REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 Ostvareni san - KRAJ

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AuthorMessage
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 EmptySun 11 Aug 2013 - 3:52

Epizoda 55: Počelo je da se sprema nevreme i jaka kiša.Dijego pomisli kako su srećni što su pokupili sve useve i neće imati štete kao prošli put.
Nikolas i Ernesto su hitali kući da izbegnu nevreme.
Flor i advokat Ibanjes su pristali da budu svedoci na venčanju Paola i Beatris."Nadam se da će nevreme stati do večeras kad nam je otac Gabrijel rekao da dodjemo",reče Beatris.Paolo je zagrli i reče joj da ih ni ovakvo vreme neće sprečiti da se venčaju.
Nora se trgnu kad sevnu jedna munja."Hoće li me Rej čekati na dogovorenom mestu ili će pobeći od nevremena",mislila je.Uzela je ono malo stvari što je odlučila da ponese,sišla niz stepenice i kad je otvorila ulazna vrata da izadje,pred njom su stajali Nikolas i Ernesto.Iznenadila se."Mislila si da odeš bez pozdrava,Nora.Neće moći.Neke stvari mi moraš objasniti",reče Nikolas,dok kiša poče jako da pljušti.
Antonija se u bolničkom krevetu prisećala nevremena koje je dovelo do brodoloma i suze joj krenuše niz lice.
Rej se sakrio u kočiju i psovao kišu i nevreme."Ako Nora uskoro ne dodje odlazim i ne vraćam se po nju.Mala opasnica me je možda opet prevarila",mislio je.
Svi su bili u salonu i slušali Ernesta koji im je prepričao razgovor sa Evom.Nora je mirno slušala.Njen izraz lica nije otkrio nikakve emocije.Onda je rekla:"Da.Sve je istina.I moja veza sa Ramonom.I veza sa Rejem.I to da smo Rej i ja varali ljude po Evropi,pa smo hteli da prevarimo i Antoniju kad smo saznali za testament.A ja sam htela da sačuvam svoj brak jer ga je ona namerila rasturiti čim sam kročila u ovu kuću."Nikolas besno reče da ne meša Antoniju u to:"Opet ti kažem da ona nije za to kriva,već ti i ja.Verovatno me nisi ni volela,udala si ze za mene zbog bogatstva,a ispostavilo se da mi je porodica pred bankrotom.Prstom nisi mrdnula da nam pomogneš a imala si novca.I povrh svega si dovela svog ljubavnika da prevari Antoniju."Nora ustade i opet podje ka vratima."Zašto bih pomogla?Zato što ste me svi gledali sa visine?Zato što nemam pedigre za vašu kuću.I ja potičem iz stare madriske porodice,nisam kći neke sluškinje.Da vam pomognem pa da me oterate nakon što je mala k**ka bacila šape na mog muža a vi na njen novac?"Nikolas krenu da je udari ali ga Dijego spreči i reče:"Nora,ti nam nisi dala da ti se približimo,nisi nam dala da te upoznamo,sada razumem da je to bilo jer si imala tajne.Nikad nisam Nikolasu rekao ništa loše o tebi.Ni Ana.Nisam mu rekao ni da si mi preturala stvari po radnoj sobi".Nora se grohotom nasmeja."Ah,sveti Dijego,toliko sveti da je krio od Antonije testament ne bi li joj nekako uzeo para",rekla je i pošla da izadje,ali je Ernesto zadrža."Ti si gurnula Antoniju.Flor je čula kad si to priznala svom ljubavniku.Odgovaraćeš za to".Nora se otrgnu i reče:"Nikad to nećete moći da dokažete,zato ne gubite vreme i ne ometajte me.Izaći ću iz vaših života i nikada me više nećete videti.Nikolase,podnesi zahtev za razvod i čekaj da ga dobiješ,navedi da sam te napustila.Znaj da sam mislila da možemo zajedno uspeti,bio si mi jako drag,ali eto,pogrešila sam.Zbogom",otvorila je vrata i izašla.Ernesto podje da je zadrži,ali ga Dijego zaustavi."U pravu je,nemamo nikakvih dokaza,bolje je ovako,neka ide".Nikolas je bio bled.Nora se još jednom okrenu i pogleda ga.Taj pogled na tren oživi trenutke iz njihovog zajedničkog života i krenuše joj suze niz lice,dok Nikolas oseti tugu u srcu i shvati da je više nikada neće videti i da je jedan deo njegovog života završen.Nora doviknu Ernestu da ne mora da joj vraća ukradeni novac i hitro krenu po kiši.
Back to top Go down
gaconi
TVNovele Zavisnik
TVNovele Zavisnik
gaconi

