACAMONTES
MARTHA JULIA - SHERLYN
LAURA FLORES - ESTELLA
ERIKA BUENFIL - KAROLA BRACAMONTES (ACTRIZ INVITADA)
ANA LUCIA DOMINGUEZ (ACTRIZ INVITADA)


Amanda - KRAJ 30usr2a
-Nije klasična sapunica zbog toga što jedan od glavnih likova nije ljudsko biće. Međutim, ljudi su poverovali da jeste, tako da su se prema njoj i ophodili kao prema ženi. Zavela je mnoge, poigrala se sa svima i zbog nje je dosta ljudi stradalo...
Neki su čak imali priliku i da spavaju sa njom, da osete njene poljupce, ali nisu imali prilike da ispričaju utiske...Tako se provlačila nezapaženo pored ljudi, a cilj joj je bio.....OSVETA!
-U noveli se takođe govori o visokom društvu i lažnim moralom koji danas preovladava...Ljudska zloba je užasna!
-Bande, otmice, pljačke....Borba za opstanak u najnepovoljnijim uslovima...Dolazi vreme kada će siromašni ponovo početi da kradu od bogataša....
-Mafija, prostitucija, kriminal....
-Govori se i o jednoj ljubavi, između dve osobe, koju niko nije uspeo da uništi...pa čak ni monstrum po imenu žena robot!


Last edited by Daniel on Sun 31 Jan 2010 - 12:20; edited 1 time in total
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyWed 6 Jan 2010 - 11:48

1. EPIZODA

Amanda - KRAJ 16c15wg

Davne 1989. godine….

Kada svetiljka u dubini srca, zajedno sa mesecom mladim prestane da sija,
kad hladne stene razore ljudsko biće, nevino, malo, u dubini strašne noći,
pašće zvezda koju nebo dugo čuva, pašće na zemlju, ona najlepša, najsjajnija,
da osvetli put ranjenom biću, da ga digne na noge, da ponovo oživi mu pomoći.

Kad nebo da znak…

Heorhina se porađa daleko od svog rodnog mesta, mesta gde je upoznala Alehandra Alvarada i gde je provela najlepše dane svoje mladosti. Heorhina se oseća umornom od života, pati zbog rastanka sa čovekom kojeg je volela i oseća neopisivu bol i tugu što dete koje će ubrzo doći na svet nije Alehandrovo, već od čoveka koji ju je silovao i nestao iz njenog života. S druge strane pati jer se nakon njihovog rastanka Alehandro oženio sa Stelom, a već imaju malog sina…
Kad nebo da znak, devojčica stiže na svet. Međutim, desilo se nešto zbog čega su, kako i majka, tako i lekari bili veoma začuđeni. Devojčica ne plače!!!!! Lekari ne pamte takav slučaj, a dete je živo, radosno mlatara svojim nogicama. Nebo plače, jer je izgubilo svoju najsjajniju zvezdu, dok Heorhina, od rođenja deteta, potpuno se menja. Dala joj je ime Ana Manuela.

Posle 5 godina, Heorhina odlučuje da se vrati u svoje rodno mesto, malu varoš, na obali. Život u gradu ju je istrošio, vidi se po njoj. Iako je delovala izmučeno i napaćeno, bila je srećna zbog svoje ćerke, koju je obožavala…Sa ćerkom je prolazila ulicama varoši, ali je počeka drhtati pri samoj pomisli da će sresti Alehandra.

Slabo, izmučeno biće, jeca i plače, sećajući se svega, u tamnici, daleko od sveta,
drhti pri samoj pomisli na zlo koje su mu nanele hladne i tvrde stene,
i stalno se pita gde je sad sitan dragulj njegove sreće, koja mu je naglo iz srca oteta
zašto se radost koju život pruža izgubi pod plaštom crne, strašne sene.

Nebo je dalo znak…

Ogromna fudbalska lopta pogodi devojčicu, koja pada na zemlju. Ana Manuela uzvraća udarac dečacima, koji su se smejali. Vrlo brzo se sprijateljila sa devojčicama, koje su se slatko nasmejale kada su čule da ima dva imena (Ana Manuela), ali su je odmah zavolele.
Šerilin:Zašto hoćeš da se upoznaš sa njima, vidiš kakvi su bezosećajni, ni mi se ne družimo s njima, samo ponekad, a i ismejavali bi te, zbog imena, ali i ne vole strance…. Ana Manuela:Izmisliću ime, hoću da im uzvratim ovaj udarac i da ih nateram da kažu izvini, a i mogla bih s njima da odigram jednu partiju. Andres:Izvini lutko, ja sam bio šutnuo tu loptu…Kako se zoveš?
Ana Manuela: Amanda….

