REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 Ostvareni san - KRAJ

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyFri 19 Apr 2013 - 21:36

Ostvareni san



Sinopsis:
Početak je dvadesetog veka,u mestu Cielo Azul u Španiji,koja polako prihvata činjenicu da više nije najveća kolonijalna sila,ali želi da zadrži već osvojene teritorije.Devojčica Antonija Dijas ima 12 godina i njen svet se menja preko noći,kada joj roditelji saopšte da se svi zajedno sele na Kubu i verovatno se više neće vratiti.Njen otac je svu imovinu koju ima prodao i prihvatio ponudjen visoki položaj na Kubi.Oni se opraštaju sa najboljim prijateljima,porodicom Kontreras,i polaze na dalek put.Medjutim,brod kojim putuju doživljava brodolom,a jedina preživela je Antonija.Nesrećnu devojčicu vraćaju u Španiju a Dijego i Ana Kontreras postaju njeni zakonski staratelji.Antonija se povlači u sebe,jedini koji može da dopre do njenog srca je Nikolas,dvatesetogodišnji sin Dijega i Ane,student medicine,dok drugi njihov sin Ernesto,Antonijin vršnjak, je ljubomoran na nju i stalno se trudi da joj zagorča život.Antonija svoja najdublja osećanja poverava samo dnevniku koji redovno vodi,a najjače osećanje je da je njeno srce počelo da voli Nikolasa.Medjutim,Nikolas ubrzo nastavlja studije u Londonu,a Antonija i dalje sanja svoj san da će u budućnosti biti zajedno.Godine prolaze,Antonija izrasta u lepu i plemenitu osobu.Nikolas se vraća iz Londona ali sa verenicom,hladnom i proračunatom Norom i slama Antonijino srce.Dijego je u problemima jer nakon višegodišnjih vremenskih nepogoda,imanje je u dugovima.Posle duge borbe sa samim sobom odlučuje da uzme Antonijin novac koji joj je ostavio otac,medjutim klauzula kaže da novac može podići tek posle njene udaje,a računu će imati pristup samo njen budući suprug.Nakon ljubavnog brodoloma sa Flor,saznavši za klauzulu,Ernesto koji nikad nije bio u dobrim odnosima sa njom odlučuje da zavede Antoniju...

glavne uloge:
Antonija Dijas-Megan Montaner
Nikolas Kontreras-Migel Anhel Silvestre
Ernesto Kontreras-Martin Rivas
Flor Peres-Amaja Salamanka
Dijego Kontreras-Ramon Ibara
Ana Kontreras-Lola Forner
Beatris Peres-Natalija Miljan
Nora Hil- Sara Baljesteros


Last edited by LadyEstrella on Fri 19 Apr 2013 - 22:54; edited 1 time in total
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyFri 19 Apr 2013 - 22:38

EPIZODA1:"Da li je i nebo tamo tako plavo?"pitala se Antonija dok je sedela u dvorištu kuće Kontrerasovih."Ne želim da odem odavde" tiho izusti,a jedna joj suza zaiskri u uglu oka.Čula je poznati smeh i znala da će joj Ernesto ponovo dosadjivati."Plačljivice,hahaha,poješće te ljudožderi tamo",dotrčao je Ernesto i bacio joj pred noge mrtvog guštera,ne bi li je uplašio.Medjutim,Antonija se nije ni trgnula,već je mirno uhvatila guštera za rep."Jadan.Sahraniću ga.Ernesto,surovo je tako postupati prema bilo kom živom stvoru,Bog će te kazniti jednom za sve".Ustala je da krene,a Ernesto je pošao za njom i iz besa je povukao za kosu.Ciknula je,Ernesto je pobegao smejući se.Nikolas je čuo i dotrčao upitavši je šta se desilo."Ernesto me kinji,a ovaj gušter je stradao njegovom krivicom"a u oku joj ponovo zaiskri suza."Hajdemo,sahranićemo ga,a kasnije idemo da vidimo konje,imamo novo ždrebe,svideće ti se,ima beli list na čelu".Devojčica ga uhvati za ruku i podjoše.
Za to vreme, Dijego Kontreras i Antonio Dijas bili su u radnoj sobi."Hvala ti što si nam pružio gostoprimstvo ovih par nedelja.Još koliko sutra,polazimo,a ako Bog da,prekosutra bićemo na brodu" rekao je Antonio."Druže,nema potrebe za tim.Znaš da si mi kao brat,da su nam deca odrasla zajedno.Svi će te mi nedostajati",tužno je rekao Dijego,"nadam se da ćete se vratiti jednoga dana".Antonio uzdahnu i reče"Sve sam prodao,nemam više ništa ovde.Antoniju sam testamentom obezbedio,dugo sam razmišljao i napisao ono što sam smatrao da je najbolje".Dijego se zapita kakav je tekst u pitanju,ali samo reče"Hajde prijatelju da prošetamo,lep je dan,a nebo plavetno kao nikad do sad",i njih dvojica izadjoše.
U salonu, Ana Kontreras i Barbara Dijas pile su čaj i razgovarale."Znaš,Ana,meni je svejedno gde sam kad su pored mene moj dragi suprug i moja mala Antonija,ali osećam teskobu,steže me tu u grudima,kao da će se nešto loše desiti",drhtavim glasom je rekla Barbara."To je samo strah od nepoznatog",pokušala je Ana da je umiri."Nadam se da si u pravu",reče Ana, duboko uzdahnu i zagleda se u prazno.
Sutradan ujutru,Dijasovi su krenuli put luke.Antonija je suznih očiju mahala Nikolasu kroz prozor kočije,i nije ni primetila Ernestovo kreveljenje dok je stajao kraj brata.Dijegu se oči takodje zasuziše,zagrli Anu i njih dvoje polako krenuše ka kući.
Veče na brodu.Antonio i Barbara večeraju,dok je Antonija u kabini."Bojim se za Antoniju,teško je ovo podnela",reče Barbara."Ne brini,navići će se",mirno reče Antonio.Odjednom se začu prasak i oseti veoma jak potres.Nastade haos i metež,vriska.Barbara vrisnu"Antonija,mora biti uz nas".Antonio se prekrsti i reče"Nek nam je svima Bog u pomoći"
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySat 20 Apr 2013 - 6:53

