REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 Sudjena ljubav - KRAJ

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next
AuthorMessage
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 17 Nov 2009 - 6:53

heh hvala Danijel! Videces da li ce je ostaviti, ili ce naci neki izlaz zajedno ili ce se desiti nesto trece! Uglavnom, slobodno mogu da kazem da ce biti veoma dramaticno!!! Pravi haos!
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 17 Nov 2009 - 9:50

DVANAESTA EPIZODA

Ricardo je izgubljeno setao ulicom. Ni sam nije znao kuda ide. Mozda da pobegne od stvarnosti?

S druge strane, Viki nije prestajala da place. Njegova i Ricardova ljubav ce napokon biti otkrivena.

Viki: Boze, sta sam uradila? Zasto sam sebi ovo dozvolila. Ne smem ni da pomislim sta ce biti kad moji, posebno otac, saznaju za moju vezu sa Ricardom. Svu onu buru izmedju nasih porodica, vraticemo opet.

Ricardo je, setajuci se sam, pokusavao da nadje izlaz iz ove veoma neprijatne i teske situacije. Pomislio je da tajno ode sa njom kod lekara, da tamo rese sve probleme i da se posle vrate kao da nista nije bilo. Ali isto tako bio je protiv takvoh nasilja nad nerodjenim detetom. Da li da rodi ili da ne rodi? Od cega ce izdrzavati dete? Sta ce se desiti sa porodicama?
Sve su to bila pitanja, bez odgovora. Bez pravih odgovora.

Viki je resila da sve prizna roditeljima kad se vrate. Pa kud puklo...

Viki: Ne mogu vise da cutim. Ionako ce otkriti za nekoliko meseci. Sta da im onda kazem.

Ali, sa druge strane, jezila se od pomisli kako ce otac da reaguje an to. Majka bi mozda i shvatila, zaljubila se, desava se to svima. On je lep i mlad decko. Ali oca ubediti u tako nesto je bilo zaista tesko. Jednom reci NEMOGUCE.
Bila je u velikoj dilemi. Najvecoj u zivotu. Takodje je smatrala da joj ni Ricardo ni njegovo misljenje i eventualno odluka, nece pomoci. Problem sa svojim roditeljima je morala da resi sama, pa cak i bez Ricardove pomoci..

Ricardo se vratio kuci. Bio je bled u licu.

Elena: Ricardo sine, stigao si.
Ricardo: Jesam
Elena: Spremila sam ti rucak. Postavljen je. Popodne ce da djodje brat sa snajom i malenom. Nadam se da ces biti kuci...Ricardo slusas li me?
Ricardo je bio toliko zabrinut da nije ni slusao majku. Misli su mu odlutale na drugu stranu i druga desavanja mu jednostavno nisu ulazila u glavu.
Ricardo: Molim mama, nisam te slusao
Elena: Sta se to desava sa tobom. Delujes odsutno. Pa moram reci i zabrinuto
Ricardo: Eh kad bi znala...
Elena: Imas problem sa devojkom ili...
Ricardo je cudno pogledao majku.
Ricardo: Na jedan nacin jeste. Mislim da ce pravi bum tek da usledi
Elena: Njeni su saznali za vasu vezu
Ricardo: Tek ce da saznaju i njeni i moj otac. Bar uskoro
Elena: Zasto tako kazes?
Ricardo: Jer....... jao mama (ustaje i grli je)
Elena: Sta je, blago majci. Reci svojoj majci. Ti meni sve mozes da kazes
Ricardo: Mama, ona je.... ona je...... mozda trudna
Elena: Moooooooolim?
Ricardo: To sto si cula
Elena: Pa Ricardo, sine, dal si normalan. Sta ces sad crni sine? Pa jer znas kakav ce sad problem da ispadne
Ricardo: Znam. Upravo pokusavam da nadjem najbolje resenje.
Elena: Ja tu ne vidim nikakvo resenje. Crni sine.... kuku

Ricardo je ostao da sedi i da razmislja. Zaista nije imao pravo resenje za svoj novonastali problem.

Dok je on tako razmiljao, usao je njegov otac na vrata. Bio je uplasen.

Sebastijan: Zdravo sine
Ricardo: Zdravo tata
Sebastijan je odveo sina napolje.
Sebastijan: Sine, secas se one zemlje sto ti je tetka ostavila i koju si mogao da koristis kad napunis osamanest
Ricardo: Koje zemlje?
Sebastijan: One sto ti je ostavila mamina sestra pre smrti. Nekoliko kilometara odavde
Ricardo: A znam. Sto pitas?
Sebastijan: Vidi sine, u velikim sam dugovima. Jedan posao je krenuo naopako i u velikim sam gubicima. Moras mi dati tu zemlju da je prodam inace propao sam. Nemam da platim taj gubitak
Ricardo: Ali tata, to je poslednje sto nam je ostalo od tetke
Sebastijan (ljutito, uhvatio je i stegao Ricardu ruku): Jel hoces zbog te ***** zemlje da sad prodajem ovu kucu. Jel to hoces. Ni dinara nemam u dzepu
Ricardo: Dobro dacu ti tu zemlju

Sebastijan nije imao poslovnih problema. Bili su to kockarski dugovi zbog kojih ce kasnije imati sve vecih i vecih problema. AKO BUDETE PRATILI SERIJU, VIDECETE I KOJIH....

Ricardo je shvatio da od oca nece dobiti nikakvu pomoc ( o podrsci da ne pricamo). Otac je u takvim problemima da bi ga sad ovo saznanje za Viki i njega dotuklo. Odlucio je da mu za sad ne prica i da resenje problema potrazi na drugoj strani...

Vec sutradan je odlucio da ode kod Viki i porazgovara sa njim otvoreno o svemu

U SLEDECOJ EPIZODI CETE SAZNATI STA CE JOJ TO PREDLOZITI RICARDO, RASKID ILI NESTO DRUGO? TAKODJE CU UVESTI JOS NEKE LIKOVE U NOVELU, SA TAKODJE DRAMATICNIM SUDBINAMA... NE PROPUSTITE SLEDECU EPIZODU


Last edited by SNooPy89 on Tue 17 Nov 2009 - 12:49; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 17 Nov 2009 - 11:02

Odlicno je ovo SNooPy, samo me mrzi da svaki put pisem odlicno, al sta cu, kad je tako...Dobro je sto ce biti i novih likova, a Sebastian je bas grozan lik, tipican primer kukavicluka i slabica...(ali dobro je sto ima i takvih, on je negativac u seriji, za sada, a normlano da svaka novela ima i takve...).
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 17 Nov 2009 - 12:47

Ne moras da pises odlicno :)) , meni je drago da cita neko ove moje ''zvljotine'' heh. Sto se Sebastijana tice, ovo sto si dosad procitao nije nista, videces tek kakav je on monstrum i zapitaces se na kraju, da li on uopste voli decu? Radnja je takva u nastavku da bi svako postavio ovakvo pitanje...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyWed 18 Nov 2009 - 14:18

TRINAESTA EPIZODA

Novi dan. Ricardo nije otisao na predavanja, vec kod Viki da razgovaraju.