KRAJ PRVE EPIZODE
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyWed 6 Jan 2010 - 14:49

2. EPIZODA

Amanda - KRAJ 2qnmico

Šerilin i ostale devojčice su sa čuđenjem gledale malu Anu kako pokušava da otme loptu nešto starijim dečacima. Između Ana Manuele i Andresa rodilo se divno prijateljstvo.
Nebo je ljuto što su iskrice u Andresovim očima, dok je s Amandom jače nego sjaj zvezdica rasutih po nebu, pa šalje na zemlju oluju.
Andres: Ne plaši se Amanda, ja ću te štititi, hajdemo pod onu nastrešnicu!!
Amanda uplašena, jer nema njene majke u blizini, grli svom snagom Andresa i zajedno se sklanjaju pod nastrešnicu.
Amanda: Ne plašim se ja nevremena, ali me majka traži sigurno…

Pljusak je prestao…Andres i Amanda su ipak pokisli, ali nisu uopšte bili uplašeni, već rumeni i veseli, nastavili su igru. Andres je bio zadivljen snagom kojom ga je Amanda zagrlila, to je jače od snažnog nevremena koje je napravilo čitav haos u gradu. Snaga tog nevremena usadila se u ovo dvoje dece, jer istom snagom oni će da brane dva srca, mlada i naivna, vezana jedna za drugo i uvek će se boriti protiv onog ko bude pokušao da ta dva srca rastavi…Na ovom proplanku oseća se dah mladosti, svežine, a ovo dvoje dece, poptuno mokri, u sebe će uneti taj vedri, prirodni duh, koji samo zaljubljen čovek može da ima…Nikakav robot, ma koliko bio snažan i moćan neće moći da poseduje to što ova dva mala, nevina bića imaju, niti će svojom silom moći to da uništi.

Dani su prolazili, Heorhina je retko i izlazila iz kuće, bila je uznemirana i nervozna zbog boravka u varoši…Jednog dana, kada je sedela sa ćerkom na klupi, susrela je Stelu Alvarado, koja nije bila iznenađena, jer je znala da je Heorhina u varoši (svi su znali…).
Stela: O, Heorhina! Kako slatka devojčica…Pretpostavljam da je tvoja…(Podsmevala se Heorhini i gledala je licemerno.) Kako živiš?
Heorhina: Naravno da je moja, … Kako živim?? Pa, ne znam…Ana Manuela, opet će pljusak, polazi… (Izbegavala je da pogleda Stelu u oči, gledala je ili u zemlju, ili u ćerku i odjednom se diže) Doviđenja…- tiho je rekla Heorhina, ali je pogled usmerila ka obali.
Stela, usled sve mržnje koju je osećala prema ovoj izmučenoj ženi, nije joj ništa odgovorila, ionako joj je bilo teško da uopšte ne počne da je vređa. Tmurnim pogledom pratila je Heorhinu i Amandu i ko zna šta je u sebi priželjkivala za ove dve jadne osobe…

More je još mirno, a nebo prepuno zvezda i svojim sjajem obeležava ove vesele devedesete godine za tri porodice….
Dolores Ranhel bila je presrećna gledajući ćerku kako odrasta, a istovremeno, postaje poznata naučnica i veruje da će naredne godine biti još bolje i da će upravo njeni pronalasci i izumi doprineti tome….

KRAJ DRUGE EPIZODE
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyWed 6 Jan 2010 - 15:09

Moj prvi utisak je WOOOW!

Danijele, prvo, svaka ti cast na stilu pisanja, dok sam citala epizode, stekla sam utisak da je pise neki profesionalac, koji se dugo bavi pisanjem knjiga

Drugo, serija ima neobicnu i drukciju radnju od bilo koje novele, koju sam ikada pricitala, tako da joj to daje posebnu draz. Vidjala sam ovo i na Svet-u, ali nisam obracala paznju...

Trece, pored latinoamerickih sapunica, volim najvise da gledam serije ovakvog zanra, gde ima i neceg nadljuskog,tako da sam nastavi da pises, verujem da ima jos mnogo njih koje dele moje misljenje....