Odlično je. Jako je dobro...
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySun 21 Apr 2013 - 0:57

Epizoda 2: Vest o brodolomu "Santa Marije" stigla je u Španiju,pa i u Sijelo Asul.Novine pišu da nema preživelih.Dijego u radnoj sobi lista novine a čita samo članke o strašnoj nesreći.Ulazi Ana"Ne mogu da verujem da njih troje više nema".Dijego je samo tužno pogledao nemoćan da kaže bilo šta.
Nikolas je u konjušnici sa ždrebetom.Od kada je saznao za nesreću izbegava ljude i razgovor o brodolomu.
Čak i Ernesto ne juri okolo i izvodi nestašluke,već čita u sobi.
Otac Gabrijel služi misu za stradale.Porodica Kontreras i mnogi meštani prisustvuju.
Sutradan,porodica Kontreras ruča u tišini.Ulazi služavka:"Izvinite gospodine Kontreras,gospodin Ibanjes,advokat Dijasovih,je u salonu.Insistira da vas vidi,deluje mi nekako uznemireno".Dijego se izvini i podje u salon.
"Čudo,prijatelju,čudo se desilo" uzviknu Ibanjes i zagrli Dijega,koji je zatečen,jer čovek važi za suzdržanog i poslovnog.Ibanjes naiskap popi ponudjeno piće"Sad mi je lakše"reče i sede."Upravo sam dobio telegram.Desilo se čudo.Jedna osoba je preživela brodolom "Santa Marije",i to upravo naša mala Antonija Dijas".Dijego skoči sa stolice"Govorite istinu Ibanjes?".Advokat napravi uvredjen izraz lica"Zašto bih lagao,prijatelju,imaću posla oko toga.Uskoro će biti čitanje testamenta.Devojčicu je sam Bog spasao kad vam kažem,brod koji je plovio za Španiju video je na pučini nešto,ispostavilo se da je brodolomnica,plutala je bez svesti,jadnica,na nekim daskama.Pružili su joj pomoć,u teškom stanju je bila,još je u šoku,ali svesna sebe i onoga što se desilo.Molim vas da podjete sa mnom u luku,trebalo bi uskoro da brod uplovi,a kako više nikog nema,vaša porodica i ja smo joj jedina poznata lica.Pokupićemo i oca Gabrijela,poći će sa nama"."Krećemo odmah,samo da javim mojima ovo čudo",reče Dijego i izjuri iz salona
Dijego uleće u trpezariju i radosno viče:"Antonija je živa,Antonija je živa".Nikolas i Ana u čudu slušaju šta im ukratko prepričava Dijego što je čuo od Ibanjesa.Ani kreću suze radosnice,a Nikolas uzima kaput i izlazi sa ocem.
Ispred kočije čeka Ibanjes"Ljudi,pa gde ste do sada,nema vas čitavu večnost"."Nije prošlo ni pet minuta,Ibanjes,ali požurimo"reče Dijego,njih trojica udjoše u kočiju i krenuše.
Dijego i Ibanjes su nervozni,dok otac Gabrijel pokušava da ih smiri.Dovode Antoniju.Izmučena je,iscrpljena i još uvek u šoku.Svi ćute.Nikolas joj prilazi prvi:"Zdravo,Antonija,evo tvog velikog drugara".Antonija ga netremice gleda,čini se bez prepoznavanja,a onda mu se plačući baci u zagrljaj.
Back to top Go down
MStefan
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
MStefan

Broj postova : 18883
Lokacija : Mexico

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySun 21 Apr 2013 - 6:19

Samo napred! thumbup
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySun 21 Apr 2013 - 20:59

Epizoda 3: Otac Gabrijel,Dijego,Ibanjes i Nikolas su se ćutke vraćali kočijom dok je Antonija spavala u Dijegovom naručju.
Stigli su oko ponoći na imanje Kontrerasovih.Ana je odmah stavila devojčicu da spava u sobi gde je boravila dok su Dijasovi bili njihovi gosti. Muškarci su se dogovorili da će se sutra sastati u Ibanjesovoj kancelariji.
Sutradan ujutru Dijego i otac Gabrijel su se sastali sa Ibanjesom u kancelariji.Ibanjes je predočio da je Dijas u testamentu naveo samo tri osobe,oca Gabrijela i Dijega i Anu.
Antonija je imala noćne more,probudila se vrišteći.Ana ju je nekako smirila.Po podne je povela u grad da joj kupi neke stvari,jer je devojčica ostala bez ičega.Antonija je ćuteći prihvatala sve što joj je Ana kupovala,nije imala neku želju,ali kad su prošli pored knjižare zatražila je veliku svesku.Želja joj je bila ispunjena.
Sutradan su Dijego i Ana sa ocem Gabrijelom otišli do Ibanjesa.Antonio Dijas je izvesnu sumu ostavio crkvi,a najveći deo,podeljen je na dva dela.Veći,ostaje Antoniji,ali moći će da uzme tek deseti deo sume,i to tek posle udaje,ostatkom će upravljati njen budući suprug.Drugim,manjim delom,raspolagaće njeni staratelji,a naveo je da odredjuje Kontrerasove za staratelje."Da li prihvatate starateljstvo ili će biti odredjene druge osobe po zakonu,a bojim se da samo ostajem ja,ali ja sam čovek pun obaveza,bez supruge koja bi mi pomagala u...",Dijego ga preseče"Naravno da prihvatamo",a i Ana se složila klimanjem glave.
Za to vreme Antonija je sedela u sobi.Pokucao je Nikolas i kad je dobio dozvolu ušao je."Kako si danas?"upitao je.Nije odgovarala."Ja znam da ti je teško,Antonija,ali život ide dalje.Tvoj život.Pokušaj da bar to gledaš sa vedrije strane"."Ja sam kriva",posle dužeg ćutanja reče Antonija"ja,jer sam se toliko molila da se brod zaustavi i vrati nazad,nisam želela da odem,a vidi šta se desilo".Nikolas uzdahnu i reče"Ne,ne,to nema veze sa tim.Evo,kad budeš spremna razgovaraj s ocem Gabrijelom i on će ti isto reći.Nego hajdemo na svež vazduh,ne valja biti stalno zatvoren u sobi",uze Antoniju za ruku i izadjoše.
Ana je zatečena Dijasovim testamentom,i klauzulom o udaji."To mi se ni najmanje ne dopada.Doneće joj velike probleme u životu,kad ti kažem",rekla je.Dijego se namršti i reče:"Rekao sam Ibanjesu da nikom ne priča,a to je i uostalom njegova dužnost.A ti i ja,stara moja,pripazićemo na sve momke koji će joj se udvarati,nema sumnje da će ih biti mnogo.Pazićemo da niko za klauzulu ne sazna,a i njoj nećemo reći dok ne bude sigurna u svoju odluku".Njih dvoje podjoše na spavanje.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyTue 23 Apr 2013 - 1:38

Epizoda 4: Prošlo je nedelju dana,u kući Kontrerasovih su se čini se navikli na novonastalu situaciju.Dijego se vratio poslu,Ana se bavi kucom,Nikolas se sprema za povratak na studije,a Antonija i Ernesto u školu.Nikolas je dobio pismo od profesora Brauna koji je gostovao na njegovom univerzitetu.Poziva ga na studije u London.Nikolas je sakrio pismo,i još uvek razmišlja kakav odgovor da da.
Antonijin dnevnik: Polako se privikavam na sve ovo,roditelji mi se nikad neće vratiti.Ne mogu da prestanem da mislim da sam ja kriva za njihovu nesreću i nesreću svih na brodu.Bez obzira šta kažu otac Gabrijel i dragi Nikolas,dugo ću tako misliti.A ponekad se pitam zašto mene nije snašla sudbina ostalih.Dijego i Ana su fini,oduvek su mi bili dragi,Ernesto me je prvih dana ostavio na miru,a sada se trudi da me začikava na svakom koraku.Trudim se da ne ulazim u sukobe sa njim.Nikolas.Dragi Nikolas.Tako je pažljiv i dobar prema meni.Volim da sam u njegovom društvu i da razgovaram sa njim.Danas smo išli u grad na sladoled.Šteta što dan ne traje duplo duže.Kad ode u Barselonu na studije,silno će mi nedostajati,ali brojaću dane do narednog leta.Ne znam ništa o ljubavi,ali mi se čini da ja volim Nikolasa
Otac Gabrijel je sreo Dijega u gradu,raspitao se za zdravlje i preneo mu vest da je udovica Beatris Peres u jako lošoj finansijskoj situaciji,da je faktički bankrotirala i da ga je zamolila da joj pomogne da počne da radi u školi kao učiteljica.Dijego je rekao da bi to bilo sasvim u redu jer ona ima ćerku za koju mora da se brine.
Nakon par dana Ernesto i Antonija pošli su u školu,a sa njima je i Flor,Beatrisina kći.Beatris je ipak dobila mesto učiteljice.Flor i Ernesto su se odmah udružili kako bi pravili smicalice na Antonijin račun.
Za večerom Nikolas saopštava da je dobio pismo iz Londona i da će pristati da nastavi studije u Londonu.Roditelji su u početku bili protiv,a onda su podržali sina.Antonija je jedva zadržala suze.
Antonijin dnevnikOn će otići daleko.Preko mora.Znam da neće dolaziti ni preko leta.Ko zna kada ću ga videti opet.Ali znam da ćemo na kraju biti zajedno.Kad porastem.Sanjaću taj san
Nikolas se ukrcava na brod.Svi stoje na doku,niko se ne pomera ni kad brod krene.Nikolas maše svek dok mu drage osobe ne postanu samo tačke u daljini.
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyTue 23 Apr 2013 - 1:49

Samo napred....
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyWed 24 Apr 2013 - 0:54

Epizoda 5: Dani,meseci,godine polako prolaze.Nikolas se snašao u Londonu,jedan je od najboljih studenata,a povremeno i radi u Kraljevskoj bolnici,na preporuku profesora.U početku je često pisao svakom od ukućana ponaosob.Njegovo pismo posebno je radovalo Antoniju.A onda su se pisma proredila,pa i prestala da stižu.Pisao je tek ponekad roditeljima.
Antonijin dnevnik:Da li Nikolas zna kakav mi bol nanosi kad nema više njegovih pisama?Dve godine ga nema.Zar je toliko zauzet da nikad ne dodje kući,u doba raspusta?Ali verovatno jeste,jer je pisao Dijegu i Ani da radi u bolnici i da će mu to koristiti na studijama i kasnije.Vratiće se on,i sve će biti u redu.
Antonija je napunila 15 godina,i Kontrerasovi su joj priredili zabavu na kojoj su pozvani svi vidjeniji ljudi Sijelo Asula.Prekrasno je izgledala,pa su mnogi njeni vršnjaci a i stariji momci zatražili ples sa njom i uz put joj se i udvarali.Medjutim,nikom nije davala ni trunku šanse,i mislila u sebi kako bi zamenila ovu raskošnu proslavu za tren sa Nikolasom.Čak je i Ernesto odigrao jedan ples sa njom."Da nisi takva veštica i čudakinja,bila bi skoro savršena,priznajem da si lepa,ali to je jedino što imaš.Lepotu",rekao joj je dok su plesali,"a uz to si i običan prilepak mojim roditeljima".Antonija je navikla na njegove provokacije,tako da je te reči nisu dotakle,pa mu je mirno uzvratila smešeći se:"Ah,Ernesto,bolje išta nego ništa,ti nemaš ni lepotu,a daleko da imaš i pamet",pa mu se naklonila,i udaljila se."Ne podnosim ovu devojku,od kako je došla u našu kuću,moji se ponašaju kao da je član naše porodice",mislio je,a onda je ugledao Flor i osmeh mu se vrati na lice,pa su plesali cele večeri.
Profesor Braun je rekao Dijegu da je za njega počela da radi neka devojka iz Španije,po imenu Nora,i da bi mogli da se upoznaju.Ona je bolničarka i radi u njegovoj kući,neguje njegovu bolesnu majku."Mojoj majci je za sada bolje,ali njenih usluga se ne odričem,znaš da imam četvoro dece,svaki čas neka prehlada,boginje,povrede,navikao sam na Noru,odlično zna svoj posao, medjutim devojci bi trebalo pružiti i neku zabavu,stalno je u kući,mislio sam da pošto ste zemljaci imaćete raznih tema za razgovor"."Što da ne,i ja nemam puno prijatelja,a i uželeo sam se da razgovaram na španskom",odgovori Nikolas,"u nedelju nemam nikakvih obaveza u bolnici"."Odlično,u nedelju ste pozvani kod mene na ručak,a takodje i gospodjica Nora".Nikolas se zahvali i prihvati poziv.
Nedeljni ručak je protekao u finoj atmosferi,Nikolas je bio očaran Norom,njenom elokventnošću i pristojnošću,pa je na kraju pozvao Noru u šetnju sledeće nedelje,a ona je pristala.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyThu 25 Apr 2013 - 1:21

Epizoda 6: Došla je i nedelja,kao što je i obećao,Nikolas je došao u kuću profesora Brauna po Noru.Šetali su parkom,uz obalu reke,a onda su seli na jednu od klupa.Razgovarali su o svemu i svačemu,proveli prijatne trenutke.Nikolas joj je pričao o sebi,imanju u Sijelo Azulu,o Antoniji i šta je sve ona proživela."Želja mi je da se vratim u rodnu zemlju i tamo započnem karijeru lekara,za početak u mom mestu,naš doktor Solis mi je obećao da me čeka posao,u početku ću ga menjati,a kako se bliži penziji,kasnije ću preuzeti posao.A kasnije,ako iskrsne neka prilika u Madrid,Barselonu,Sevilju...ne žurim,ima vremena",reče Nikolas uz osmeh."Ah,pričaš mi o Sijelo Asulu i budiš želju u meni da ga posetim,ja više nikog nemam u Španiji,ovde sam došla nakon što sam izgubila tetku koja me je očuvala,mada ipak hvata me nostalgija",rekla je Nora."Imaš poziv od mene,da znaš.Dopašće ti se tamo,a mogla bi i ostati",reče Nikolas gledajući je u oči."Kao bolničarka?Jel mi to nudiš posao?",zakikotala se.Nikolas joj se primače i poljubi je."Odluka je na tebi".
Za to vreme u Sijelo Asulu,Flor je pristala da bude Ernestova devojka.Njena majka Beatris je zadovoljna"Nije to tako loše.Kontrerasovi stoje dobro,još uvek su jedni od najimućnijih u oblasti,valjda izadjemo nekad iz ove bede,mada mi se taj balavi Ernesto ne dopada,moja Flor zaslužuje pravog muškarca.Mada i ovo je premija.Ali savetovaću je da za sada zvanična objava veze pričeka",mislila je u sebi.
Antonija sedi u hladu drveta i seća se kako je nekad na istom mestu sedela sa Nikolasom.
Nora u svojoj sobi razmišlja o svom ranijem životu i budućnosti."Hmm.Kad misliš da je sve propalo,nešto iskrsne.Dosta mi je više Braunovih,i te njihove dečurlije.Ali ne smem da rizikujem,dugo sam ovde,a primljena sam na osnovu falsifikovanih preporuka.Možda je ovaj mladić šansa za mene.Sijelo Asul je daleko od Madrida,a moji se ne miču iz njega,7 godina sam ovde,mnogi su me i zaboravili,a i moji o meni ništa ne znaju od kako sam napustila Španiju.Rej Negro me je odveo najpre u Francusku,pa u Belgiju...a onda sam se sama snašla...Dosta sa sećanjima...".
Velika oluja i jaka kiša oštetila je Dijegovu letinu.Dijego shvata da će to naškoditi njegovom poslovanju.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyThu 25 Apr 2013 - 1:47

Epizoda 7: Dijego je primoran da uzme kredit.Po Sijelo Asulu se šuška da Kontrerasovi imaju problema."Ne,daleko da smo bankrotirali,ova oluja je nanela štete mnogima,ali nije strašno,rančeri su bili i u goroj situaciji",razgovarao je Dijego sa ocem Gabrijelom."Daće Bog da tako i bude",uzvrati sveštenik.
Flor i Ernesto uživaju kraj reke"Kada će biti naša zvanična veridba,Ernesto?Moja majka je rekla da ne žurimo,ali sada me već popreko gleda kad god udjem u kuću"pitala je Flor."Ah,Floresita,majstor si da upropastiš divan trenutak",reče Ernesto i izvuče se iz njenog zagrljaja"imamo tek 18 godina,čemu žurba"?Flor nije bilo pravo,ali oćuta i podje s njim ka naselju.
Nikolas i Nora su svakim danom sve bliži i provode sve više vremena zajedno.
Nikolasovo pismo kući: Dragi mama i tata,Ernesto,Antonija.Bliži se dan kada ću napokon doći kući kao diplomirani lekar.Jedva čekam da vas vidim i izljubim,nedostajete mi silno.Imam za vas još jednu dobru vest.Vaš Nikolas je upoznao jednu dragu i milu devojku po imenu Nora,naša je Španjolka,divna osoba,kako stvari stoje i ona će na put samnom,jer sam i ja njoj prirastao za srce.Pozdravite sve u Sijelo Azulu,eto nas ubrzo kod vas,vaš Nikolas.
Ana je čitala pismo svima u salonu.Kad je čula da se Nikolas verio nekom nepoznatom devojkom,Antonija se osetila kao da su joj proboli srce,ali uspela je da se kontroliše.
Antonijim dnevnik Zaboravio me je.Nikad mu ništa nisam značila.Samo sam se zanosila.Neću više da sanjam.Nikad više.
Dijego i Ana su zatečeni Nikolasovim pismom."Ko li je ta devojka,pored svih problema sad me i to pitanje muči",rekao je Dijego."Biće sve u redu stari,Bog je dobar",uzdahnu Ana.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySat 27 Apr 2013 - 20:55