Broj postova : 632
Godina : 27
Lokacija : Beograd

Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 EmptySun 11 Aug 2013 - 8:03

auuuu covece samo ti nastavi odlicnooo je...
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 EmptyFri 16 Aug 2013 - 7:18

Epizoda 56: Ernesto je bio besan na oca i brata jer su pustili Noru da ode."Njoj je mesto u zatvoru,Antonija je mogla da pogine,a ova je za to kriva.A vi je puštate da se izvuče".Dijego se namršti pa reče:"Ernesto,ti bi trebalo da ćutiš.Kako si smeo da je pokradeš i da joj uzmeš novac?Sram te bilo,nisam te tako vaspitao".Ernesto se grohotom nasmeja."Da nećeš mene da oteraš u zatvor?Pa uzeo sam samo malo,ostatak je stavila u banku,ta zmija nikad nije htela da nam pomogne".Ana im reče da se smire."Šta je bilo,bilo je,ovako je najbolje,ne volim kad se raspravljate.Moramo biti složni".
Nora je hodala po blatu dok je kiša lila.Suze su joj se slevale niz lice.Reja nije bilo nigde na vidiku.Počela je da ga doziva,medjutim nije bilo odgovora.Očajna pala je na kolena.Tad primeti kočiju ali nije imala snage da ustane.Rej dotrča do nje i zagrli je."Mislila sam da si otišao bez mene",plačući je rekla.Rej je grlio snažno,a kiša je odjednom stala kao što je i počela."Znaš šta lepotice?Nisam mogao da odem bez tebe,mada sam razmišljao.Ali shvatio sam da te volim.Evo,prvi put ti kažem,Nora,volim te",reče i strasno je poljubi.Zatim je odvede do kočije i krenuše u pansion gde je odseo."Rej,i ja tebe volim.Zavaravala sam se da mogu da živim drugačijim životom,ali moj život si ti,i ne znam šta bi bilo samnom da si opet nestao bez traga i glasa,da si me opet ostavio",iskreno je otvorila svoje srce.
Kiša je stala i Beatris i Paolo su krenuli u crkvu.Otac Gabrijel ih je venčao.Flor je bila presrećna zbog majke i pustila je suzu radosnicu.
Nikolas je bio u svojoj sobi i sećao se kada je prvi put video Noru.Duboko je uzdahnuo i pomislio da je tako bilo sudjeno.
Nora je ležala na Rejevim grudima i čvrsto ga grlila."Ne mogu pobeći od sudbine,izvini Nikolase,pokušala sam,ali od sebe ne mogu pobeći.Rej je moj čovek,moje sve",mislila je i još čvršće zagrlila Reja.
Svanulo je novo jutro.Pre no što je došao kod Antonije,Nikolas je svratio do oca Gabrijela koji mu je obećao da će se založiti za njega oko razvoda,ali iskreno napomenu da neće biti lako.Nikolas je Antoniji ispričao sve što se sinoć dogodilo."Iznenadjena sam time da me je Nora gurnula,ali opraštam joj.Dobro ste postupili.Ne želim da joj se svetim".rekla je.Nikolas je uhvati za ruku."Slatka moja Antonija,andjeo kao i uvek"."Još ću i da pocrvenim",reče uz osmeh."Sada nema prepreke medju nama.Moja si i ne dam te nikom.Nikom.Svesna si da neću odmah dobiti razvod,ali sada te svečano pitam,kada dodje taj dan,hoćeš li se udati za mene?"Antonija ga pogleda u oči i reče:"Oduvek te volim,oduvek imam san da budem tvoja,da delimo i dobro i zlo,i sada kad te je Nora ostavila nemam više dileme.Da,da.Udaću se za tebe pa makar čekala 20,30 godina.Čak i ako nikad ne dobiješ razvod i nikad se ne venčamo,ostaću sa tobom,jer te volim celim svojim bićem".Tada se strasno poljubiše.
Nora i Rej su se ukrcali u voz za Madrid.Kad je voz krenuo,Nora čvrsto uhvati Reja za ruku i poslednji put se osvrnu."Zbogom Sijelo Asul,zbogom Nikolase.Nadam se da ćeš mi jednog dana oprostiti.Ja tebi opraštam sve",pomisli u sebi.Voz polako krenu putem Madrida.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 EmptySat 17 Aug 2013 - 4:18