ZATO NASTAVI DA PISES, VRH JE NOVELA, STILOM PISANJA SAM ODUSEVLJENA, MOGU DA ZAMISLIM KAKAV JE TEK ROMAN, RECE MI DA SI NESTO PISAO?
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 1:40

Quote :
ZATO NASTAVI DA PISES, VRH JE NOVELA, STILOM PISANJA SAM ODUSEVLJENA, MOGU DA ZAMISLIM KAKAV JE TEK ROMAN, RECE MI DA SI NESTO PISAO?
Hvala puno!
Pa, roman Amanda je ceo u obliku price, ali nije nesto preterano dugacak. Kao i ti, morao sam dosta toga novog dodati, i korektovati da bi licilo na web novelu. Jeste ovo delom SF delo, ali to uopste nije glavna tema (oni koji budu celu procitali, znace o cemu govorim), vec novela nosi drugaciju poruku, u kojoj lezi smisao ljubavi i borbe protiv zlih ljudi. Nadljudsko je tu samo kao predmet ljudske zlobe, ali pravo zlo je u nekim ljudima.

Bas mi je drago da ti se dopada, ove prve epke, kao sto vidis, su krace, sledi prava komedija (novela ima i komicnog), a posle drama i SF. Hvala, jos jednom!
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 2:39

3. EPIZODA: KAPI KIŠE IZ RAZBIJENOG BISERA

Amanda - KRAJ 6quuc2

Od dolaska Heorhine Kampos u varoš, Alehandro je bio uznemiren, pokušavajući da uguši tu ljubav, ali bezuspešno. Ne može da prestane da je voli. Takva veličanstvena ljubav, koju njih dvoje osećaju jedno prema drugom, ne može nestati poput letnjeg pljuska, jer uprkos rastanku pre pet godina, neke niti te ljubavi još uvek su ostale u njima, mada se njen sjaj ugasio….Stela je primetila da je Alehandrovo ponašanje čudno, a znala je da je razlog tome Heorhina Kampos.
Stela: Bolje da odemo na neko vreme kod tvog brata Serhija, u prestonicu. Tamo smo se i upoznali, a i za Andresa bi bilo dobro da malo promeni sredinu, uskoro će i škola, pa nećeš valjda da završi seosku…? Govorila je drhtavim glasom pokušavajući da složi rečenicu, kako Alehandro ne bi primetio razlog zbog kojeg ona to želi.
Alehandro: Ma odakle ti sad ta ideja…! Andresu je ovde dobro, ima društvo…Pa šta i da završi školu ovde, i ja sam, a i znaš da ne volim grad, nisam kao Serhio, više volim da se bavim seoskim poslovima.
Stela: Lažeš! Hoćeš da ostaneš zbog te proklete žene! Ah, kako je mrzim! Zašto mi to radiš, hoćeš da me mučiš još više, a znaš da sam bolesna! Hoćeš da dete ostane bez majke, prokletniče!Zatim se napravi da joj je loše. (Stela je oduvek bila hipohondrična.) Počela je da plače, a Alehandro je samo ćutao i pri polasku iz sobe tiho progovorio: Ma ne znaš ti šta pričaš,… Amanda se svaki dan viđala sa Andresom, igrali su se svakakvih igara, a svojim roditeljima nisu ništa posebno spominjali, već samo im kažu: Bio/bila sam sa društvom…
Heorhina je iz očaja pričala sa Serhijom kako bi joj pomogao, ali Alehandro nikad nije saznao za taj razgovor. Serhio ga je ubedio da pređu u grad, a kao razlog naveo je da ima problema u firmi i dam u je hitno potrebna pomoć, što i nije bilo toliko daleko od istine…Alehandro, iako više voli posao u varoši, znao je i da se bavi poslovima u porodičnoj firm ii bio je veoma vešt u tome. Međutim, u dubini duše, Alehandro je znao da razlog zbog kojeg on napušta selo, sa sinom i Stelom, nema veze sa Serhijom i problemima u firmi. Deca su bila tužna što Andres odlazi, a on, nije puno govorio o tome, niti je želeo da se pozdravi sa njima. Bilo mu je veoma teško, nešto neopisivo…
I Amandi je bilo tako, iako je pokušavala to da sakrije…Prvi put u životu, suza je počela da se sliva niz njeno lice, pokušavajući da spere prašinu što život nanosi. Ubrzo, kiša je počela da lije iz njenog bisera, koji je pre samo dva dana blistao i osvetljavao put malom biću, a sada se polupao…Alehandro, držeči Andresa za ruku, ulazi u kola, a Stela je već sedela tamo. Pogledao je kroz prozor i video je iz daljine Heorhinu, koja je držala Anu za ruku.