Epizoda 8: Nikolas je diplomirao,Nora je bila sa njim na svečanosti povodom dodele diploma.
Dijego je u sve većim problemina,ne može uzeti drugi kredit dok ne vrati stari,zato uzima i poslednju paru sa računa koji im je dodeljen kao Antonijim starateljima.
Beatris govori Flor da je bolje da se okane sina Kontrerasovih,jer će zapasti u još veću bedu nego njih dve."Ali ja ga volim",pobuni se Flor."Sad tako pričaš,videću te kasnije,nego potrudićemo se da ti nadjemo bolju priliku".Flor besno izlete iz sobe.
U Londonu,Nora se priseća dogadjaja od pre 8 godina.Imala je 17 godina,učila je za bolničarku i često je boravila u ordinaciji doktora Martinesa,Ramona,muža njene sestre Eve.Malo,po malo i izmedju njih se rodila zabranjena ljubav.Eva je u to doba bila u drugom stanju.Nora zapravo nije volela Ramona,ali godila joj je njegova pažnja,sa sestrom nije bila u najboljim odnosima,pa je mislila da joj se tako sveti."Bila sam u zabludi,to me je odvelo u propast".Kada se sve otkrilo,Ramon je nju okrivio za sve,sestra ju je izbacila iz kuće,a majka je stala na Evinu stranu.Lutajući ulicama,upoznala je Rej Negra,koga je zavolela iako je za njega morala da se bavi prostitucijom.Onda je i on ostavio.Tada je već naučila da se sama snadje,a to i čini već 4 godine u Londonu.Njena razmišljanja prekinu Nikolas"Draga,poslao sam telegram,moji znaju kojim brodom dolazimo sledećeg meseca".
Telegram je stigao Kontrerasovima,Dijego i Ana su oduševljeni.U Antonijino srce uvukla se neka zebnja.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySun 28 Apr 2013 - 2:42

Epizoda 9: Profesor Braun je ispratio Nikolasa i Noru na brod,i rekao Nikolasu da kad god poželi može da se vrati u London.
Kontrerasovi su u gužvi,pripremaju zabavu za povratak Nikolasa.
Jedan od najbogatijih ljudi u kraju,60-ogodišnji Alehandro Linares u gradu je video Flor i odmah mu je zapala za oko,pa je smislio plan da zatraži njenu ruku od majke.Inače,Linares je udovac bez dece.
Dok putuju za Španiju,Nora je utonula u razmišljanja.Kad postane gospodja Kontreras,ostaviće prošlost iza sebe,a gotovo da i nema šanse da će je neko prepoznati posle tolikih godina,naročito ne u Sijelo Asulu.
Antonija broji sate do polaska u luku gde će svi dočekati Nikolasa.Pita se da li je njoj mesto tamo,ali Ana je požuruje,jer je kočija spremna.
Linares je posetio Beatris.Ona je oduševljena što je zainteresovan za njenu kći,pa mu daje obećanje da će ga uskoro upoznati sa Flor.
Brod je prispeo u luku.Svi sa nestrpljenjem očekuju da se Nikolas i Nora pojave.I kad se pojave,Nikolas leti u zagrljaj ocu i majci,a zatim i Ernestu.Kad su se svi malo primirili,Nikolas im predstavlja Noru.A zatim spazi Antoniju koja je stajala po strani."Antonija,pa to si ti.Bila si dete kad sam pošao,a sada si prava lepotica",reče i zagrli je.Antonija je jedva uspela da se nasmeši,a taj kratak zagrljaj je razbuktao njena osećanja.
Kad je prtljag spakovan,kočija krenu.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySun 28 Apr 2013 - 3:06

Epizoda 10: Zabava je trajala do duboko u noć,a onda su se svi povukli u svoje sobe.
Antonijin dnevnik: Konačno se vratio.Moj Nikolas.Zašto tako govorim,kad to nije istina.Ova žena ga je osvojila.Uskoro će se i venčati.Ne znam kako ću sve to podneti i šta će nam doneti naredni dani
Nora je dobila najlepšu sobu i oduševljena je veličinom imanja.Planira da uskoro obidje i grad.
Rano ujutru,Nikolas odlazi u ordinaciju doktora Solisa i ovaj mu kaže da može početi već od sutra.Dogovoreno je da Nikolas radi preko dana,a Solis uveče,jer on i stanuje iznad ordinacije.
Dijego je razgovarao sa Nikolasom i rekao mu da stvari loše stoje na imanju i da je potrošio sav novac koji je dobio kao Antonijin staratelj.Nikolas mu prebacuje jer mu to nikad nije javio."Da sam ti javio,ti bi došao i napustio studije,a to ne bi valjalo",odgovori Dijego."Svejedno,bili bi smo svi zajedno u nevolji".
Nikolas je naišao na Antoniju kako slika u dvorištu."Oduvek si volela ovo mesto".Antonija se trgnu jer se bila udubila u sliku."Oprosti ako sam te uplašio i omeo u radu"."Ne,nisam plašljiva,a ovo je tek početak slike,ima tu dosta da se radi.Oboje se nasmešiše.Nora ih je videla i osetila ljubomoru."Ova mala će mi pomrsiti račune,ako ne pripazim".Pridje im i poljubi Nikolasa."Dragi obećao si mi da ćeš mi pokazati imanje",reče.Pozdraviše Antoniju i odoše.
Ana i Dijego su u svojoj sobi."Ne znam,Dijego šta da mislim o Nori.Deluje fino,ali u dubini duše mislim da nije tako fina"."Kako god,stara moja,Nikolas je birao,nisu to naša posla.Druge me brige muče,ove oko imanja.Za sada smo pregrmeli,ali nije zauvek".Ana zagrli supruga,duboko uzdahnuvši.
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySun 28 Apr 2013 - 3:35

Odlično je. Nastavi...
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyMon 29 Apr 2013 - 1:23

Epizoda 11: Dani polako prolaze.Nikolas polako stiče poverenje pacijenata,a i doktor Solis je njime jako zadovoljan.Nori je dosadno na imanju,pa koristi svaku priliku za izlazak.Antonija vešto krije svoja osećanja prema Nikolasu,ali u duši joj je sve teže.Čini se da Dijego više nema problema sa bankom,ali to je samo privid.Nora je čula na ulici da su Kontrerasovi u teškoj situaciji."Ovo mi se uopšte ne dopada",mislila je,"pomislila sam da me čeka raj,kad oni su pred bankrotom.Kakav sam ja baksuz,mada i ovo nije loše.A kad postanem gospodja Kontreras imaću neka prava,a vrteću oko malog prsta Nikolasa.Najbolje bi bilo da odmah dobije svoj deo od imanja,koji ćemo prodati i otići u neki veliki grad".
Beatris se sastala sa Linaresom i pozvala ga na večeru.
Flor je upitala Ernesta da li je istina da je njegova porodica u krizi,ali on se razbesneo "Tebe samo to zanima?Je li?Da li će biti dovoljno para za tvoju majku i tebe?"."Zašto si takav?Ja te pitam da li je tačno to što svi pričaju?","Svi?Koji svi?E,sad ću ti reći šta pričaju za tebe i tvoju mamicu.Priča se da se često sreće sa matorim Linaresom,znaš da je on najimućniji u kraju.Neki se čak i klade na to koga će zaprositi,nju ili tebe,pa ti sad reci šta je istina?",podrugljivo je rekao Ernesto."Ponekad se pitam šta to toliko volim kod tebe kad nekad umeš da budeš takav skot",besno se okrenu Flor i potrča prema naselju.
Nikolas je došao sa posla i u holu sreo Antoniju.Bila je bleda,pa je upitao da li je dobro."U poslednje vreme sam jako umorna,brzo se zamaram,nekad me boli u grudima,a često i kašljem",odgovori ona,"verovatno sam prehladjena"."Moraću da te pregledam".Antonija se trgnu"Hvala,ali mislim da nema potrebe,nije to ništa".Nikolas uvredjenim glasom reče"Ako nemaš poverenja u mene,idi do doktora Solisa,ne zanemaruj zdravlje"."Nemaš ti pojma zašto neću da me pregledaš,"pomisli Antonija,ali reče"U tebe imam ogromno poverenje,ali ne bih da te mučim,nije to ni...",medjutim reč joj prekide jak kašalj."Ništa?Ništa.E,mlada damo,nećemo tako.Da nisam primetio sad,ti bi ćutala i do sutra ne bi mogla da ustaneš iz kreveta",reče,a kako je jedva stajala na nogama,Nikolas je uze u naručje i ponese u sobu.Naidjoše na Noru,koja napravi začudjen izraz lica i upita"Šta se ovde dogadja?"povišenim tonom,koji privuče Anu pa i ona dotrča.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyTue 30 Apr 2013 - 6:18

Epizoda 12: Nakon početnog iznenadjenja zbog onakve Norine reakcije Nikolas užurbano reče:"Antoniji je jako loše,a biće još gore,mislim da je u pitanju upala pluća,moram je pregledati i pružiti pomoć",i ponese Antoniju uz stepenice,dok je nju ponovo mučio jak kašalj.
Flor je besna uletela u kuću,još nervozna zbog svadje sa Ernestom.Beatris je nadje u svojoj sobi."Verovatno te je iznervirao balavac Ernesto,kao toliko puta do sada.Rekoh ti da se maneš toga,Kontrerasovi tonu sve dublje i dublje,krenuli su našim stopama kojima idemo nakon smrti tvoga oca.Ali to više nije važno.Važno je da mi ne padnemo opet".Kako je Flor ćutala i tupo je gledala,Beatris nastavi:"Ne zanima me šta se desilo,imam samo da te obavestim da večeras imamo važnog gosta,zato skloni taj mrgodan izraz lica,doteraj se i smešićeš se makar i lažno,to me ne zanima".Flor besno skoči sa kreveta i povika"Znaš šta,tvoje goste zabavljaj sama,ne zanimaju me."Beatris mirno reče:"U sedam želim da te vidim u holu,a kasnije prelazimo u trpezariju i nema više rasprave".Beatris izadje iz sobe,a Flor besno poče da bira haljinu koju će obući.
Nikolas je pregledao Antoniju i zaključio da je zaista u pitanju upala pluća,ostavio je Anu pored nje,a on sam pošao do apotekara po lekove.Nora ga u holu zaustavi:"Gde ćeš sada,tek si stigao?Zar ne možeš poslati slugu po lek?".Nikolas joj reče da ide lično,jer želi da bude siguran."Ti ostani ovde,bolničarka si,ako zatreba nešto ti si kompetentna",i izadje.
Nora se besna vratila u sobu,gde je Antonija već buncala od groznice.Ana je otišla po svežu vodu.Antonija je dozivala Nikolasa."Znala sam.Mala sirotica je zaista zaljubljena u Nikolasa,ali to je moja teritorija.Nisam se vratila iz Londona da bi mi ga ova preotela.Hmm.Jedan jastuk preko lica bi rešio to,niko ne bi posumnjao.Od ove bolesti se nestaje preko noći",razmišljala je"ali rano je za to,nisam ubica,ali mogu to i postati".Prišla je Antoniji i mokrom krpom hladila joj čelo."Nisam ja takva ipak" i uzdahnu.Zatim se Ana vrati u sobu."Kako je?"zabrinuto upita."Isto,ali kad Nikolas donese lek nadam se da će biti bolje",odgovori Nora.
Kada je Flor videla da je Linares gost njene majke,setila se Ernestovih reči."Znači istina je to što se šuška".
Nikolas je doneo lek.
Dok Kontrerasovi večeraju,služavka je kraj Antonije.Tišinu prekide Dijego:"Kako je neobično bez naše Antonije"Ana uzdahnu i reče:"Nemam ni apetita.Jadno dete se muči,a ja da jedem,ne mogu."Ja mogu",reče Ernesto.Nikolas ustade i reče:"Ja sam završio,biću uz Antoniju,nemam mira dok je ona loše",i otrča uz stepenice.
Nori nije po volji ali oćuta.
Dijego i Ana se spremaju za spavanje."Bože,samo da mala bude dobro".Dijego je zagrli pa reče:"Hoće.Nikolas je tu imaj poverenja u njega".
Nikolas bdi uz Antoniju.Odjednom ona opet počinje da bunca kroz uzdahe:"Voda...peče...sama...brod,ne želim to...Nilolas,volim te,volim te..."
Nikolas je iznenadjen,ali ga to ne da omesti.Stavlja joj novu oblogu na čelo i šapuće:"Sve je u redu,ja sam tu".
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyWed 1 May 2013 - 10:47

Dobro je. Odlično je.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyWed 1 May 2013 - 22:55

Epizoda 13: Svanulo je novo jutro,lepo i sunčano.Antonija se budi iz sna.Oseća težinu u celom telu i malaksalost."Tako sam iscrpljena",pomisli,a onda spazi Nikolasa kako je sa smeškom posmatra,i tada se setila da se razbolela."Dobro jutro,Antonija"."Dobro jutro",odgovori ona drhtavim glasom."Najgore je prošlo,uzimaćeš lek još nekoliko dana,odmaraćeš i bićeš kao nova".Antonija se blago nasmeši i reče:"Mučili su me košmari.Brodolom.Moji roditelji...osećam se tako umorno,kao da sam opet bila na ivici smrti"."To je od groznice,bila je jaka,bila si u bunilu,da nisi dobila lek na vreme...nego pustimo to,sad ćeš lepo da pojedeš pileću supu i uzmeš lek".
Flor je bila besna.Sećala se Linaresa na večeri i kako ju je drsko i pohotno gledao."Dakle to je to,majka zaista hoće da me uda za tog starkelju.E,neće moći."
Dijego i Ana su presrećni,kao i otac Gabrijel,koji ih je posetio saznavši za Antonijinu bolest,što Antonija više nije u opasnosti.
Nora sedi u dvorištu i pije čaj."Londonska navika",reče i uzdahnu.Nije joj pravo što Nikolas dosta vremena provodi u Antonijinoj sobi."Moram da ubrzam venčanje".
Flor i Ernesto su se sastali kraj reke."Ernesto,izvini što sam pre onako otišla.Bio si u pravu.Linares je sinoć bio kod nas na večeri".Ernesto je pogleda pravo u oči:"I?".Flor obori pogled."Mislim da mama hoće da me uda za njega.Trebalo je da se verimo kad sam te molila",reče na ivici suza."Misliš da bi je to sprečilo",nasmeja se Ernesto,"ne bi vredelo"."Moguće,ali ja neću da se udam za njega.Nema šanse.Ja volim tebe,i bićeš mi jedini",zatim skide ogrtač,pridje Ernestu,strasno ga poljubi."Flor,sigurna si?"."Nikad nisam bila sigurnija ni u šta".Ernesto je uze u naručje i ponese u napuštenu kolibu u blizini.
Nikolas ne može da izbije iz glave Antonijine reči dok je bila u bunilu.Pitao se da li je dobro čuo,da li je istina...A onda je zaključio da ne treba misliti više na to.
Prošlo je nedelju dana.Antonija je još uvek slaba i bleda,ali je odlučila da izadje napolje na svež vazduh.Tamo je srela Ernesta."Drago mi je da ti je bolje",reče joj."Hvala",čak je uspela i da mu se osmehne.
Nora je posetila Nikolasa u ordinaciji."Već smo 3 godine vereni,a od kako smo stigli malo smo se udaljili,spavamo u odvojenim sobama.Dragi,zar ne misliš da je vreme za venčanje?".Nikolas reče:"Da,Nora,mislim da je vreme".Nora ga snažno zagrli.
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyFri 3 May 2013 - 6:05

Odlično je.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyMon 6 May 2013 - 7:30

Epizoda 14: Ručak je u kući Kontrerasovih.Nikolas i Nora saopštavaju svima da su ugovorili venčanje.Otac Gabrijel će ih venčati za deset dana.Antoniju kao da neko ubode nožem u srce.Medjutim,ostala je pribrana.Nikolas je krišom gledao Antoniju ne bi li video nešto,neku reakciju,medjutim devojka je bila mirna,čak im se i nasmešila i čestitala."Sine,čestitamo vam od srca",reče Dijego,"ali znate da nismo u najsjajnijoj situaciji.Proslava će biti jako skromna na žalost".Ana uzdahnu.Nora reče:"Ne brinite,računali smo na to.Venčanje će se obaviti u krugu porodice i najbližih prijatelja".Zatim svi nazdraviše.Antonija se izvini,reče da je još uvek slaba i povuče se u svoju sobu.
Linares je zaprosio Flor,a ona ga je odbila prkoseći i njemu i majci.Linares je besno izleteo iz kuće,Beatris je bila još besnija i udarila je ćerki šamar.
Antonija je zaspala plačući u svojoj sobi.
Dijego je suočen sa sve većim pritiscima od banke,pa je morao da proda jednu malu njivu van njihovog mesta.
Beatris smišlja plan kako da natera Flor da se uda za Linaresa.Otišla je kod lokalne travarke da joj da neko sredstvo koje će je učiniti bolesnom,kako bi ucenila Flor i sprovela plan u delo.
Nora sa Anom odlazi u grad i bira materijal za venčanicu.
Ernesto poverava Nikolasu sve u vezi sa Flor.Nikolas mu kaže da će ga podržati šta god bude odlučio.
Nikolas i Antonija se sreću u dvorištu,ali ona se odmah udaljava,pod izgovorom da ima neka nedovršena posla.Nikolas uzdahnu i reče sam sebi:"Pred venčanjem sam,a Antonija mi ne izlazi iz misli.Šta se to dogadja samnom?"
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyThu 9 May 2013 - 6:00