Epizoda 57: Antonija je bila oduševljena što će napokon izaći iz bolnice.Kontrerasovi su napravili zabavu povodom toga.Tu su bili i Flor,advokat Ibanjes,otac Gabrijel,doktor Solis,radnici iz kuće i sa imanja...
Nora je u Madridu stajala pred knjižarom "Eva".Nije imala snage da udje a žarko je želela da vidi sestru.Konačno se odlučila da udje."Dobar dan,izvolite",reče nasmejana Eva,ali joj se ubrzo osmeh zaledi na usnama.Nori su se suze slevale niz lice.Eva joj pridje.Dve sestre se zagrliše.
Nikolas je rekao da su Antonija i on odlučili da budu u vezi,bez obzira što je on i dalje zvanično u braku i da će tako ostati još neko vreme.Dijego i Ana su rekli da će im pružiti svu podršku.
Nora je srećna pričala Reju kako je izgladila odnos sa sestrom i majkom i upoznala sestrića."Sada mogu mirne duše da odem sa tobom bilo gde".Rej je privuče k sebi."Za početak,pravac Pariz,a kasnije ti biraš".
Antonija je saopštila svoju odluku da želi da uči za bolničarku."Već sam kontaktirala školu u Madridu.Školovanje traje tri godine.Znam da ste mislili da ću se odlučiti za slikarstvo,ali posle nesreće želja mi je da pomažem drugima u nevolji".Nikolas je podržao."Nedostajaćeš mi,ali tri godine će brzo proći,a nakon toga spremi se za težak rad i poslušnost,jer ja ću ti biti šef",zadirkivao je Nikolas.
Vreme je nastavilo da teče svojim tokom.Antonijini dani prolazili su u učenju i radu u bolnici.Nikolas je stekao veliko poštovanje svojih pacijenata,dobija razne ponude iz većih gradova,ali više mu ne pada na pamet da ode iz Sijelo Asula.On i Antonija pišu svakodnevno jedno drugome.
Beatris je rodila zdravog i lepog dečaka,a Flor i Ernesto su se zvanično verili.
Antonija je sa najboljim uspehom završila školu i vratila se kući.
Došao je i dan venčanja Flor i Ernesta koji su izrazili želju da venčanje bude skromno.Flor je prešla da živi u vilu Kontreras sa Ernestom.Nakon penzionisanja doktora Solisa,Nikolas i Antonija su prešli da žive u stan iznad ordinacije ali su česti gosti u vili Kontreras.
Imanje Kontreras napreduje iz godine u godinu.Lokalni zemljoposednici su pokupovali najveći deo zemljišta koje je bilo u posedu Alehandra Linaresa,ali kuća i dalje stoji sablasno pusta.
Flor je bila presrećna kada je saznala da je u drugom stanju.
Antonija je postala jako dobra u svom poslu,pa joj Nikolas bez straha prepušta neke pacijente.Sticajem okolnosti ona je bila ta koja je porodila Flor sa prvim detetom,prelepom devojčicom.
Godine prolaze ali potvrdnog odgovora iz Vatikana i dalje nema.Medjutim jednog dana,otac Gabrijel je sav uzbudjen uleteo u ordinaciju noseći neki papir u rukama."Deco,deco,konačno,konačno".Nikolas pročita da mu je razvod odobren.Otac Gabrijel im reče da će odmah početi sa pripremama za njihovo venčanje pa ih ostavi same.Antonija i Nikolas se zagrliše,a tad na vrata udje i njihov mali sin koji se spustio odozgo,gledao ih je smešeći se."Vidi ga,nevaljalac,opet je pobegao baki i došao kod nas",reče Antonija i uze ga u naručje.Tad dodje i Ana i saopštili su joj lepe vesti.Ana povede malog Antonija kod sebe kući da se igra sa troje Florine dece.Kad su ostali sami,Antonija sede Nikolasu u krilo."E,ovo je došlo u pravo vreme.Onaj moj novac biće konačno upotrebljen.Kao što smo ranije rekli,novac koji pripada tebi uložićemo u ordinaciju i našu kuću koju ćemo kupiti.A moj ćemo uložiti u banku i on će biti za našeg Antonija,a sve mislim da će biti još dece.Volela bih makar jednu ćerkicu",veselo je govorila."Koja će ličiti na tebe",reče Nikolas,"da,dogovor je takav,slatka moja devojčice.Ti i ja ćemo podići ovu ordinaciju na vrhunski nivo,moći ćemo da uposlimo još neke ljude,a opština će nas podržati."Čvrsto se zagrliše."Konačno ću biti tvoja pred Bogom,a u svom srcu sam tvoja oduvek.Sanjala sam da budem tvoja,a taj san mi se u potpunosti ostvario."reče Antonija nežno gledajući u oči svoga čoveka.Čvrsto se zagrliše.Ceo život je pred njima.
KRAJ