Ricardo je strpljvo cekao da Viki izadje na prozor. Cekao ju je na starom dobrom mestu, u kukuruzu. Pazljivo se usunjao da ga niko ne vidi. Nije mu dugo trebalo da ceka, jer se Viki pojavila. Poslao joj je zvizduk. Viki je mahnula i pokazala mu ce sici.

Ubrzo su se nasli daleko od kuce, kraj izvora, gde su se i ranije sastajali.

Ricardo: Viki, moramo ozbiljno da razgovaramo
Viki: I ja sam htela sa tobom da razgovaram
Ricardo: Od kad si mi juce rekla da si mozda trudna, ja ne prestajem da razmisljam. Jos jednom te pitam, jesi li sigurna u to sto govoris?
Viki: Apsolutno.
Ricardo: Sta mislis da odemo u Mexicu kod lekara da proverimo...
Viki: Mozemo, ako hoces, ali sam ja sigurna u to sto govorim. Sto posto sam trudna
Ricardo: Da li bi mogla jos danas da odemo. Na primer za dva sata. Reci tvojima da ides na fakultet
Viki: AJde.... Joj Ricardo, mnogo se plasim. Sta da radimo kad lekar potvrdi nase sumnje. Jesi li svestan da ce se sve otkriti?
Ricardo: Prvo cemo da utvrdimo da li si trudna, pa cemo da razmisljamo o tome kasnije... Znaci vidimo se za dva sata na autobuskoj.. (ljubi je)

S druge strane, Ricardov otac ne prestaje da maltretira svoju zenu...

Sebastijan: Glupaco jedna, ti ces meni da kazes kad da se vracam kuci
Elena: Necu vise da trpim tvoja ponizenja. Oticicu!
Sebastijan: Nigde ti neces da odes (uhvatio je za kosu i gurnuo. Elena je pala na pod)
Elena: (placuci) ne znam sta ti je... Nisi takav bio pre... Sta se desava s tobom
Sebastijan: (baca na nju jastuk) Nikad ti necu reci sta mi je...

Sigurno ste se, jos u predhodnim epizodama, zapitali zasto se Sebastijan ovako cudno ponasa? Sad cu vam i reci pravi razlog....

Sebastijan je poceo da se kocka. U kockanje ga je uveo rodjeni brat njegove ljubavnice Lupite, Eduardo. Eduardo je bio propalica. Uspeo je da prokocka ocevo imanje i dovede sebe na ivicu siromastva. Sve je izgubio. A imao je dosta... Posle je video da je Sebastijan imucan i tu video izlaz iz situacije. Eduardo je obecavao Sebastijanu ''kule i gradove'', odnosno siguran dobitak i uvecanje bogatstva. Istini za volju, Sebastijan je u pocetku dobijao u kockarnici. I to poprilicnu sumu. Taj novac je od njega vec poceo da pravi loseg coveka. Taj novac je koristio za nemoralne stvari, poceo je da pije, trosi novac na ljubavnicu, kratke romanse i mnoge gluposti. Kuci nista nije donosio...

Kako je vreme odmicalo, kocka se okrenula u pogresnom pravcu za Sebastijana. Ubrzo je poceo da gubi novac, da bi ga kockarski dug doveo do situacije da je morao da proda deo imanja, kako bi ga vratio... Ti gubici su od njega napravili nervoznog, napetog, sebicnog i bezosecajnog coveka (ali ako cemo iskreno, ni pre kockanja nije bio bolji, setite se da je vec imao ljubavicu)...

Ubrzo je zazvonio telefon.

Sebastijan: Javi se...
Elena: Necu, ti se javi, tebe traze
Sebastijan: Platices mi za ovo! Jesi li cula?......... Halo, ko je to?
Meri: Brate, jesi li to ti?
Sebastijan: Meri?
Meri: Ti si... pa kako te ne bih prepoznala? Kako si mi brate moj?
Sebatijan: DObro, dugo te nisam cuo... odakle zoves
Meri: Iznenadjenje, zovem iz Mexica...
Sebastijan: Sta to pricas?
Meri: Da, preselila sam se sa muzem i decom ovde...
Sebastijan: Pa to je super. Kad ces da dodjes malo kod nas?
Meri: Popodne. Znate od kad vas nisam videla... Jedva cekam da dodjem
Sebastijan: Dodji!

Bila je to Sebastijanova najmladja sestra Meri. Pored nje. Sebastijan je imao jos jednog brata, koji je umro pre 10 godina od neizlecive bolesti, i dve sestre. Obe sestre su otisle u Evropu i Sebastijan dugo nije nista cuo o njima. Verovatno primecujete da nisu bili u dobrim odnosima?
Sebastijan je, nakon smrti roditelja, prigrabio celo nasledstvo, i nista nije hteo da podeli sa sestrama. Iako je Sebastijanov otac obavezao Sebastijana da pomaze sestrama i ostavi im deo zemlje u ovom selu gde sad zivi, on to nije ucinio. Dve sestre su se naljutile i nikad vise nisu zelele da cuju za njega. Meri je u to doba bila veoma mala, imala je samo 10 godina, pa mnoge stvari nije razumela. Zato je ona jedina ostala u dobrim odnosima sa bratom...

U Merinoj kuci

Meri: Razgovarala sam sa bratom, zove nas popodne tamo
Hulio: Nije problem ici cemo...
Huan: Mama gladan sam...
Meri: Evo sine, postavicu rucak sad... Gde je Valentina...
Valentina: Evo me mama,
Meri: Ajde, sad ce rucak...