Prođe detinjstvo, prebrzo, kao reka, prođu i devedesete godine, a stanovnici varoši još uvek se pitaju, koji su to bezobraznici ispisali grafite po zidovima njihovih kuća, jer i dan danas, ostao je trag…. Tog dana kada je porodica Alvarado napustila selo, svi su bili zapanjeni zbog mnoštva grafita po varoši. Pisalo je svuda: TE AMO AMANDA! Ime Amanda više se nije spominjalo, ali nije zaboravljeno…U srcu jednog dečaka i dalje je krupnim slovima pisalo to ime, a kroz 20 godina i na velikom plakatu u Meksiku, gde piše najava za prvi koncert…

KRAJ TREĆE EPIZODE


4. EPIZODA: LUDA SADAŠNJOST, A JOŠ LUĐA BUDUĆNOST

Amanda - KRAJ 2a948ea

2009. godina…

Mario: Dolores! Nema odgovora, nema je u kući.
Gde li je ta ludača? – u sebi se pitao Mario ulazivši u prostoriju gde se nalazio android. Napravio je čudan izraz na licu kada je ugledao crvenu mrlju na glavi androida. Sve mu je bilo jasno. Bio je to karmin, video se otisak usana. Nakon što je završio izradu još nekih čipova, jedan je ubacio u androida (čip se stavlja u otovr koji je bio vrlo mali i nalazio se na glavi), pošto mu je bilo dosadno čekajući naučnicu.
Mario: Jel ti to novi neki pleeeeeeees…heheheheheheheheh -i suze su počele da mu idu od smeha, zbog pokreta koje je android pravio. U tom momentu nailazi Dolores, sva snuždena i bleda, uprkos njegovom smejanju: Zaustavi to, molim te…
Mario: Izvini, setio sam se nečeeeeg…..- pokriva usta rukom, jer mu je i dalje smešno. Međutim, primeti izraz zabrinutosti na Dolores, isključi androida i upita je šta se desilo.
Dolores: Za nedelju dana moram hitno u London, na idiotski kongres, koji moj kolega, Ben, organizuje, predstaviće svoja nova otkrića i ko zna kakve još gluposti…Koji kretencina, žalim ga…Pih…! Ovo nisam očekivala, a treba da počnem izgradnju lica Kamili, koji kreteeeeen…heheheheheheheheh – i počne i ona da se smeje, kao ludak.
Međutim, ponovo se uozbilji i zagrli androida.
Dolores: Šta ćemo raditi Mario, ne smem da izostanem sa kongresa, ali me plaši to što ću tamo videti kolege koje godinama nisam videla i ne znam koliko ću ostati? Mario, ljubavi, hoćeš li mi pomoći? – upita uplašeno naučnica, a Mario ponovo napravi čudan izraz lica i on se uozbilji.

Kako bi proslavio pobedu svog tima u fudbalu, a i ubedio svoju devojku Belindu da je voli, pošto je ona sada nesigurna u njegovu ljubav (devojka je veoma teške naravi, licemerna, sve veštačka….nepodnošljiva), jer je on postao poznat i stekao puno obožavateljki, Andres Alvarado (22. godine) poziva Belindu na romantičnu večeru u njegovom stanu, u Meksiko Sitiju. Već posle podne je počeo da sređuje stan, da ga ukrašava, kako bi oraspoložio i obradovao Belindicu…

Nebo vedro, izatkano od sjaja meseca i zvezda, izgleda da je prebolelo gubitak najsjajnije zvezde. Na ulicama vika, urlanje, ne prestano jure motori, čuju se policijske sirene, Meksiko ovu noć ne spava. Sve princezice na nebu, u svojim haljinama za bal, ljubomorno su posmatrale devojku, koja užurbano ulazi u zgradu i priča s nekim mobilnim telefonom.
Ana Manuela (20 godina): Naravno da ću doći, Šerilin, zar misliš da bih propustila žurku, koju organizuje Džeri, pa on pravi najbolje žurke u gradu, obožavam ga!!!...
Šerilin: Heeeeeeeeeej! Pazi šta pričaš, ja njega obožavam, on je moj momak, nemoj da dođeš u modricama na sutrašnji nastup…hehehe
Ana Manuela: Prostakušo moja luda, žurka nije počela, a već si pijana… - već satima Ana razgovara sa Šerilin preko telefona.
Šerilin: Lutkice, gledaj ti svog Mark…kako se beše zove, onog kretena što te spopada, ….Džeri, pričam s Anom, skloni se…., hehehe, ….sačekaj ljubavi, …Džeriiiii!!!!!
Ana Manuela spušta slušalicu, zapisuje adresu i krene da se sprema, misleći u sebi: Baš ima sreće ova moja luda frendica, kad bih ja imala nekog da me voli na tako divan način, kao što nju voli Džeri…Ali, neka, zaslužili su, jer su oboje veoma dobri i nisam uopšte zavidna… Joj, kako ću je srediti kad dođem...I posle sam ja nepristojna dok razgovaram preko telefona i Markos, moj najbolji prijatelj, kad me zaustavi na ulici…