Sve što počne mora i da se završi.Nisam imala nameru da dužim dalje od 30 epizoda,ali komentari moje imenjakinje gaconi su me terali da pišem i dalje.Hvala gaconi i Don Pio,hvala svima koji su čitali,nadam se da vam se dopalo
Back to top Go down
gaconi
TVNovele Zavisnik
TVNovele Zavisnik
gaconi

Broj postova : 632
Godina : 27
Lokacija : Beograd

Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 EmptySun 18 Aug 2013 - 1:43

Kako da mi se ne svidi pratim novelu skoro 5 meseci i prica je bila stvarno dobra i tebi pisanje novela stvarno dobro ide mogla bi jos neku da nam prezentujes sigurno bi bila dobra koliko je bila i ova svaka cast odlican posao..
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 EmptySun 18 Aug 2013 - 5:42

gaconi wrote:
Kako da mi se ne svidi pratim novelu skoro 5 meseci i prica je bila stvarno dobra i tebi pisanje novela stvarno dobro ide mogla bi jos neku da nam prezentujes sigurno bi bila dobra koliko je bila i ova svaka cast odlican posao..
Hvala ti puno,drago mi je da ti se dopala moja prva veb novela.Možda na zimu počnem drugu,samo da smislim o čemu da se radi.Hvala još jednom:)
Back to top Go down
gaconi
TVNovele Zavisnik
TVNovele Zavisnik
gaconi

Broj postova : 632
Godina : 27
Lokacija : Beograd

Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 EmptySun 18 Aug 2013 - 13:52

Nema na cemu...:) 
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 EmptyWed 21 Aug 2013 - 3:13

Odlično je. Svaka ti čast. Zaista...Obavezno počni sa novom...
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 EmptyWed 21 Aug 2013 - 6:36

Hvala,Pio:)
Back to top Go down
Sponsored content




Ostvareni san - KRAJ - Page 5 _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ - Page 5 Empty

Back to top Go down
 

Ostvareni san - KRAJ

View previous topic View next topic Back to top 
Page 5 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Ostale teme :: Web-novele-