Novi glumci koji su se pojaviljvali u ovoj epizodi su:

Jullye Giliberti, Meri, Sebastijanova najmladja sestra
Yul Hansel Bürkle Solorzano, Hulio, Merin muz
Kristina Ecmora, Valentina, Merna i Hulijova desetogodisnja cerka cerka
Dijego Pikito, Huan , Merin i Hulijov dvanaestogodisnji sin



U SLEDECOJ EPIZODI SAZNACETE STA SE DALJE DESAVA SA VIKI I RICARDOM. UPOZNACETE SE BOLJE SA SEBASTIJANOVOM SESTROM I NJENOM PORODICOM. VIDECETE DO KOJIH GRANICA BI ISAO SEBASTIJAN, ZARAD SOPSTVENIH INTERESA...PRATITE, BICE JAKO ZANIMLJIVO!
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyThu 19 Nov 2009 - 2:49

Quote :
PRATITE, BICE JAKO ZANIMLJIVO!
I sad je zanimljivo, super je sve...
Nisam dobro razumeo jedan deo, cini mi se da si negde napisala da ce njihov sin (od Viki i Rikarda) odrasti (kad si na pocetku stavila da je to Ochmann), sta ce biti sa roditeljima, hoce oni i dalje imati gl. ulogu, ili ce njihov sin biti glavni? Ili si mozda promenila radnju, jer ja se ovog secam sa SVETA...
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyThu 19 Nov 2009 - 4:03

Hoce, Viki i Ricardo ce da budu do kraja serije, i imace glavne uloge. Sebastijan ce da se pominje cesto u sledecim serijama, ali kao negativac. Razlicito ce da bude do sto ce seriju zavrsiti kao stariji za 20-ak godina, jer ce njihov sin odrastii.

A u Svetu sam mislila da Ocman bude njihov sin, jer bi za 20 godina ovo dvoje, Viki i Ricardo (Elizabet i Wilijem) starije izgledali, bili bi napravljeni tako da budu stariji, kao npr da Wilijemu stavimo brkove, Elizabet naocare. Neki to tamo nisu razumeli. Zato sam napisala da sam sa razlogom stavila onakve glumce...

Al opet, promenila sam glumce, razmisljam jos koga bih mogla da stavim za njihovog sina kad odraste...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Mole R@t
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Mole R@t

Broj postova : 303

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyThu 19 Nov 2009 - 4:32

Počeću da čitam ovu novelu :))
Zanimljiv početak...

Bolje je da smisljas seriju, nego glumce... kao da su glumci vazni... vazno je da je dobro :)
Back to top Go down
lepotica ♥
TVNovele Zavisnik
TVNovele Zavisnik
lepotica ♥

Broj postova : 1793
Godina : 30
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 Addc1t
Lokacija : en mi mundo buscando ♥

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyThu 19 Nov 2009 - 5:19

ja pocinjem sutra!
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyThu 19 Nov 2009 - 5:24

Aha...sada sam shvatio, ali tek ce kasnije da odraste, i bolje je tako...
Mole, novela je super, neces se pokajati sto pocinjes da citas...
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyThu 19 Nov 2009 - 5:57

CETRNAESTA EPIZODA

nekoliko sati kasnije......

Sebastijanova sestra Meri je krenula sa porodicom u posetu bratu...

Meri: Sebatijane, brate moj
Sebastijan: Meri (grle se). Gde si ti jedina sestro?
Meri: Preselili smo se u Mexico zauvek
Sebastijan: To je divna vest (potom se Sebastijan pozdravlja sa zetom i njihovom decom). Vidi koliku decu imas. Svaka cast
Meri: Znam da ti se Virhinija i Aurelija ne javljaju... Bili smo zajedno u Evropi letos deset dana
Sebastijan: Ne javljaju se, ne moraju.
Meri: Bila sam mala kad se sve to desavalo, ali ne bih sad o tome. Gde su tvoja deca?
Sebastijan: Ricardo studira u Mexicu i sad je verovatno na fakultetu. Stariji se ozenio pre cetiri godine i imam unuku. I oni zive u Mexicu.
Meri: O pa lepo, mocicemo da se cesce vidjamo...Gde je Elena?
Sebastijan: Sigurno je otisla kod Klotilde (komsinka)... O ta zena! Rekao sam joj da dolazite
Meri: Ma nikakav problem.

Ubrzo je dosla i Elena. U rukama je drzala dve pune kese. Kupila je namirnice za veliki rucak, koji je trebala da priredi za Merin dolazak...

Meri: O Elena (ljubi je)
Elena: Izvinite, ja bila u prodavnici. Sad cu ja brzo...
Sebastijan je popreko pogledao zenu...
Meri: Jao kako mi sve ovo nedostaje (uzima i gleda neke figure koje su stajale na stocicu u dnevnoj sobi)

Sebastijan: Izvinite me, sad cu ja...

Sebastijan ulazi u kuhinju gde mu je bila zena Elena.

Sebatijan: Jeli ti, zar nisi mogla ranije u kupovinu
Elena: Pa rekla je da ce predvece doci, a sad je pet sati...
Sebastijan: Svejedno, da si pozurila sa tim ruckom...
Elena: E stvarno sa tobom je ziveti pakao...
Sebastijan: Jos jednom ponovi i....
Elena: Sta i... dobicu batine...
Sebastijan: Necu da se raspravljam sa tobom (odlazi)

S druge strane Viki i Ricardo su otisli u Mexico kod doktora Bariosa.

Ricardo: Dr Barios
Dr Barios: Da ja sam...
Ricardo: Mi smo dosli...ovaj...
Viki: Vidite dokore, ovako stvari stoje... nas dvoje smo u vezi i ja sumnjam da sam trudna
Dr Barios: Morala bi da uradis neke testove da se potvrdi to sto kazes.
Ricardo: Nije problem... Uradite sve sto treba
Dr Barios: (govori Viki) Podjite za mnom ovuda da se urade potrebni testovi...

Ricardo je ostao da ceka, vidno zabrinut...

Malo kasnije...

Rucak u kuci Fenandezovih. U medjuvremenu je na rucak dosao i stariiji sin Santjago i porodicom...

Meri: Kako si mi samo porastao
Santjago: heh tetka, vreme bas leti... Ni ja nisam verovao da i ti sad imas veliku decu. Pa znas da smo se kao deca igrali iako si mi bila tetka. Nisi puno starija od mene
Meri: Pa da, nikad necu zaboraviti kakve smo nestasluuke pravili. Secas se da su svi mislili da smo brat i sestra
Santjago: Eh, bila su to dobra vremena

S druge strane, Sebatijan je razgovarao sa zetom Hulijom

Sebatijan: Bas fino sto ste se preselili u Mexico
Hulio: Ostavio sam u Kaliforniji bratu da vodi fabriku, ali posto je otac otvorih ogranak i u Mexicu pristao sam da taj ogrank vodim... A i Meri je mnogo nostalgicna
Sebatijan: Od kad imate fabriku?
Hulio: Deda je tu fabriku otvorio pre vise od 40 godina. Najpoznatiji smo izvozinici tekstila iz ovog dela sveta
Sebastijan: Jel farbika ''Tekstilos''
Hulio: Da
Sebatijan: Pa znam...znam dobro

Sebiastijan je imao samo jednu misao u glavi. Video je koliko mu je zet bogat. Zeleo je da ga uvuce u kockanje. Da li je uspeo u tome, saznacete u narednim epizodama

Vratimo se Viki i Ricardu...