KRAJ 4. EPIZODE
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 8:12

Dosta neobicno,ali svidja mi se
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 10:05

Jako dobro, svidja mi se novela! Stela je bas bezobrazna, a i Alehandro nije nista mogao da ucini, iako je i dalje voleo Amandinu majku. Dopustio je da ga zena odvede daleko od nje... Jedva cekam da vidim Amandin i Andreasov ponovni susret posle toliko godina!

Svaka cast jos jednom, novela je VRH!
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 13:33

Hvala vam puno! Don Pio, i jeste mi bio cilj da bude neobicna, malo drugacije od ostalih...
Snoopy, susret izmedju njih ce biti veoma zanimljiv...
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 13:37

Nesto mi ipak nije jasno.Sta ja sa pravom Amandom?Msm,to je robot,a devojka?
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 13:38

Nesto mi ipak nije jasno.Sta ja sa pravom Amandom?Msm,to je robot,a devojka?
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 13:46

Quote :
Nesto mi ipak nije jasno.Sta ja sa pravom Amandom?Msm,to je robot,a devojka?
Amanda je devojka, nije robot. U epizodama koje sam objavio, upravo o njoj i njenom zivotu se govori....Nema ona zasada nikakve veze sa robotom, u narednim epizodama ce tek biti. Objasnicu detaljno tada...Amanda ce samo biti iskoriscena za pravljenje robota, tacnije, njeno lice....Izgleda u prvi mah dosta slozeno, ali nije, sve ce biti jasno u sledecim epizodama....
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 13:52

Da li ce ovo imati srecan,tj normalan kraj?Robot ce imati samo njeno lice?A gde ce ona biti?
Back to top Go down
Mole R@t
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Mole R@t

Broj postova : 303

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 14:03

Cekaj kraj, pa ces videti. Nije fer prema onima koji ne znaju kraj, i citaju novelu da ga sad vide Namig
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 14:09

Ok.... zagrljaj
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 14:10

Quote :
Da li ce ovo imati srecan,tj normalan kraj?Robot ce imati samo njeno lice?A gde ce ona biti?
Ima jos dosta epizoda do toga dela....Tamo cu sve detaljno objasniti...Zanimljivije ce biti ako ne budem otkrivao. A sto se tice do sada objavljenih epki, slobodno pitajte ako nesto nije jasno...Mogu i kritike....bilo sta....
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 14:16

Kritika-nema.
Pohvala-ima.

Pitanja-Da li je Amanda buena o mala?
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 14:20

hehe bolje da ne znamo, biće zanimljivije čitati...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Guest
Guest
Anonymous


Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 14:24

Ja bih voleo da je dobra.
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 14:39

A sta mislite na osnovu dosad procitanog o njoj? Ne izgleda dobra Amanda?
Sledi komican susret i vrlo zanimlijva desavanja...
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyThu 7 Jan 2010 - 23:42

EPIZODA 5: NOĆ MESEČEVOG SJAJA

Amanda - KRAJ 2qnmico

Nakon tuširanja, Amanda oseti neku prazninu u sebi, njeno blistavo lice dobije tužan izraz i gledajući kroz prozor, u nebo, priznaje sama sebi da joj neko nedostaje. Nedostaje joj jedno srce, koje će da se veže za njeno i u njoj izazvati takav plamen, tako da joj obrazi budu užareni, vreli, a telo mokro, posuto kapima meseca i sjajem zvezda, u koje je gledala neko vreme. Oseti se odjednom usamljena i zaboravi na žurku. Počela je da pije…da razbija tu samoću što je odjednom osetila…Posle sat vremena, Šerilin je podseća na žurku i javlja joj da su svi sitgli osim nje. Amanda, doterana, poziva taksi, jer je malo preterala u piću i izlazi pred zgradu. Tačno se vidi da joj zvezde žele zlo, jer su joj zavidele na lepoti. Sama njena pojava bacila je grad na noge…
Taksista je odvezao Amandu na adresu koju mu je rekla. Ona je jedva izašla iz kola, postala je euforična i počela da viče. Slučajno je udarila o drvo, ali je zastala i bar malo došla k sebi i požurila. Međutim, naselje je bilo tako mirno i tiho, kao da se u njemu ne odvija nikakva žurka. Bilo je slabo osvetljeno, a nigde nikog, izuzev pijane Amande koja je počela pevati neke starogradske pesme, a uz njih i igrati.
Jedva je ušla u zgradu i liftom stigla do petog sprata. Zaista, na papiru je pisalo peti sprat, ali ne to naselje…Čak je pogodila i broj stana koji je bila zapisala i pozvonila…

