REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

 

 Turske serije osvojile Balkan

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
ღJacqueline Bracamontesღ
TVNovele Moderator
TVNovele Moderator
ღJacqueline Bracamontesღ


Broj postova : 55522
Godina : 31
Lokacija : New Delhi, India ❤ !

Turske serije osvojile Balkan Empty
20111107
PostTurske serije osvojile Balkan

ZARADA VECA OD 50 MILIONA DOLARA

Turske televizijske serije osvojile su mnoge zemlje na Balkanu i Bliskom istoku i znacajno su uticale na promjenu slike o savremenoj Turskoj.
U veoma kratkom periodu u inostranstvo prodano je 65 televizijski serija, sto je filmskoj industriji donijelo vise od 50 miliona dolara.
Turski glumci su vec prepoznatljivi u mnogim zemljama, a razglednicce iz Istanbula koje se pojavljuju u serijama privukle su, kako se ocjenjuje, monge strane turiste u grad na Bosforu.

TV - serije su velika komercijalna prilika za Tursku.
To je novitet za publiku koja je navikla gledar samo sadrzaje iz Americke i Latinoamericke TV produkcije.

Izvor: BH novine Svijet Sapunica
Back to top Go down
http://dulce-anahi.my-free-forum.com
Share this post on: reddit

Turske serije osvojile Balkan :: Comments

uros car
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 5:09 by uros car
Iako neki kazu da su turske i meksicke iste, meni su turske licno mnogo bolje. Gumus, Kad lisce pada, Izgubljene godine, Suze Bosfora meni su odlicne i omiljene, a gledao sam i malo Seherezadu. Sve u svemu, samo neka nasi kupuju jos njihovih serija, malo da gledamo i Turke. Od kako ih pratim, naucio sam polovicno njihov jezik i svidjaju mi se njihove lokacije, kultura, obicaji. :)
Anonymous
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 6:19 by Guest
Neka malo smanje doživljaj sa turskim serijama. Bolje bi bilo da kupuju italijanske serije ili argentinske, brazilske...

Ne kažem da turske treba ukinuti, ali bi neki udarni termin valjalo posvetiti i drugim produkcijama.
MStefan
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 6:24 by MStefan
To i ja kazem... meni su se svidele samo tri (i jednu sam gledao redovno) od bezbroj turskih serija koje su emitovane na nasim malim ekranima... Kvalitetne jesu,ali je preterano.
Anonymous
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 6:27 by Guest
Ja sam pratio samo ,,Binbir gece'' i iskreno meni se turske serije ne dopadaju....


Ali ću pogledati ,,Sulejmana veličanstvenog'' pre svega jer volim istoriju i da vidim kako su oni opisali svog najvećeg sultana, posle Mehmeda drugog Osvajača.
-MILOS-
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 7:28 by -MILOS-
Iskreno nekoliko turskih serija me je ostavilo bez teksta... pogotovo Velicanstveno Stoljece ili ti Sulejman Velicanstveni... tako su dobro napravili tu seriju da je to neverovatno od kostima, produkcije, glume, statista kojih ima milion :) znaci prelepa serija i mnogo dobro opisane istorijske cinjenice :) samo od nas Srba koje pare su "uzeli"(zaradili) bas je skoro bilo na Prvoj o tome da oni ovde zaradjuju milione i milione americkih dolara :) svaka im cast na tome.. ali se zato i slazem sa don Piom da i argentinske, barzilske novele takodje zasluzuju tretman kao sto ih u poslednje vreme imaju turske serije... pa i da ima neki udara termin i najgledanije argentinska serija mi cemo se opet zalepiti za turke... ipak su oni nad nama bili 500 godina i to je bgm ostavilo nesto veliko na sve nas, a da toga nismo ni bili svesni dok nisu turske serije pocele da se emituju i kod nas :)
EJPRIL
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 9:50 by EJPRIL
ja nisam neki ljubitelj turskih..od svih koje su bile kod nas..jedino sam malo bacila oko na:seherezadu i to nesto na pocetku jer je bilo nesto novo-turska prva pa aj da se gleda al brzo me ohladila :) onda zabranjeno voce tokom letnjeg raspusta sam recimo pratila najvise zbog hemije glavnih glumaca i malo likova.prica drzi istu radnju od samog pocetka sto se retko vidja.odgledala sam prvu epizodu sulejmana i svidelo mi se
a posto dolazi na prvu verovatno cu baciti oko

jedina turska koju redovno pratim je izgubljena cast,koja mi se bas,bas dopada .i mislim da cu nju pratiti do kraja

a bas bi gledala ezela ukoliko bi dosao kod nas :) dosta je hvale
pa cisto da se provere te pohvale :D


slazem se sa Piom,da se treba posvetiti i nekim drugim serijama
tako su ga zadavili sa latino,pa se ljudi zasitise
bice isto i sa turskim..treba naci meru
ღJacqueline Bracamontesღ
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 10:00 by ღJacqueline Bracamontesღ
Don Pio wrote:
Neka malo smanje doživljaj sa turskim serijama. Bolje bi bilo da kupuju italijanske serije ili argentinske, brazilske...