Epizoda 15: Antonija počinje da slika Nikolasov portret,krišom od svih.
Beatris počinje da pije sredstvo koje joj je travarka dala,ali još ništa ne oseća."Matora veštica me je prevarila,a dala sam joj ogrlicu,jednu od malobrojnih što su mi preostale",besno je mislila.
Antonija je slučajno čula razgovor izmedju Dijega i Ane o tome kako im je banka za vratom.Odlučila je da razgovara sa njima."Slučajno sam čula vaš razgovor,izvinite,ali moram nešto pitati i predložiti.Znam da je moj otac imao dosta imovine,pa bih vam predložila da sve što možete upotrebite za spas imanja",rekla je.Dijego i Ana se pogledaše,a zatim Dijego reče: "Kćeri,hvala ti,tvoj je otac nama dao na raspolaganje novac kao tvojim starateljima.Morao sam ga upotrebiti.Da bi ostatak novca dospeo u tvoje ruke,da bi se testament ostvario,potrebno je da se ispune neki uslovi,da prodje izvesno vreme...ali ne zamaraj se time,molimo te"."U redu,ali znajte da uvek,uvek računajte na mene",odgovori Antonija.
Beatris je obaveštena da kuća u kojoj ona i Flor žive sada pripada banci,jer hipoteka nije plaćena.Ona odlazi kod Linaresa i obećava mu da će uskoro Flor pristati da se uda za njega.Na povratku kući joj pozli i ona pada u nesvest.
Antonija odlučuje da ode u grad i pokuša da proda neke slike.Tamo je srela Nikolasa,a imala je sreće i prodala sve tri slike po dobroj ceni.
"Svaka čast,Antonija,sve si prodala.Ljudi umeju da cene tvoj rad.Veliki si talenat",oduševljeno je rekao Nikolas."Ah,još ću i pocrveneti od tolikih komplimenata",nasmeši se ona."Hm,već si pocrvenela,ali biće da je od ove vrućine,zato hajdemo nekud da se osvežimo"."Dobra ideja".
Dok Antonija i Nikolas provode prijatne trenutke u poslastičarnici,za to vreme Nora proba venčanicu koja joj savršeno stoji.
Dijego kaže Ani da tek sad Antonija ne sme da sazna za uslove testamenta."Da bi nam pomogla,sirota devojka bi bila u stanju da se uda za bilo koga.Ne smemo to dozvoliti.",reče Dijego,a Ana se složi.
Flor je uznemirena jer je majci loše,i nije došla na sastanak sa Ernestom,koji je uzalud čeka.
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptyThu 9 May 2013 - 8:26

Odlično je. Dopada mi se. Nastavi....
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySun 12 May 2013 - 1:43

Epizoda 16: Antonija i Nikolas su smejući se ušli u kuću.Nora je bila u holu.Kada su je ugledali zaćutali su.Onda Nikolas reče:"Sreli smo se u gradu.Antonija je prodala sve slike koje je ponela i to po dobroj ceni"."Lepo",odgovori hladno Nora.Zatim naidje Dijego,Antonija mu pridje:"Nije puno,ali nadam se da će koristiti,narednih dana pokušaću da prodam još",reče.Dijego je zaista bio ganut njenim potezom:"Nemam reči kojima bih ti se zahvalio ali znaj da će novac zaista pomoći".
Nora je bila ljubomorna na Antonijin potez,ali joj nije padalo na pamet da da u kuću nešto od svoje uštedjevine za koju nije znao ni Nikolas.
Ernesto je bio besan na Flor,a kada je dobio njenu poruku da nije došla jer joj se majka razbolela,još više se razbesneo."Dosta mi je više te matore kučke Beatris.Uvek je ona na prvom mestu",mislio je.
Flor je očajna.Čini se da Beatris neće dočekati jutro.A Beatris je došla sebi.Lekar joj je rekao da je imala visok pritisak,ali ona je znala šta je po sredi.Krišom od Flor opet je popila malo napitka,to je bilo dovoljno da joj opet pozli.Ovoga puta je bila svesna i dok je Flor bdela kraj nje govorila joj:"Ubićeš me,sve je ovo zbog tebe,tako mi vraćaš za sve".Uplakana Flor je pročitala i pismo od banke gde piše da je sada banka vlasnik kuće.Obrisala je suze,napisala poruku Ernestu u kojoj je stajalo samo"oprosti mi,nadam se da ćeš moći jednoga dana da mi oprostiš",i izašla iz kuće.
Nora je rekla Nikolasu da će mu od sutra pomagati u ambulanti.Nikolas se složio.Mislio je da će to biti dobro kako bi povratili nekadašnju bliskost i kako bi izbio Antoniju iz glave.
Ernesto je čuo roditelje kako govore o testamentu i uslovima.U glavi mu se javi ideja,a kad je dobio poruku od Flor,čvrsto je odlučio,Antonija će biti njegova.
Sluge su rekle Flor da sačeka u salonu.Kada je Linares ušao,Flor ga je pozdravila i rekla:"Ukoliko vaša ponua još važi,pristajem da budem vaša supruga".
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ EmptySun 12 May 2013 - 9:02

thumbup
Back to top Go down
Sponsored content




Ostvareni san - KRAJ _
PostSubject: Re: Ostvareni san - KRAJ   Ostvareni san - KRAJ Empty

Back to top Go down
 

Ostvareni san - KRAJ

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Ostale teme :: Web-novele-