Dr Barios: Stigli su rezultati. Moram da vam kazem da ste zaista trudni. Cestitam!

Viki i Ricardo su pogledali jedno drugo. Oboje su prebledeli...

Viki: Doktore, postoji problem
Dr Barios: Kazite
Viki: Studiramo jos oboje, a i verovatno nam roditelji ne bi dozvolili brak.
Dr Barios: Sta time hocete da kazete
Viki: Htela bih da razgovaram o mogucnosti da abortiram
Ricardo: Viki....
Dr Barios: Da i o tome sam hteo da razgovaramo, s obzirom da sam primetio vasu zabritunost jos kad ste usli u ordinaciju. Detaljnim pregledima utvdili smo da bi takav prekid trudnoce za vas bio koban.
Viki: U kom smislu
Dr Barios: U smislu da mozda posle toga nikada vise necete moci da imate decu. Ja bih vam predlozio i savetovao da zadrzite dete.
Viki: U redu doktore, videcemo sta cemo. Dovidjenja
Dr Barios: Dovidjenja

Viki i Ricardo su otisli na autobusku stanicu. Usput nisu ni jednu jedinu rec progovorili. Oboje su cutali i pokusavali da nadju izlaz iz nimalo jednostavne situacije. Znali su jedno, njihove porodice ce saznati za njihovu vezu. Takodje su znali da njihovu vezu nikada nece odobriti...

Stigli su na autobusku stanicu. Cekali su da autobus krene za njihovo selo..

Ricardo: Viki,
Viki: Sta cemo sad, trudna sam, ne smem da prekinem trudnocu, moji ce sve saznati...
Ricardo: Stani Viki...Ne nerviraj se
Viki: Kako da se ne nerviram...
Ricardo: Moramo nesto uciniti.. Sta mislis da pobegnemo od svega...da zivimo negde zajedno sa nasim detetom...
Viki: Ti si lud...Od cega cemo da zivimo? Seti se da nismo zavrsili fakultet
Ricardo: Snaci cemo se nekako. Znaj samo jedno: Nikad te necu ostaviti ni tebe ni dete. Nista nas ne sme razdvojiti. Sad tek moramo biti zajedno, imamo nesto sto ce nas vezivati celog zivota. Nase dete...
Viki: Ljubavi, ja se mnogo plasim. Ne znam vise kud ovo vodi...
Ricardo: Nista se ne brini...Naci cemo resenje...

Novi glumci koji su se pojavili u epizodi

Ricardo Blume-dr Barios-doktor kod koga je Viki potvrdila trudnocu

SLEDECU EPIZODU NE SMETE PROPUSTITI!
U SLEDECOJ EPIZODI CE JOS NEKO SAZNATI ZA NJIHOVU VEZU I TRUDNOCU. STA CE NAKON TOGA BITI SA RICARDOM I VIKI? DA LI CE SE RASTATI?
PRATITE SLEDECU EPIZODU I SAZNACETE!


Last edited by SNooPy89 on Thu 19 Nov 2009 - 6:12; edited 4 times in total
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyThu 19 Nov 2009 - 6:02

Quote :
Bolje je da smisljas seriju, nego glumce... kao da su glumci vazni... vazno je da je dobro :)

Jao hvala vam svima!!! Mole, smisljena je serija unapred, samo jos da je pretvorim u epizode do kraja...heh

U pravu si, glumci uopste nisu vazni, svako moze da zamisli Viki i Ricarda i ostale glumce kako on zeli (tako ih i ja zamisljam)....

Danijel, u pravu si,tek ce kasnije da odraste, ali ce se dotad izdesavati mnogo toga.... Njegovo detinjstvo ce da prate jos neki surovi dogadjaji.... Videces koji...

Uglavnom radnju sam smislila da bude dosta zapleta, dogadjaja... Necete se pokajati ako pocnete da je citate....
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyFri 20 Nov 2009 - 23:35

Svaka epizoda je sve bolja, napetija, zanimljivija! Mogu da zamislim kakva ce biti sledeca...
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptySat 21 Nov 2009 - 3:16

PETNAESTA EPIZODA

Viki je dosla kuci. Bila je uplasena.

Rigoberto: Kceri, stigla si. Kako je bilo danas na fakultetu?
Viki: (uplaseno pogleda oca): Dobro, nije bilo naporno
Rigoberto: A evo i mame
Valerija: O porodico! Svi smo na ukupu. Evo samo da skuvam supu i da rucamo...
Viki: Odoh ja do tad u sobu da se odmorim
Valerija: Rigoberto, primecujes li nesto
Rigoberto: Sta
Valerija: Nasa cerka je poslednjih dana vidno uznemirena. Ne znam sta joj je
Rigoberto: Cini ti se. Naporna su joj predavanja. Veoma je uporna sto sve to izdrzi
Valerija: Rigoberto, majcinsko srce nikada ne gresi. Moram otici da razgovaram sa njom posle rucka. Mora mi reci sta se to sa njom desava

I Ricardo je dosao kuci. Bio je bled u licu.

Ricardo: Dobar dan!
Meri: (ustaje i grli Ricarda): O bratance moj! Jao kako si porastao. Pravi momak
Ricardo: Tetka (ljubi je)...(Ricardo se takodje pozdravlja sa svojom sestrom i svojim bratom i tecom)...
Elena: Sedi sine da rucas
Ricardo: Ne mogu mama. Kasnije... Mozda...
Elena: U redu... Idi se odmori
Ricadro: Ok

Ricardo je otisao u sobu. Seo je na krevet. Neprestano je razmsljao kako da se izvuce iz novonastale situacije.

Ricardo: Sta da radim. Jaoj.....

Viki je takodje otisla u sobu da odmori. Plakala je

Viki: Sve ce otkriti. Vise ne mogu da krijem. Ubice me otac kad sazna. Ajjj....

U kuci Fernandezovih...

Zvonio je telefon. Sebastijan se javio.

Sebastijan: Halo. Ko je to

Na vezi je bio jedan od kockara kome je Sebastijan dugovao izvesnu sumu novca...

Sebastijan: Samo trenutak da se prebacim u sobu na drugi telefon.

Sebastijan: Vidite, ja jos nisam sakupio potrebnu sumu...
Kockar: Smesta da ste doneli. Cekam vas u devet veceras. Inace, videcete sta ce se desiti sa vama
Sebastijan: Uspeo sam sina da nagovorim da proda parce zemlje... A to ce biti uskoro. Tako da cu vam platiti sa kamatom
Kockar: Pa dokle, dokle da cekam.... I meni je hitno... I ja dugujem nekome...
Sebastijan: Nista ne brinite,... gledacu da vam odmah vratim...Dovidjenja

Sebastijan je bio veoma uplasen. Bilo mu je neprijatno da bas odmah trazi novac od bogatog zeta..

Elena: Ko je to bio?
Sebastijan: Jedan dobavljac kome nisam platio nesto i koji me sad juri. Nabio je kamatu da ni sam nisam svestan kako cu da platim
Meri: Ljubavi, mogli bi smo mi da pozajmimo bratu novac
Sebastijan je pogledao sestru...
Hulio: Nije problem. Napisacu ti cek
Sebatijan: Velika je suma novca. 400000 pezosa
Hulio: Nije problem. Mi smo familija, moramo da se pomazemo.

Zanimljivo je bilo to da je dug bio 200 000pezosa, ali lukavi Sebtijan je iskoristio situaciju i od zeta trazio duplo vise... Znao je da mu zet nece traziti da vrati dug, jer je bio bas bogat

U kuci Sancez

Vreme rucka

Viki: Mama, mozemo li da razgovaramo posle
Valerija: U redu kceri
Rigoberto: Sta to dame nesto kriju
Viki: Zenski problemi
Rigoberto: A u redu onda. Nego znate sta sam zaboravio da vam kazem
Viki, Valerija: Sta?
Rigoberto: Javila se Matilde (Vikina rodjena sestra). Zavrsila je cetvtu godinu studija i vraca se kuci.
Viki: Pa to je super
Valerija: Divno...

Rigoberto nije hteo da pita cerku zasto se tako cudno ponasa. Znao je da ce Valerija da razgovara sa njom i zato nije zeleo da insistira...

S druge strane...

Ricardo se setio stana u Mexicu koju mu je ostavio na koriscenje najbolji drug Maurisio. Ali je znao da je to priveremeno resenje, jer ce se Maurisio vratiti. Jeste da je rekao da ce tek za sve godine da se vrati, ali tu nista nije bilo sigurno. Resio je predlozi Viki da kada ona bude odmakla sa trudnocom, tj kada se bude primecivala, da se tu presele i da posle razmisle sta ce i kako ce dalje... Odlucio je da vec sutra posle predavanja razgovara na tu temu sa Viki...

Razgovor majke i cerke

Viki: Mama, imam da ti kazem nesto. Jednostavno ne mogu vise da cutim.
Valerija: Sta se desilo? Delujes mi veoma zabrinuto
Viki: Mama, znas, ja sam se zaljubila
Valerija: Pa to je divno. Jos da je momak dobar. Sto si onda tako zabrinuta
Viki: Mama, ja sam u vezi sa momkom vec godinu dana.
Valerija: Pa nisi mi nista rekla... Ali ne vidim razlog za zabrinutost. Zasto si takva? Reci mami...
Viki: Mama, ima dve stvari koje cete iznenaditi, ne iznenaditi, to je blaga rec, vec sokirati
Valerija: Zasto to kazes?
Viki: Mama, moj decko je.... Ricardo Fernandez....
Valerija: Onaj Fernadez, porodica koja je neprijatelj sa nasom porodicom. jer on
Viki: Bas on!
Valerija: Jao cerko, pa jesi li normalna. Pa znas li ti sta to znaci? Jos kazes da ste godinu dana ste zajedno
Viki: Ja...
Valerija: Zasto mi nisi rekla? Mogla bih da sprecim tu vezu
Viki: Mama sve se desilo spontano. On me je jurio, svidjala sam mu se i...
Valerija: ...i ti si podlegla njegovom sarmu
Viki: Mama, on je dobar. Nije kao njegovi. Njega ne interesuje svadja nasih porodica. Nije mu nista bitno od toga. Stvarno je dobar decko i voli me
Valerija: Bez obzira. Ti ne smes da budes sa njim. Viki, za tvoje, ali i njegovo dobro vi morate da raskinete
Viki: Sad tek ne mozemo. Ja cu da se udam za njega
Valerija: Cerko, da li si dobro? Jer znas sta govoris?
Viki: Znam mama, sad tek jer...
Valerija: Jer?
Viki: To je druga stvar koju sam htela da ti kazem
Valerija: Sta?
Viki: Mama, ja sam trudna.
Valerija: Staaaaaaaa to pricas... Jao Boze.... (pocinje da place)
Viki: Mama. pa....
Valerija: Nista nemoj da mi pricas. Jao sta ce se desiti sa ovim domom posle ovoga....

Valerija je izasla napolje i odmah se uputila u kupatilo. Morala je da obrise suze kako muz ne bi video da je uznemirena.
Viki nije krenula sa mamom. Ocekivala je da ce ona to reci ocu i znala je da je ceka pakao ako otac sazna istinu....

U SLEDECOJ EPIZODI SAZNACETE DA LI JE VIKIN OTAC SAZNAO ISTINU? STA CE BITI SA RICARDOM I VIKI? KAKVA CE SE JOS TO TAJNA OTKRITI?

NE PROPUSTITE SLEDECU EPIZODU
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptySat 21 Nov 2009 - 13:28

Super, jedva cekam nastavak....Mislim da nece jos otac saznati istinu...
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 24 Nov 2009 - 9:20

Kad ce sledeca epka?
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 24 Nov 2009 - 9:38

Za nekih sat-dva, imam puno da ucim ovih dana pa ne stizem da napisem... Znaci negde oko pola dvanaest...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 24 Nov 2009 - 9:44

Super, to je odlican termin....Rekla si mi jednom da ne stizes redovno da objavljujes, to nije nikakav problem, objavljuj kad stignes....
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 24 Nov 2009 - 11:45

ŠESNAESTA EPIZODA

Sutradan...

Ricardo je ustao veoma rano. Zapravo te noci nije oka sklopio. Bio je jako uznemiren zbog cele ove situacije. Resio je da oko osam sati opet saceka Viki ispod prozora da razgovaraju...

U kući Sancezovih...

Ni Viki nije spavala. Celu noc je preplakala. Proklinjala je dan kada su familije Sancez i Fernandez zavadile oko parceta zemlje...

Viki (za sebe): Boze, zasto je Ricardo iz familije Fenandez? Zasto se sudbina ovako poigrala sa mnom? Sta ce dalje biti sa nasom vezom? Kakva bura sledi kad nam roditelji budu saznali za sve ovo... Jao (opet je zaplakala)

Sinoc, nakon sto je Vikina majka, Valerija saznala istinu, nije rec progovorila. Sreca u nesreci je bila ta sto je Vikin otac Rigoberto tokom razgovora majke i cerke morao da ode na posao i vratio se kasno, kada su mu zena i cerka vec bile u krevetu. Medjutim, danas je pitao sta je sa Viki.

Rigoberto: Dobro jutro, ljubavi
Vialerija: Dobro jutro!
Rigoberto: Kako si mi danas? Sinoc si legla kad sam dosao, pa nismo stigli da popricamo. Jesi li saznala sta se desava sa nasom cerkom
Valerija (zbunjeno pogleda muza): Ja.... ovaj... pa...razgovarala sam sa Viki
Rigoberto: i....
Valerija: Pa ..ovaj... znas...nasa cerka se izgleda zaljubila
Rigoberto: Pa to je divna vest! Ali zasto je onakva? Pomalo odsutna, cudna, zbunjena... ne znam, imam takav utisak
Valerija: Pa...verovatno zbog decka... Mislim da vec imaju neke probleme..
Rigoberto: Kakve probleme? Ko je njen decko? Jel fin momak? Jel ti to rekla? Nadam se da se nije zagledala u onu propalicu od Fernandeza

Valerija je uplaseno pogledala muza... Iz poslednje recenice je shvatila da otac nikako nece prihvatiti Ricarda Fernandeza...Kolebala se da li da mu kaze istinu. Znala je da kad tad mora to da se sazna, jer ce se Viki primecivati trudnoca...

Valerija: ovaj....ne znam ko je on...izgeda da su vec stigli da se posvadjaju, ali dobro, sve je to veza... Secas se nas dvoje kako smo se svadjali pa mirili
Rigoberto: O da, da.... I vidis, od fakulteta se znamo, studentska ljubav, i ipak smo na kraju ostali zajedno. Ljubav je pobedila....

Dok su oni pricali, zazvonio im je neko na vrata...Bio je to postar. U ruci je drzao neku kovertu.

Rigoberto: oooo ko li je sad?

Rigoberto je otvorio vrata

Postar: Dobar dan, ovo je za vas
Rigoberto: za mene... sta je to
Postar: Neko pismo, cini mi se... Evo potpisite se ovde
Rigoberto: U redu, hvala... Dovidjenja

Valerija: Ko je to bio
Rigoberto: Postar. Doneo mi je neko pismo...Od Fernandezovih je!!!! Necu da citam....
Valerija: Ko salje? Najpre pogledaj ko salje?
Rigoberto: Aurelija Fernandez Lukas.... Sestra onog skota Sebastijana...
Valerija: Procitaj....
Rigoberto: Sta ti skotovi ima da nam salju ovde? Odmah cu da pocepam pismo
Valerija prilazi muzu, otima mu pismo i otvara ga...

Valerija: Ako ti neces da ga citas, ja cu...

Pratite epizodu do kraja i saznacete sta je to Aurelija htela da kaze Sancezovima?

S druge strane Ricardo se spremio i otisao kod Viki. Pazljivo se usunjao i sakrio u kukuruz. Viki se ubrzo pojavila.

Ricardo: Ej Viki!
Viki: Ricardo! Otkud ti ovde! Moju su tu i svakog casa mogu da te vide gde si! Idi!
Ricardo: Ljubavi, moramo da razgovaramo... Sidji
Viki: O cemu da razgovaramo. Ne prestajem da placem!
RIcardo: Tise, tvoji mogu da te cuju
Viki: Nece, u kuhinji su, ne cuje se odavde
Ricardo: Sidji, imam predlog kako da se izvucemo iz ove situacije

Viki se spremila i krenula da izadje

Viki: Dobro jutro!
Rigobetro: Dobro jutro kceri! Gde si to krenula?
Viki: Odmah se vracam.... Drugarica me ceka tu u blizini da mi da neku knjigu za fakultet
Rigoberto: Da te ne ceka decko mozda a?
Viki je uplaseno pogledala oca. Na trenutak je pomislila da je otac sve saznao i samo ceka kad ce da joj sve prebaci, tj kad ce da pukne i sve joj kaze u lice sta misli. Prebledela je
Rigoberto: A kceri? Jel deckic mozda?
Viki: (zbunjeno je pogledala majku. Majka je samo odmahnula glavom, tj htela je da pokaze Viki da nije rekla za nju u Ricarda): Tata, pobogu, sta ti pada na pamet...E idem ceka me....

Viki je izasla. Ricardo ju je cekao u kukuruzu.

Viki: Hajdemo odavde... Moji mogu da te vide
Ricardo i Viki su otisli do izvora.

Viki: Ricardo, sta cemo da radimo? Ja nemam ideju.... Ubice me ova neizvesnost... Moj otac ce sve saznati i posle toga ne znam sta ce biti
Ricardo: Viki, mozemo da pobegnemo. I moj otac je u velikoj krizi, ne znam, ima nekih problema sa dobavljacima, i nisam se usudio da mu pomenem za tebe i mene, a kamoli za trudnocu... Rekao sam samo majci
Viki: i ja sam rekla majci. Sokirala se kad je cula
Ricardo: Sta ti majka kaze?
Viki: Ne odobrava nasu vezu...
Ricardo: Viki, shvati, necu te se odreci... Hajde da zivimo u stanu Mauricija dok ne vidimo sta cemo
Viki: Predlazes da napustim kucu?
Ricardo: Moras ako ne zelis da gore ispadne... Nasi nikad nece odobriti nasu vezu.. Moramo da kupimo vreme i da dugo dugo razmisljamo kako cemo resiti celu situaciju. Za sad mi je ovo najrealnije resenje... Znas i sama da se Mauricio ne vraca jos dve godine... Pa do tad cemo videti sta cemo
Viki: Lud si! Ne znam, ne smem tako da uradim...
Ricardo: Naterace te da abortiras... Odvojice nas zauvek ako ne krenes sa mnom.. .Viki...
Viki: Ricardo, tesko mi je... (pocela je da place).
Ricardo ju je cvrsto zagrlio i poljubio u kosu : Ne brini se Viki, resicemo sve...ne placi

Vracamo se na pismo i Sancezove...

Valerija je otvorila pismo i pocela da cita...

''Znam da nase familije vec dugi niz godina ne govore. Znam i sta je razlog. Ovim pismom sam se morala da obratim Vama, jer sam zelela da objasnim par stvari. Kao prvo ne smatrajte sve clanove moje porodice monstrumima i beskuuloznim osobama, jer je jedini koji sve te osobine zasluzuje moj brat Sebatijan. Verovatno se pitate zasto to kazem? To je jedan sebicnjak koji nikoga ne voli, koji misli samo na sebe i koji je isti kao njegov otac, tj nas otac i nas deda... Sva trojica su iste krvi, sto znaci pokvarenost i sebicnost se prenosila s kolena na koleno... Na muske potomke, da nalgasim, jer smo sestra i ja ostale, pa da slobodno kazem, normalne... Taj isti brat je mene i moju sestru ostavio bez icega prilikom podele nasledstva... Pravdao se time da je on jedini muski potomak i da nasledstvo treba da ostane u porodici...

Sigurno ste pomislili zasto ja Vama sve ovo pisem? Skupila sam napokon hrabrost i smelost da vam napisem istinu. Veliku istinu zbog koje su propatile i moja, a i vasa familija, zapravo njeni neduzni clanovi. Moj deda i otac su KRIVI ZA NETREPELJIVOST I SVADJU IZMEDJU NASIH PORODICA. Zapravo, moj deda je na ilegalan nacin dosao do parceta zemlje koji vama pripada. Unajmio je nekog falsifikatora da mu napravi vas potpis. Vi ste znali tu istinu. Ja sam je skoro saznala.

Iskreno se nadam da ce ta sporna zemlja biti vama vracena. Moj brat je ne zasluzuje, vec sam navela zasto.

I na kraju da napomenem da sam dosla do dokaza koji potvrdjuju moje gore navedene tvdnje. Obecavam Vam da cete ih uskoro dobiti!''


Pozdrav, Aurelija

Rigoberto: Kakva je ovo spdnja? Sta je ovo?
Valerija: Ne mogu da verujem da se opet vracamo na pocetak....
Rigoberto: Kao prvo, nije mi jasno zasto je Sebastijanova sestra sve ovo rekla nama...
Valerija: Pa vidis da je brat ostavio bez icega... Nista joj nije dao od nasledstva.. Verovatno je resila da se osveti
Rigoberto: Ne znam sta se ovo desava... Ako dobijem te dokaze i potvrdim na sudu da su ispravni, Sebstijan i njegova familija ce mi skupo platiti za ovo... Ne da cu da trazim to parce zemlje...nego cu se potruditi da ih bez icega ostavim. Prokleti svi da su!!!! Postaracu se da zauvek odu odavde da ih moje oci vise ne gledaju....

Valerija je zanemela... Rigoberto sad jos vise mrzi Fernandezove.... Znala je da ovo nicemu dobrom ne vodi.... tj ova situacija vodi u propast...

U SLEDECOJ EPIZODI SAZNACETE DA LI CE VIKI PRISTATI DA POBEGNE SA RICARDOM? ZASTO JE SEBASTIJANOVA SESTRA ODLUCILA DA POSALJE OVO PISMO. STA JE NAUMILA OVIM?

Ne propustite sledecu epizodu
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 24 Nov 2009 - 12:20

Rigoberto mi se cini kao dobar lik, tj. pozitivac, iako bi se protivio cerkinoj vezi, to je sa razlogom, jer je Rikardov otac veliko djubre i zaista je naneo zlo njegovoj porodici...A ova pojava Aurelije, mislim da ce kasnije samo doprineti da se srede situacije izmedju porodice, odnosno, da Rigoberto shvati da je Rikardo dobar i da je Sebastian jedini krivac za sve...

E sad, ono prenosenje sa kolena na koleno, pocinje od dede, pa oca, pa dolazi do Sebastiana (njih trojica, koliko sam ja razumeo su prokletinje), pa je sledeci potomak Rikardo, a koliko primetim on odstupa od prethodnih...
Odlicna epka, Snoopy!!!
Back to top Go down
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyTue 24 Nov 2009 - 13:41

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 433961 Danijele! Obecavam da ce epke biti sve bolje i bolje! Predvece,kad se vratim sa faksa, objavljujem novu epizodu!!

A sto se tice tvojih zapazanja u vezi Sebastijana, videces koliki je on skot... jos jednom ponavljam, ovo sto je dosad ucinio nije nista, naspram onoga sta ce tek uciniti! Da sam ja poznavala ovakvog coveka, osudila bih ga na dozivotnu robiju, iako nikog nece ubiti! Videces zasto to kazem!

Za Rigoberta si delimicno u pravu, ali ce i on imati uticaja na tragediju koja ce njegovog unuka da zadesi!

Sto se tice ovoga s kolena na koleno, pa jednostavno deca (Ricardo i Santjago) nisu dozvolili da ih zaslepi nepotrebna mrznja, pohlepa za materijalnim stvarima... Verovatno su to povukli da majku, koja je velika zrtva ovde.... Bice tu jos neverovatnih stvari, dogadjanja, tajni....svasta se ocekuje od narednih epizoda...
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
SNooPy89
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
SNooPy89

Broj postova : 472
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 2mexys8
Lokacija : http://tvnovele.motion-forum :)))

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyWed 25 Nov 2009 - 14:05

SEDAMNAESTA EPIZODA

Viki je sedela u sobi i razmisljala o Ricardovom predlogu. Ipak, iako pobegne sa njim, njeni, zapravo otac, ce je potraziti i saznati istinu. Jednostavno nije videla izlaz iz ovog problema.

Viki: Da li da odem da kazem ocu? Moracu jednom da mu kazem... Ne znam, ne znam nista...

S druge strane, Rigoberto je besneo. Preturao je po fioci i trazio neke papire. Valerija je gundjala.

Valerija: Opet rasturas! Ne mogu vise da idem za tobom
Rigoberto: Trazim vaznu dokumentaciju da tuzim onog skota....\
Valerija: Jao opet! Zasto ne zaboravis sve, ne znam cemu vodi ovo
Rigoberto: Da zaboravim, pa ti si poludela! Proklece dan kada se rodio! Videces!
Valerija je znala sta ovo znaci. Znala je da Viki ceka Ricardovo dete, ali nije mogla da predpostavi sta ce biti kad Rigoberto sazna za to. Nije mogla ili nije smela da pomisli sta ce biti?

S druge strane Ricardo se vratio kuci...

Ricardo: Zdravo mama
Elena: Zdravo sine...
Ricardo: E mama, posle moram nesto da ti kazem
Elena: Nisi bio na fakultetu danas?
Ricardo: Ne, veruj mi da ne bih mogao nista da propratim sta se tamo predaje
Elena: Zašto sine?
Ricardo: Jer,.... a pricacemo posle,to sam hteo da ti kazem...
Elena: Ajde reci sad... Tata nije kuci... NIje niko kuci
RIcardo: Mama, Viki je trudna! Isli smo kod lekara i on nam je potvrdio
Elena: Jao (Elena se uhvatila za glavu i nemo gledala u sina)
Ricardo: Veruj mi da ne znas sta cu da Viki...
Elena: Pa sine... jao.... haos ce nastati...zamisli kad otac sazna....
Ricardo: Njemu i ne nameravam da pricam... Ionako je do guše sa svojim problemima i ne verujem da ce ga moji zanimati
Elena: Ti znas koliko ti otac mrzi Sancezove... Znas da su ti i deda i pradeda mrzeli tu porodicu, pa umalo da tvoj deda ubije Vikinog dedu zbog one zemlje... Zamisli kad je mrznja do toga dosla
Ricardo: Ne znam sta se desava... Ja od Viki necu odustati. Sigurno!
Elena: Crni sine, neka je Bog sa tobom!

A SADA DA UPOZNAMO AURELIJU...

Aurelija je Sebastijanova najmladja sestra. Ima 34 godine. Posto ju je Sebastijan ostavio bez icega i nju i sestru (iako je otac trazio od Sebastijana da im finansijski stalno pomaze), on ih je ostavio na cedilu i sve prigrabio za sebe... Aurelija je udata i ima ćerku. Međutim, nikada nije volela svog muza, a i videcete zasto... . Već duže vreme se viđa sa devet godina mladjim muskarcom...Sada se trenutno nalazi u Parizu....

Sigurno se pitate šta je ovu devojku navelo da napiše pismo neprijatelju i potvrdi, pa jednu vrstu pakta, sa njim? Verujte da nije samo ogorcenost prema bratu koji joj nije dao ni centu od nasledstva... Postoji tu jos jedan razlog....

Aurelija: (vozi se sama kolima kroz grad i prica sebi): Sebastijan me nije upoznao dobro. Videće on na šta sam spremna... Pismo je prvi korak!

Aurelija je jednom prilikom, saznala kako je njen otac nagovarao sina, tj njenog brata Sebatijana, da napusti Elenu i ozeni se bogatom Parizankom... Međutim, kako on nije hteo da napusti Elenu (tad je bar osećao ljubav prema njoj), Sebastijan je dao predlog da Aurelija kad napuni 20 godina, da se uda za brata te Parizanke... Otac je u tom trenutku video da je ovo bolje rešenje i nije više tražio od Sebastjana to...

Aurelija je od tad zamrzela brata. Ocu nije smela da se suprostavi. Morala je da se uda za tog coveka iako ga nije volela. Sebastijan se pobrinuo da je zauvek udalji od njene velike ljubavi, samo kako bi se on izvukao i uvalio sestru u brak bez buducnosti... Aurelija je tesko podnela odvajanje od momka koga je puno volela i s kojim se zabavljala od 15-te godine...

Posto im je otac umro, Aurelija je odlučila da se suprostavi bratu i osveti mu se za svu patnju koju je pretrpela u ovom braku....

Kasnije ćete saznati kako se svetila bratu?

Viki je i dalje bila neodlučna u vezi bezanja sa Ricardom... Odlučilaje da mu kaze da joj treba vremena da razmisli o toj odluci...

Rigoberto: Kćeri
Viki: Tata
Rigoberto: gde si krenula?
Viki: Nigde, ali ću kasnije da izađem
Rigoberto: E imam da te pitam nešto?
Viki: Kazi tata?
Rigoberto: Jel onaj Fenandez i dalje uči na faksu sa tobom?
Viki: (uplašeno je pogledala oca): ovaj..pa... da....da
Rigoberto: Nadam se da postuješ obećanje koje si meni dala i da mu ne prilaziš
Viki: Ja...
Rigoberto (povišenim tonom): To je jedno obično kopile, isti je kao i njego otac, deda .... Da mu nisi prišla
Viki: Ali tata, šta on ima sa tim vašim problemima. Možda on nije zaslepljen mržnjom kao njegov otac
Rigoberto: Molim, šta mi govoriš? Otkud ti znaš kakav je on? Priđeš li mu, a ne daj Boze, ako počne da ti se udvara...lično ću se pobrinuti da....
Viki: Tata, šta ti je!
Rigoberto se uhvatio za srce... Cela ta situacija sa tom prokletom zemljom ga je strašno pogađala...
Viki: Tatice, jesi li dobro?
Rigoberto: Dobro sam! Znaš da mi je Sebastanova sestra polala pismo (pokazuje joj pismo) u kome priznaje da je zemlja zapravo naša... Ma samo da dobijem na sudu i da povratim tu zemlju....ima da im duplo naplatim... Videće oni ko su i sta su Sancezovi!

Viki se odmakla i tužno pogledala oca. Znala je da nikako ne sme ocu da kaze istinu i da joj je Ricardov predlog mozda najrealnije rešenje. Nije ni bila svesna, jer otac nije pričao puno o Fenandezovima, koliko njen otac mrzi sve što se rodilo u porodici Fenandez...

Ubrzo je otišla u sobu i počela da plače....

Novi likovi koji su se pojavili u epizodi:

Jacqueline Bracamontes van Hoorde-Aurelija, Sebastijanova sestra

U SLEDEĆOJ EPIZODI SAZNAĆETE ŠTA JE VIKI REKLA RICARDU! UPOZNAĆETE I VIKINU RODJENU SESTRU....VIDEĆETE I KAKO JE RIGOBERTO UPAO U KUĆU FERNANDEZOVIH I ŠTA JE URADIO!

NE PROPUSTITE SLEDEĆE EPIZODE
Back to top Go down
http://www.niksicafe.com/
Lady_X_
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
Lady_X_

Broj postova : 22318
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 28505204839610125311
Lokacija : Sa Kenan Imirzalioglu :D

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyWed 25 Nov 2009 - 21:38

Hmmmmmmmmm intresting...
Back to top Go down
Daniel
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Daniel

Broj postova : 315

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyThu 26 Nov 2009 - 11:58

Quote :
Hmmmmmmmmm intresting...
Jeste, svaka epka je sve zanimljivija...Nadam se da ce porodice uskoro saznati istinu o vezi Rikarda i Viki, to ce garant biti najbolji deo...Bilo bi super i kad bi oni pobegli...
Back to top Go down
Lady_X_
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
Lady_X_

Broj postova : 22318
Godina : 35
Fan-gif : Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 28505204839610125311
Lokacija : Sa Kenan Imirzalioglu :D

Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 EmptyThu 26 Nov 2009 - 23:12

Jeste,kad bi pobegli ne bi moglo sve da zakomplikuje >D

Ajde pisi dalje snopy...
Back to top Go down
Sponsored content




Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 _
PostSubject: Re: Sudjena ljubav - KRAJ   Sudjena ljubav - KRAJ - Page 2 Empty

Back to top Go down
 

Sudjena ljubav - KRAJ

View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 14Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Ostale teme :: Web-novele-