Ne kažem da turske treba ukinuti, ali bi neki udarni termin valjalo posvetiti i drugim produkcijama.
Pio zavisi kako gdje kod nas u Bosni ima dosta Argetinski, Spanski, Meksicki i Italijanski serija cak i Brazilski pustaju, Indijski je bilo cak nekoliko.
Normala da ce btii i Turski, samo naprijed.
Ja jedino uzivam u njima, svaku koju sam gledala e coook cooook guzel ^^
Rose ♥
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 10:59 by Rose ♥
Don Pio wrote:
Ja sam pratio samo ,,Binbir gece'' i iskreno meni se turske serije ne dopadaju....


Ali ću pogledati ,,Sulejmana veličanstvenog'' pre svega jer volim istoriju i da vidim kako su oni opisali svog najvećeg sultana, posle Mehmeda drugog Osvajača.

Sulejman je definitivno najveci sultan Namig Ne Mehmed Drugi Osvajac. xD
I ja bi to voljela pogledati zbog moje ljubavi prema povijesti.Ali msm da su brazilske dosta skupa serije od meksickih i turskih.

Ja nisam ni na strani turskih ni latinoamerickih..ja gledam po ukusu.Npr,ako mi se svidi turska,gledam nju,a ako latinoamericka gledam nju.

Inace,slazems e da treba ostaviti prostora za sve serije iz razlicitih zemalja.
Diablita
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 20:52 by Diablita
Rose ♥ wrote:
Ja nisam ni na strani turskih ni latinoamerickih..ja gledam po ukusu.Npr,ako mi se svidi turska,gledam nju,a ako latinoamericka gledam nju.
Slažem se, takođe i ja.
Mada u poslednje vreme baš volim da gledam Turke.
Mislim da je dobro što imamo te serije, jer bi ovako i dalje ubedljivo bilo najviše latioameričkih i po koja španska i mnogima bi već dosadilo da gledaju jedne te iste glumce i sličnu radnju. A turske serije su novitet kod nas, svaka serija je drugačija, u 85% su i drugačiji glumci i zbog toga i imaju gledanost i zaradu.
dervisevic fata
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 23:04 by dervisevic fata
mene ova cinjenica neiznenađuju jer su turske serije pravo osvjezenje i dosta su realne ....dok su meksicke vecinom sve na isti kalup .....
mimimimimimi
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Mon 7 Nov 2011 - 23:23 by mimimimimimi
od latino sam odustala odavno...znaci uvek ista prica uglavnom isti glumci, uvek je bajka i uvek rimejk...jednostavno sam prezasicena!
nadam se da ce turske potrajati bar koliko latino jer zasluzuju! mnogo su realnije price! svidja mi se i gluma! a glumci uopste nisu losi!!!
neko je vec rekao ali mnogo smo i slicni, verovatno zato sto su bili nad nama 500 god, ali to se sada vidi i po serijama.... iskreno meni se bas svidjaju....
ja 1001 noc nisam bas celu ispratila, Gumuš sam gledala - ali mislim da im neki delovi nisu bili potrebni i da bi serija bila lepsa bez tih nekih delova, Menekse i Halil - odlicna ali pretuzna prica, Asi - i dalje sam odusevljena serijom, Ezel - znaci tako se navuces i tako iscekujes sta ce biti da to nije normalno.... i jos par njih ali da ne pisem vise...
ღJacqueline Bracamontesღ
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Tue 8 Nov 2011 - 0:37 by ღJacqueline Bracamontesღ
dervisevic fata wrote:
mene ova cinjenica neiznenađuju jer su turske serije pravo osvjezenje i dosta su realne ....dok su meksicke vecinom sve na isti kalup .....
Vidi:
http://vukajlija.com/var/products/posters/201107/189035/turske-serije.jpg