Andres se raskomotio, legao na veliki bračni krevet, koji je bio prepun latica ruža i ćutao.
Čekao je Belindu da uđe, mada je znao da neće skoro, jer su se tek posle ponoći dogovorili da dođe do njegovog stana. Kada je čuo zvono, nije ustajao da otvori. Sve je zamišljeno tako da bude iznenađenje. Što je i pretpostavio, čuje se škripa vrata i ona ulazi u zamračen stan.
Amanda:Džeriiii!! Ljubavi gde si, zašto nema nikog, jer žurka gotova?! Andresu se sve ovo učinilo čudnim, ali se nije dizao s kreveta. Čekao je svoju dragu, da mu padne u zagrljaj i ugasi žar na njegovim usnama.
Amanda: Que seas feliz, feliz, feliz es todo lo que pido en nuestra despedida no pudo ser despues de haberte amado tanto por todas esas cosas tan absurdas…. Gde ste društvo, šta ste mi to spremili?! Zapela je za prag i počele su padati latice sa plafona (trebalo je da stane na prag, pa da padaju)… Lutala je tako hodnikom dok nije uskočila u spavaću sobu, a zatim je pošla ka krevetu. Ponovo je zapela (obula je cipele sa visokim štiklama, a bila je pijana) i tresnula u zagrljaj Andresu, koji je skinuo košulju, stavio ruke njoj oko struka, počeo je ljubiti, a zatim polako otvarati oči…

Belinda: Sonja, ja krećem, ne mogu više da čekam, sigurno mi je nešto spremio, znaš kakav je on…
Sonja: Poranićeš, treba još jedan sat da sačekaš, pokvarićeš mu iznenađenje!
Belinda: Ma neću, a i da pokvarim, baš me briga, bitno je da je moj slatkiš meni hteo da spremi, a pretpostavljaš li koji je povod za večeru a? Ja mislim da znam!!! Tako sam srećna…Ćao Sonja! – napušta kuću, seda u auto i kreće ka Andresovom stanu.

Neki poljupci pamte se celog života, kao i poneka uzudljiva avantura, od njenog početka, pa sve do kraja…U srcima Andresa i Amande, ma šta god da se desi, pamtiće se ova noć mesečevog sjaja…

KRAJ 5. EPIZODE

Kasnije sesta epizoda, i detaljan opis likova.
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptyFri 8 Jan 2010 - 14:35

Ova epizoda je odlicna! Svaka cast Danijele! Svidja mi se način na koji je Amanda došla do Andreasa, a još više način na koji si to opisao!

Jedva čekam sledeću epku...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptySat 9 Jan 2010 - 2:45

6. EPIZODA: LUDO SRCE

Amanda - KRAJ 6quuc2

Andres je nakon poljupca uplašeno gledao u Amandino užareno lice…Bio je mrak u sobi, ali je shvatio da na njemu, polugolom, leži neka druga, a ne Belinda. U početku se obradovao, pošto je pomislio da je sve san (svideo mu se poljubac…), ali to je trajalo vrlo kratko, brzo je skočio i upalio svetlo…
Andres: Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!! Ko si ti, šta tražiš na meni?! - Ličio je na besnog psa…
Amanda nije dobro videla, smetalo joj je to jako svetlo, a prethodno je bila u mraku, a još je bila pijana…
Amanda: Džeri, koji ti je đavo, ti ko da si duha video…..Jesam li ti strašna? Baaaaaaaa!! Andres ju je uhvatio za ruku i podigao je sa kreveta i uperio pogled direktno u njenu zenicu. Njoj se vrtelo u glavi i opet mu je pala u zagrljaj…
Andres: Ova je mrtva pijana, šta traži kod mene kog đavola…
Amanda: Gde je Šerilin….Gde sam to ja…..U pomoć, napao me je neki nepoznat muškarac, zovem službu…..
Andres je bio zadivljen njenom lepotom, ali isto tako mu se gadila, takva pijana. Nije skidao pogled sa nje i pokušao je da normalno razgovara s njom i objasni joj situaciju.
Amandi je zazvonio telefon u tašni, Andres je hteo da se javi, ali mu ona nije dozvoljavala i javila se.
Amanda: Šerli, čarobnice ove noći, dođi po mene sa svojim princem, vodite me u Las Vegas, jel se sećaš kad smo ti i ja kao male maštale o tom gradu, ja se svega sećam i tvog tate koji je bio izrazito visok…
Šerilin: Ne čujem te dobro!!! Ovde je velika gužva, puno su odvrnuli muziku…Kad dolaziš više!!!
Amanda, kao da je malo došla k sebi kad je čula deranje Šerilino preko telefona i počela je da gleda okolo, dok je Andres oblačio majicu.
Amanda: Pomozi mi Šerilin, oteo me je neki muškarac, ko zna šta je sa mnom radio, dođi, molim teeeee! – očajnički je govorila Amanda, ali se ispraznila baterija na telefonu.
Andres joj otima telefon, ali kad vidi da više ne može da se upali, baca ga…
Andres: Gubi se odavde, uskoro mi dolazi gošća, ne trebaš mi ovde! Izlazi kad ti kažem!
Amandi se i dalje manta, pijana počinje da luta po stanu i da ruši police s cvećem i hranu sa stola…Nekoliko sveća je porušila, Andres je jedva sprečio nastanak požara u kući, ali u njemu, od onog strasnog poljupca vlada neopisivi požar…Duh mladosti, svežine ponovo se usadio u njega, kao onaj dan na kiši, pre mnogo godina.
Amanda mu opet pada u zagrljaj, on gubi ravnotežu i padaju na pod. Ona počinje da ga ljubi, ali na otvorena vrata uskače Belinda, koja nakon što je videla taj poljubac pada u nesvest.

KRAJ 6. EPIZODE


O LIKOVIMA

ANA MANUELA KAMPOS (AMANDA)
Još kao beba, bila je čudo od deteta (nije uopšte plakala), a kad odraste, osim pevačkog talenta, krasi je i izuzetna lepota, ali i veseli duh. Njena pojava u drugima izaziva čuđenje, kod većine i ljubomoru, jer ona poseduje nešto što druge nemaju, zrači posebnim sjajem, odiše mirisom koji opija svakoga, pa čak i grad...
Osmehom izaziva zvezde, glasom i pogledom očarava sve svoje fanove...
Osnovna razlika između nje i robota androida ne leži u tome što je on obična mašina sa njenom kožom i licem, razlika se krije duboko, u njima, zbog toga što neki ljudi, u sebi nosu mrtvilo, jezivu tišinu i vatru kojom proždiru nedužna stvorenja, jednostavno, njihov duh je potčinjen zlobi, dok robot nema nikakv duh, on jeste obična mašina, ali ne nanosi zlo nikome. (dok ga Dolores ne sredi i ne stavi pod svoju kontrolu) O androidu će kasnije, kad uđe u radnju biti više govora.


ANDRES ALVARADO
Još kao dete zaljubio se u Amandu (ali zbog uzrasta, hajde da kažemo da je to bilo lepo drugarstvo), ali tada nije znao njeno pravo ime. Ona je za njega Amanda i kao takva mu je u srcu i ostala. Osim fudbala, zanimacija mu je i pisanje grafita, noć pre nego što napušta varoš, ispisuje grafite po selu u kojima spominje ljubav prema Amandi. Mnogo pati nakon odlaska iz varoši, ali vremenom, navikava se na život u gradu, završava tamo školu i postaje fudbaler, poznat širom Meksika. Bio je u vezi s par devojaka, koje su jako loše uticale na njega, a i bile su siromašne, pa mu je zato Stela nametnula Belindu, koju ona obožava i smatra je savršenom za svog sina. Andres je prihvata, mada je još uvek neozbiljan što se tiče te veze, što će njoj to jako zasmetati. Zaljubiće se u Anu Manuelu, kada se susretne s njom u svom stanu.

MIKAELA BRANT
Predstavlja se za naslednicu nekadašnje, veoma ugledne evropske dinastije. Ova žena je psihpata, ali za razliku od naučnice, ona je opsednuta Andresom (njegovi poster i slike fudbalskih timova su po svim zidovima njene vile, čak ima i njegovu statuu u vili) Prebogata je, ne zna šta će sa svojim novcem, a već godinama, izložena je pljačkama od strane gradskih bandi (koje predvodi njena ćerka Mariela), unajmljuje telohranitelje, a ono što je zanimljivo je da pored Andresa, obožava pse, one ogormne i ima ih puno u svojoj vili. (Njena čuvena rečenica je: Muško ne postoji, pas je jedino muško, a Andresa ću ja pretvoriti u muškarca..).
Svoju ćerku prezire, uopšte oseća gadost prema ženskim osobama, a Mariela je uvek bila zanemarena od strane majke. Mikaela je više pažnje posvećivala kerovima, nego njoj. Njih dve se uopšte ne poznaju dobro, kriju previše tajni…
Osim kerova, Andresa, Mikaelu karakteriše i misteriozna vila, koja je jedna od najlepših vila u gradu, a u sebi krije razne tunele i lavirinte, kojima upravlja Viktorija, glavna služavka lepe Mikaele.


DOLORES RANHEL
Njena tuga zbog gubitka ćerke je ogromna, polako je dovodi do ludila, koje postaje opasno za život. Nikog ne voli osim svoje ćerke, odnosno, robota Kamile. Ona je najpametnija od svih, jedan poseban kreativan um, koji će je pretvoriti u monstruma. Svi je gledaju s poštovanjem i divljenjem, često putuje i dobija priznanja za svoje izume. (androida drži u tajnosti). Međutim i najpametniji nekad pogreši. Ljudski um još uvek nije potpuno izučen. Posledica te greške je ta što android na nekom mestu u svom “telu” ima čip, koji ne bi trebao tu da se nalazi,a kao posledica toga je njegova agresivnost, sposobnost da se sam pali i sam upravlja sobom…Dolores je sebična, najpre što želi da Anu iskoristi za usavršavanje androida, ne mareći za nje život, mladost, karijeru…Nažalost, u tome će i uspeti.

BELINDA
U životu Andresa se pojavila zahvaljujući njegovoj majci Steli, koja Belindu smatra najboljom prilikom za njihovog sina. Belinda je slika i prilika Stele u mladosti, pa je to i razlog što se njih dve tako slažu. Belinda je lepa, uvek doterana i atraktivna, ali i glupa, razmažena, hirovita, često se ponaša detinjasto i nezrelo za svoje godine (21).
Vrlo je teške naravi. Andres je prihvata kao devojku, misleći da je ona idealna za njega, a pre nje je imao veze sa raznim banditkinjama i svojoj porodici naneo veliku štetu. Sad se kaje i želi da se iskupi. Misi da voli Belindu, ali u stvari je i on pomalo nezreo, pa ni sam posle ne zna šta oseća prema njoj. Belinda ima naviku da krešti i da plače za svaku sitnicu, a često postaje hipohondrična.
P.S Onaj koji izdrži da provede punih sat vremena s njom, treba da dobije Nobelovu nagradu!


HEORHINA KAMPOS
Amandina majka, zaljubljena u Alehandra, Andresovog oca. Tu ljubav godinama pokušava da uguši i sakrije, ali ne uspeva. Kada Amanda malo odraste, udaće se za uglednog političara Hosefina Ramiresa, u kojem će videti iskrenog i pažljivog prijatelja, velikog srca i ne sluteći kakvo se čudovište krije u njemu. Kao i svaka majka, spremna je da da život za svoju ćerku, koju obožava, a zna da je Amanda u stvari začeta silovanjem. Veoma je lepa, a i postaće poznata kao supruga uglednog političara. Nakon nestanka ćerke, ponovo počinje njena bolna i teška agonija, ali nakon toga započinje da vodi drugačiji život koji nije ni nalik životu koji je vodila sve ove godine. Tu će još jednom dokazati da je hrabra, neustrašiva,odana prijateljica i žena ogormnog srca.

Hvala ti snoopy, trudio sam se da sve zanrove u ovu novelu, pocevsi od drame, pa komedija, horor, SF, akcija...heh
Back to top Go down
i love hm
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
i love hm

Broj postova : 249
Godina : 27
Fan-gif : miley cyrus, orlando bloom and johnny depp <3

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptySat 9 Jan 2010 - 4:52

super je novela! :cao:
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Amanda - KRAJ 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ EmptySat 9 Jan 2010 - 6:17

Jao, biće ovde još zapleta koliko vidim. Ponadala sam se da će Andreas prepoznati devojčicu iz svoje mladosti. Jako si lepo opisao scenu njih dvoje u tom njegovom stanu!
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Sponsored content




Amanda - KRAJ _
PostSubject: Re: Amanda - KRAJ   Amanda - KRAJ Empty

Back to top Go down
 

Amanda - KRAJ

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 10Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Ostale teme :: Web-novele-