Def su realnije Turske serije, od ovakvih xD
maite es mi princesa
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Tue 8 Nov 2011 - 0:55 by maite es mi princesa
Zena 1: Ajde svrati malo da se ispričamo.
Žena 2: Jao ne mogu pocece mi serija,sad ce mozda Onur i Šeherezada da se pomire.
Žena 1: Jao da a i moram da vidim sta ce biti sa Lejlom i Oguzom.
Žena 2: Ništa sad izvini.
Žena 1: Ma ništa ništa dodji sutra pa da gledamo reprizu...

ovo sam nasla na vukajliji :D

ja volim turske i jesu zanimljive,isto tako i latono-americke
mada ja to ne gledam kao smao turske,samo latino-amoericke,gledam ono sto mi se svidi nebitno iz koje je zemlje doslo :)
♥..jeTza..♥
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Tue 8 Nov 2011 - 10:19 by ♥..jeTza..♥
Au, ovo je zalosno.
uros car
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Tue 8 Nov 2011 - 15:09 by uros car
Zasto zalosno?
♥..jeTza..♥
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Wed 9 Nov 2011 - 9:37 by ♥..jeTza..♥
Licno, nisam fan turskih serija. Ustvari, totalni sam protivnik.
ღJacqueline Bracamontesღ
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Wed 9 Nov 2011 - 10:29 by ღJacqueline Bracamontesღ
Pa da ali opet nije zalosno, jer prije njihove serije uopste nisu bile gledane, nakon 1001 Noci i Ezela sve se promjenilo :)
Ja ih voooolim :) i nadam se da ce pustat neke nove uskoro Ale enamorado
♥..jeTza..♥
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Wed 9 Nov 2011 - 10:35 by ♥..jeTza..♥
Meni jeste..
Slobodno, ali ne u Srbiji :P
Anonymous
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Wed 9 Nov 2011 - 12:13 by Guest
♥..jeTza..♥ wrote:
Meni jeste..
Slobodno, ali ne u Srbiji :P



thumbup thumbup thumbup

Tako je.Aqui no

EJPRIL
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Thu 10 Nov 2011 - 2:18 by EJPRIL
komsije haha

ja kolko sam upoznata kod nas su jedine popularne kad lisce pada i 1001 noc bila
a u Hrvatskoj isto 1001 noc i asi.
ostale su tu cisto reda radi
dervisevic fata
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Thu 10 Nov 2011 - 2:24 by dervisevic fata
i ne zaboravi Ezela :D ....bilo je dosta gledana i serija Strasti orijenta i Bijeg .koliko sam upoznata Ljubav i kazna dosta gledana u Hrvatskoj.
a u Bosni je najgledanije turske serije su bile Ezel ,Ljubav i kazna i 1001 noc za ostale neznam ....
ღJacqueline Bracamontesღ
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Thu 10 Nov 2011 - 4:02 by ღJacqueline Bracamontesღ
dervisevic fata wrote:
i ne zaboravi Ezela :D ....bilo je dosta gledana i serija Strasti orijenta i Bijeg .koliko sam upoznata Ljubav i kazna dosta gledana u Hrvatskoj.
a u Bosni je najgledanije turske serije su bile Ezel ,Ljubav i kazna i 1001 noc za ostale neznam ....
Ima i Kad lisce pada, a vidim po rejtinzima na TV i Predaj se srce, a na OBn je dosta gledana i bilo jednom u Turskoj, a vidim i gledaoci tarze sa prevodom Ljuba, vjera, nada...
izgubljena cast je isto kod nas gledana, ma vecinom svaka koja se pusti, a bome svaka i vrijedi thumbup kome se gledam bujrum, kome ne aman nije samo 1 ili 2 Tv programa u to vrijeme kad se pustaju, ima i drugih Tv programa :) ha ya
♥..jeTza..♥
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Thu 10 Nov 2011 - 8:53 by ♥..jeTza..♥
Ma da je samo 1 ili 2 programa bilo bi jos i dobro. Ali ja na koji god da stavim bude neka turska, a iza nje slede jos minimum 3 -.-
ღJacqueline Bracamontesღ
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post Thu 10 Nov 2011 - 9:12 by ღJacqueline Bracamontesღ
Pa da ali ne potrefi se vala da na svim programima bas u to vrijeme pustaju Turske ako pustaju se sve u isto vrijele alal vera, i bas sve gledane thumbup
Re: Turske serije osvojile Balkan
Post  by Sponsored content
 

Turske serije osvojile Balkan

Back to top 

Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» Posle Telemunda i Televisa kupuje licence za turske serije?!
» Dve nove turske serije na Prvoj!
» Turska TV industrija - turske serije
» Turske serije prevodi Google Translate
» Kad turske serije postaju manje gledane...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: O Forumu :: Novosti iz telenovela i serija-
Jump to: