REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 Begunci od sudbine

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptyFri 23 Mar 2012 - 21:58

Begunci od sudbine 11picnik
Produkcija/Produccion: Latino Svet Internacional
Uloge/Actores:
Marija-Andrea Marti
Aleksandra-Maite Perroni
Roksana-Anette Michel
Hose Andres-Fernando Colunga
Viktorija-Lucero
Ema-Geraldin Bazan
Emina majka-Viktorija Ruffo
Nadzornica imanja-Blanca Querra
Rohelio-Alehandro Tomassi
Teresa-Azela Robinson
Otac Sebastijan-Salvador Pineda
Sluzavka na hacijendi Benita-Socorro Bonilla
Benitina kcerka Flor-Fernanda Castillo
Specijalni gosti: Cesar Evora i Adamari Lopez
Izvrsni producent/Producor ejecutivo: Joca
Br.epizoda:***
Godina proizvodnje:2012.
Sinopsis
Marija, Aleksandra i Roksana su ruskinje koje žive u zatvoru, sve imaju istu želju da pobegnu iz zatvora i obnove svoje živote. Jedne julske noći dešava se pobuna, ruskinje taj momenat koriste i konačno beže iz zatvora. Na autoputu nailaze na časne sestre koje su imale saobraćajnu nesreću i uzimaju njihovu odoru ne bi li se prerušile. Sve tri se vraćaju u selo odakle su časne sestre, u Verakruz, gde žive u miru, ali ne zadugo. Marija se zaljubljuje u Hose Andresa, uglednog veleposednika koji organizuje proslavu povodom godišnjice njegove fabrike. Marija, Aleksandra i Roksana dolaze na zabavu. Nakon nekog vremena Hose Andres i Marija se viđaju zajedno, njihovoj vezi na put staje Hoseova sestra Viktorija koja se udružuje sa Hoseovom devojkom Emom ne bi li ih razdvojili. Da li će Hose Andres i Maria prevazići sve nedaće?
Begunci od sudbine.... Uskoro


Last edited by Begunci od sudbine on Sat 24 Mar 2012 - 18:24; edited 2 times in total
Back to top Go down
uros car
TV Novele Zlatni član
TV Novele Zlatni član
uros car

Broj postova : 9801
Godina : 33
Lokacija : Ahs, LQLVMR, CI, Raising Hope.

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 24 Mar 2012 - 11:11

Predstavi glumce, deluje zanimljivo :)
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 24 Mar 2012 - 12:48

Odlično. Glumci?
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 24 Mar 2012 - 18:18

Begunci od sudbine 11picnik
Karakterizacije likova
Begunci od sudbine Andrea
Andrea Marti-Maria
Marija je jedna skromna devojka, koja je samo sa osam godina osuđena da je ubila svoju majku, a ona to nije uradila već njen otac. Polovinu svog života provodi u zatvoru, ali jednog dana beži. Zaljubljuje se u Hose Andresa i pokreće lavu nevolja.
Begunci od sudbine Maite
Maite Perroni-Aleksandra
Mlada devojka čija je sestra ubila sveštenika kada je molio da prestane da se drogira. Ne bi li Aleksandrina sestra Ljudmila otišla u zatvor i celu svoju mladost provela tamo, Aleksandra govori da je ona kriva za smrt. Godine prolaze, i Aleksandra stari, a da li će upoznati ljubav svog života ikada?
Begunci od sudbine 1
Anette Michel-Roksana
Najstrastvenija od svih. Roksana se bori za svoja prava. Jako je borbena učinila bi sve ne bi li se dokazalo da je ona dobra. Njena priča počinje jako davno, kada je majka i otac umiru, a ona ostaje da živi sama u kući. Misleći da je ona ubila svoje roditelje, policija je zatvara. Kada izađe iz zatvora sprema neverovatan plan, koji nikome neće doneti dobro.Roksana, oduvek zna da u njenom srcu nema mesta ljubavi, a da li je to istina?
Begunci od sudbine Fernando
Hose Andres Del Toro- Fernando Colunga
Ugledan proizvođač kafe, koji je postao udovac. Njegova majka ga je učila da bude sebičan. Hose Andres je izgubio svog oca "nesrećnim slučajem" ali tu se krije nešto drugo. Hose Andres se zaljubljuje u Mariju.


Last edited by Begunci od sudbine on Sat 24 Mar 2012 - 19:15; edited 1 time in total
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 24 Mar 2012 - 18:24

Nisam imao bas inspiracije da stavim glumce neke vrhunske
Back to top Go down
boomerang
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
boomerang

Broj postova : 388
Godina : 26
Fan-gif : https://2img.net/r/ihimizer/img291/183/32easd.gif
Lokacija : Espanol

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 25 Mar 2012 - 4:46

Zanimljivo....citacu :DD
Back to top Go down
boomerang
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
boomerang

Broj postova : 388
Godina : 26
Fan-gif : https://2img.net/r/ihimizer/img291/183/32easd.gif
Lokacija : Espanol

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 25 Mar 2012 - 5:21

Begunci od sudbine nije mogao postaviti promo pa me je zamolio posto mu je zabranjeno da postavlja linkove. Evo promoa:
https://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DZyhxW3vs0dc&h=ZAQFXmVYs
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 25 Mar 2012 - 5:23

Tako je hvala ti. Sutra ce biti jos likova, nadam se da ce vam se dopasti...
Back to top Go down
arija*
TVNovele Redovan član
TVNovele Redovan član
avatar

Broj postova : 2770
Godina : 30
Lokacija : Acapulco <3

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 25 Mar 2012 - 6:37

zanimljivo Namig svidjaju mi se likovi thumbup
Back to top Go down
uros car
TV Novele Zlatni član
TV Novele Zlatni član
uros car

Broj postova : 9801
Godina : 33
Lokacija : Ahs, LQLVMR, CI, Raising Hope.

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 25 Mar 2012 - 13:08

Pratim, svidja mi se :)
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 28 Apr 2012 - 6:26

Begunci od sudbine 11picnik
Epizoda 1.
Noć je pala. Vreme je za večeru u zatvoru na Arubi, u okolini Meksika. Maria, Aleksandra i Roksana silaze na večeru i govore o svojim životima.
Maria: Kako bih volela da se udam za jednog dobrog i plemenitog momka. Momka koji će zajedno sa mnom otvoriti dom za stare, koji će mi pomagati u proširenju ljubavi.
Roksana: Molim te Maria, kao da ne znaš da je to nemoguće. Ovde smo zatvorene već dosta dugo, a ti i dalje čekaš princa na belom konju. To je ne moguće, shvati, takav čovek ne postoji!
Aleksandra: Roksana, delimično se slažem sa tobom, ali dokle god u nama teče Ruska krv, mi ćemo se boriti, nećemo dozvoliti da nas zatvor i tama progutaju. Znamo svi da su na pozicijama "pacovi iz tame" koji nam nikad neće dati da živimo.
Marija: Slažem se sa Vama dvema, ali ipak...
Stražarka: Alo hoćete li Vi jesti ili da Vašu hranu dam "pacovima iz tame"?!
Roksana: Slušaj me ti brkata, prvo obrij svoje brkove pa nam onda nešto govori.
Aleksandra: Roksana, nemoj molim te.
Roksana: Šta me moliš? Kao da ne znamo da se ova brkata zabavlja sa upravnikom zatvora. Kao da ne znamo da je ovde zahvaljujući njemu. Daj molim te dosta tog tvog dobra, spusti se na zemlju, pobogu.
Stražarka: Videćeš ti, videćeš. Još uvek ne znaš na šta sam ja sposobna.
Zamišljena Marija upozoravala je Roksanu da se smiri, ali bezuspešno. Naslutevši zlo, Marija govori Roksani da se smiri.
Tuksla, Gutjerez 1000 kilometara odatle
Hose Andres, ugledni proizvođač kafe, razgovara sa svojom majkom.
Hose Andres: Majko, ovo je bio odličan dan. Svu kafu smo prodali.
Viktorija: Sine, drago mi je što si tako uspešan, bilo bi bolje da je i tvoj otac sa nama i da deli tvoju slavu.
Hose Andres: Da, slažem se, ali zašto mi nikad nisi rekla od čega je umreo?
Viktorija: Zato što je on za tebe umreo! On je niko, niko i ništa.
Hose Andres: Oduvek si me učila drugačije od ostalih, nije mi jasno zašto? Zašto?
Viktorija: Sine, ti si ugledni veleposednik, vlasnik pola Tuksle, moraš biti čvrst, sebičan, arogantan, egoista...
Hose Andres: Ne, nemoj mi to govoriti. Znaš da nisam takav, maštam o svojoj princezi, svojoj lepotici.
Viktorija: Kakva lepotica, o čemu ti govoriš? Hajde idi u sobu da legneš.
Hose Andres odlazi u svoju sobu, dok Viktorija ostaje u holu.
Viktorija(u sebi): Sine, moraš biti takav za svoje dobro inače će te prokletnici ubiti. Prokleti bili, prokleti!
U ćeliji Marija sedi i priseća se svoje majke.
Marija(u sebi): Godina prođe, ali taj dan nikada...
Bila je hladna decembarska noć, otac se vratio pijan sa ljubavnicom. Majka ga zapitkivala zašto je pijan, zašto je takav, a on je udario. Ja, kao devojčica od sedam godina gledala sam ih sa vrata i pitala da li će ikada biti srećni, da li će ikada biti kao par sa televizije. Majka je molila tatu da se zaposli, ali on je odbijao te je uzeo nož i zaklao je. Gospode bože, pomiluj mene grešnu, pomozi meni grešnoj, oprosti mom ocu. Nisam imala izbora, otac me je prijavio te su me odveli u popravni dom, a zatim sa osamnaest godina u zatvor. Почему, отец, почему вы потребляете?
Aleksandra(u sebi): Ljudmila, sestrice moja draga, zašto si taj zločin počinila?Людмила сестра дорогая, я прощаю тебя. Sve je počelo 13. aprila, Ljudmila je na prigovor majke otišla u gradsku crkvu kod oca Huan Pabla na savet.
Ljudmila: Oče, evo mene došla sam kod vas. Morala sam zadovoljiti majku.
Huan Pablo: Kćeri, ti si ovde došla zbog sebe, zašto praviš probleme svojoj porodici?
Ljudmila: Zato, zato što su zaslužili, svi su oni isti koristoljubljivi. To su egoisti, oče, egoisti!
Huan Pablo: Slušaj kćeri, ako ti ne želiš otići na lečenje ja ću te odvesti, ja ću ti platiti.
Ljudmila: Ne! Ne! Ne!
Ljudmilin drug Markos kojeg je ubila joj govori u glavi:
Ti si ubica, ubica, ubićeš i Huan Pabla, nikad se nećeš izvući još uvek sam živ i prijaviću te.
Huan Pablo: Kćeri, jer sve u redu?
Markos: (smeh) gotova si nakon deset godina istina će se saznati, hoće, veruj mi.
Huan Pablo: Kćeri šta to radiš?
Lomi bistu Gospoda Isusa Hrista i uzima staklo.
Huan Pablo: Kćeri, nemoj, kćeri.
Ljudmila: Nećeš nikome reći da sam te ja ubila, nikome!
Huan Pablo: Ne!
Čuo se strašan jauk, a Ljudmila je došla kod mene i molila me da se ja pobrinem za sve. Nisam imala izbora, morala sam joj pomoći.
Roksana( u sebi): Eh moja prokleta Ruska krv, черт возьми, черт, zašto ste me ostavili majko i oče? Šta da radim sama u ovom okrutnom svetu, kažite mi? A ti Bože kako te zovu, da li zaista postojiš, da postojiš ne bi dozvoljavao ovakve tragedije.
Nekoliko godina unazad:
Roksanina majka Elena: Dragi, vidi kako lepu kćer imamo. Дорогие наши бабушки то же самое.
Roksanin otac Ivan: Я согласен с вами. Ista baba, te tamne oči i svetli ten. Lepotica naša. Ponosni smo na nju, a tek njena inteligencija.
Roksana: Мама, папа, когда мы едем в Италию?
Elena: Uskoro, kći moja draga, uskoro.
Ivan: Наша доченька, если бы я знал, что ты. Kad bih samo znala. Samo da uzmemo neke papire i idemo.
Roksana: Bravo tata, obožavam Vas, vi ste najbolji roditelji na svetu. Слава Богу за все.
Kuca neko na vrata.
Ivan: Ja ću, sedi ti Soledad, kasno je.
Čovek u tami: Dobar Dan gospodine, ovo je specijalna jedinica SAD-a imamo nalog.
Elena: Моя дорогая дочь пойти, чтобы скрыться. Idi ne smeju da te vide.
Ivan: Izvolite ovo su naša dokumenta.
Čovek u tamnom odelu: Gde je Vaša žena?
Ivan: Moja žena?
Elena: Tu sam, oficire, tu sam.
Čovek u tami: E to sam čekao.
Uzima je i ljubi na silu.
Elena: Ne!
Ivan: Pusti je đubre jedno američko.
Svojim pištoljem oficir ga udara.
Elena: Иван, мой дорогой.
Oficir: Tvoj dragi, a? Sad ćeš ti da vidiš.
Nakon što je silova, i nju i Ivana ubi sa tri hitca.
Oficir: Vi volite tri puta, a? Pa evo Vam ga.
Roksana izlazi iz sobe u suzama.
Roksana: Мама, папа, моя дорогая. Почему?
Nakon te strašne scene prokelti oficir, koji je sada sigurno mrtav, me viđa i krivi za delo koje nisam počinila.
Roksana u sebi(današnjica): Zato me više niko ne može poniziti uvrediti. Osvetiću se kad-tad. Prokleti da su. Как я был незащищенный. Niko me više neće poniziti ili ubiti meni drage, nikada!
Glumili
Andrea Marti- Maria
Maite Perroni- Aleksandra
Anette Michel- Roksana
Fernando Colunga- Hose Andres
Viktorija- Lupita Ferer
Ljudmila- Marlene Favela
Huan Pablo- Diego Olivera
Ivan- Rohelio Gera
Oficir- Sergio Sendel
Marijina Majka- Marija Roho
Marijanin Otac- Serhio Goyri
Stražarka- Žaklin Andere
Produkcija: L production 2012.
Kraj 1. epizode


Last edited by Begunci od sudbine on Sat 28 Apr 2012 - 18:56; edited 2 times in total
Back to top Go down
arija*
TVNovele Redovan član
TVNovele Redovan član
avatar

Broj postova : 2770
Godina : 30
Lokacija : Acapulco <3

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 28 Apr 2012 - 7:10

Odlicno...bas mi se svidja thumbup
Back to top Go down
Fan de Portirroni
TVNovele Kralj/ica
TVNovele Kralj/ica
Fan de Portirroni

Broj postova : 16445

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 28 Apr 2012 - 11:49

arija* wrote:
Odlicno...bas mi se svidja thumbup
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 28 Apr 2012 - 18:54

Begunci od sudbine Untitled
Epizoda 2.
Maria: Roksana, ч то это вы? Nešto si sanjala?
Roksana: Ne,ništa nisam sanjala. Prisećala sam se svojih roditelja i našeg puta u Italiju.
Aleksandra: Smiri se, hajdemo leći sutra je novi dan.
Roksana: U pravu si idemo.
Majsko sunce osvetlilo je zatvorsku ćeliju, čuo se glas.
Stražarka: Devojke, hajde na oblačenje i kupanje. U kantini vas čeka doručak. Idemo!
Roksana: Ako ovu ne zadavim, neću nikog.
Aleksandra i Maria: (smeh)
Tuksla, Gutjerez 1000 kilometara odatle
Hose Andres: Dobro jutro, majko, dobro jutro Benita.
Viktorija: Dobro jutro sine.
Benita: Dobro jutro, mladiću.
Hose Andres: Danas imam dosta posla, moraću otići sa radnicima da natovarim kafu u kamion i da krene putem za Brazil, dok ćemo brodom izvoziti za Rusiju.
Viktorija: Sine, molim te zar ćeš pored ovoliko radnika ti da tovariš? Nemoguć si.
Hose Andres: Da, majko, ja to hoću, i radnici će raditi ja sam tu da pomognem, a taman i da ih nadgledam.
Benita: U pravu je mladi Hose.
Viktorija: Ti da ćutiš jer sam te pitala nešto? Idi u kuhinju, odmah!
Hose Andres: Ne, Benita ostani, sedi mored mene sa mnom ćeš doručkovati. Sofi! Sofi!
Sofi: Izvolite, gazda.
Hose Andres: Donesi još jedan tanjir za Benitu.
Sofi: Odmah, gospodine.
Viktorija: Ovo je neverovatno služavka će jesti sa nama.
Hose Andres: Dobro znaš da ona nije služavka već tatina polusestra i moja nana.
Viktorija: Dosta molim te.
Crkva SV. Petra u Tuksli, deo za časne sestre(monahinje)
Monahinja Marija: Pripremimo nekoliko stvari, otići ćemo do Arube, da posetimo mlade zatvorenice i da ih prosvetlimo.
Monahinja Nataša: Da, sećate li se kada smo zajedno stigle ovde, ostavivši našu Rusiju, naš Petrov grad?
Monahinja Ekatarina: Da, te novembarske noći otišli smo, ali ovde smo pronašli svoj mir.
Monahinja Marija: Tako je, nego hajdemo da se pakujemo da ne zakasnimo.
Monahinja Nataša: Idemo, idemo...
Nakon doručka, upravnik zatvora zove Roksanu.
Upravnik Enrike: Pa dobro Roksana, zašto vređaš stražarku Prisilu?
Roksana: Nisam je vređala, rekla sam samo istinu. Istinu, da ste vi u vezi i da ćete me zvati.
Enrike: Devojko, gubim strpljenja, bolje bi ti bilo da se smiriš.
Roksana: Ma dajte molim Vas, kao da ne znamo da se na svaki kilometar ku...te sa Prisilom i da varate svoju ženu sa njom. Kao da ne znate da znamo da imate dete sa Prisilom, koje ste ostavili u dom. Svi ste vi isti, prokletnici jedni.
Enrike: Lepo sam ti rekao, gubim strpljenje. Od danas si u samici, ne smeš primati posete, telefone i ne smeš jesti čak ni piti vodu. Jasno?
Enrike: Pitao sam jer jasno?
Roksana: Nije
Udara joj šamar.
Enrike: Vodite je.
Roksana prolazi kroz hodnik svih ćelija i stiže do svoje.
Aleksandra: Roki, šta ti je gde te vode?
Roksana: U samicu, ne čekajte mene, ako imate neki plan idite, spasite glavu.
Maria: Ne, bez tebe nikada ili svi ili nijedna. Čuvaj se tamo, molim te. Noću zna biti hladno.
Roksana: Hvala Maria, hvala i tebi Aleksandra. Бог позволил мне на помощь.
Stražari je zatvaraju i u tom trenutku dolazi Prisila.
Prisila: Rekla sam ti da ćeš me zapamtiti. Imaš još vremena ili mi se izvini i oslobodiću te ili ćeš ostati tu, tvoj je izbor.
Roksana: Nikad sve što sam rekla je istina. Brkata veštice!
Prisila: Tvoj izbor, ja sa slobodna, a za tebe ne bi isto to rekla. Lep je dan, idem se prošetati, a ti truli tu s pacovima, veštice draga. (smeh)
Tuksla, Gutjerez 1000 kilometara odatle
Hose Anderes: Idemo svi na posao, moramo do podneva da natovarimo sve kutije kafe. Noćas trebaju stići da odredište.
Radnik: Gazda, stići ćemo mi, zar nismo mi najbolji(smeh).
Hose Andres: Ne sumnjam ja u Vas, nego hajdemo na posao.
U vili Del Torovih Viktorija i Benita razgovaraju.
Viktorija: Uvek si se u sve mešala, zabadala. Ne znam ni što živiš ovde. Ti si niko i ništa.
Benita: Gospođo, ja sam polusestra pokojnog don. Adolfa i vi to dobro znate. Znate i to da sam vlasnica pola vile i 20% akcija u firmi, ali ih ne uzimam, zato što ne želim da ukaljam ugled ove porodice, a vi mi tako vraćate? Svakog dana me ponižavate, kao da sam Vaša služavka, a to nisam.
Viktorija: (smeh) Vlasnica pola vile i 20% akcija, zaista si luda, Adolfo bi pre meni prepisao nego tebi, nikad te nije priznao za sestru.
Benita: Ako je to Vaše mišljenje, onda dobro, mada se ne bih složila sa Vama. Idem do Hose Andresa, da mu donesem osveženje i kolače koje sam mu pripremila. Izvinite me.
Viktorija( u sebi): Matoro njuškalo, videćeš ti, nećeš još dugo živeti, kažem ti ja.
Zatvorenice su napolje igraju košarku, dok Maria i Aleksandra pričaju sedeći na klupi.
Maria: Jadna Roksana, kako li joj je tamo?
Aleksandra: Verovatno strašno, sećaš da kad su nas prebacili iz Rusije da smo po kazni i mi bile tamo.
Maria: Da, bilo je to davno. Moramo smisliti plan da pobegnemo, ne možemo više izdržavati kaznu, previše je.
Aleksandra: Slažem se sa tobom, ali moramo izbaviti Roksanu. Бог с нами.
Rusija, grad Kursk
Ljudmila: Dobro jutro, mama, tata.
Tata Aleksandar i majka Tatjana: Dobro Jutro, kćeri.
Tatjana: Hajde, dođi da doručkujemo.
Ljudmila: Idem.
Aleksandar: Danas će pet godina otkad nismo posetili našu Aleksandru.
Ljudmila: Pa dobro, zašto je spominjete. Ona je ubica, ubila je sveštenika i treba biti linčovana.
Tatjana: Kćeri,ali...
Ljudmila: Nema ali, ona je ubica uradila je najgori mogući zločin, tu nema oprosta. Išla sam kod njega da se ispovedimi videla nju kako stoji pored mrtvog sveštenika. Черт ведьма.
Tuksla, Gutjerez
Hose Andres: Benita, zašto si došla, znaš da ne smeš da se umaraš?
Benita: Nema veze, donela sam Vam kolače i osveženje. Napravite malu pauzu.
Hose Andres: Momci, idemo, pauza.
Benita: Idem ja sad.
Hose Andres: Stani, pridruži se i nama. Zajedno ćemo uživati u ovim divnim đakonijama koje si nam priredila.
Benita: U redu, ovo je ruski specijalitet, našla sam ga u jednoj knjizi, a ovo je italijanski.
Hose Andres: Oduvek sam voleo Rusiju, nekoliko puta sam išao i nikada mi nije dosadilo.
Pala je noć, Roksana sedi sama u ćeliji.
Roksana: Господи, Боже мой, зачем мне, что я так много ты сделал? Ne mogu, plašim se. Мама, папа, помоги мне, mnogo se plašim. Čuvajte me, znate da moram da sam ovakva da me niko ne bi povredio kao što su Vas.
U ćeliji Maria i Aleksandra pripremaju plan za beg.
Aleksandra: Ovako, kada izađemo napolje na odmor, polako ćemo se izdvojiti i otići pored ograde, ako nas neko nešto pita, govorićemo da pričamo, zatim zajedno sa Roksanom, koju ćemo da oslobodimo isećićemo žicu.
Maria: A odakle nam klješta?
Aleksandra: Na sve sam mislila, ukrala sam ih od električara. Kada presečemo žicu velikim koracima ćemo iskoračati da se ne bi primetilo da bežimo.
Maria: Ja sam uzela uniformu iz perionice. Možemo nju obući da misle da smo čuvarke.
Aleksandra: Odlično. Dakle, čim oslobode Roksanu bežimo. Да поможет нам Бог.
Maria: Ako je oslobode(plač).
GLUMILI
Andrea Marti- Maria
Maite Perroni- Aleksandra
Anette Michel- Roksana
Fernando Colunga- Hose Andres
Viktorija- Lupita Ferer
Ljudmila- Marlene Favela
Huan Pablo- Diego Olivera
Ivan- Rohelio Gera
Oficir- Sergio Sendel
Marijina Majka- Marija Roho
Marijanin Otac- Serhio Goyri
Stražarka- Žaklin Andere
Upravnik- Horhe Ortiz de Pinedo
Benita- Ana Martin
Tatjana- Letisija Perdigon
Aleksandar- Huan Ferara
Stražar koji odvodi Roksanu- Euhenio Siler
Produkcija: L production 2012.
Kraj 2. epizode
Back to top Go down
arija*
TVNovele Redovan član
TVNovele Redovan član
avatar

Broj postova : 2770
Godina : 30
Lokacija : Acapulco <3

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 28 Apr 2012 - 22:44

thumbup bas mi se dopada...drago mi je sto je Fernando Colunga glavni lik... haha :D
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 28 Apr 2012 - 22:50

Drago mi je da Vam se dopada, trudim se da bude pravopisni ispravno, nadam se da sam uspeo u tome. Ako nekad ne stignem da objavim epizodu to je zato sto nemam vremena, inace cu nastaviti.
Back to top Go down
Fan de Portirroni
TVNovele Kralj/ica
TVNovele Kralj/ica
Fan de Portirroni

Broj postova : 16445

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 28 Apr 2012 - 22:55

Mnogo mi se svidja thumbup
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySat 28 Apr 2012 - 23:46

Hvala, da li je jos neko cita? Ako imate, predlog, sugestiju, slobodno recite:)
Back to top Go down
arija*
TVNovele Redovan član
TVNovele Redovan član
avatar

Broj postova : 2770
Godina : 30
Lokacija : Acapulco <3

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 29 Apr 2012 - 1:49

Ja citam obavezno.Meni se bas dopada kako si uloge podelio.. :D Nemam nikakve primedbe ....svidja mi se kako tece radnja.. thumbup Koliko si epizode planirao? Namig
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 29 Apr 2012 - 1:55

Zavisi od citanosti, ali sigurno nece biti previse, zato sto ce serija izgubiti smisao. Prva epizoda sto se tice Roksane je jako potresna i veoma uzbudljiva. Druga je onako, dok se beg uskoro planira. U sinopsisu ostajeo ostatak price...
Back to top Go down
arija*
TVNovele Redovan član
TVNovele Redovan član
avatar

Broj postova : 2770
Godina : 30
Lokacija : Acapulco <3

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 29 Apr 2012 - 2:09

Nemoj samo odjednom da zavrsis seriju... imas stvarno materijala da pises do beskonacnosti haha Kao sto sam ti rekla prica mi se bas dopada,definitivno nastavljam sa citanjem thumbup
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 29 Apr 2012 - 2:34

Necu naravno, hvala puno :) Da li cita jos neko?
Back to top Go down
Fan de Portirroni
TVNovele Kralj/ica
TVNovele Kralj/ica
Fan de Portirroni

Broj postova : 16445

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 29 Apr 2012 - 4:37

arija* wrote:
Nemoj samo odjednom da zavrsis seriju... imas stvarno materijala da pises do beskonacnosti haha Kao sto sam ti rekla prica mi se bas dopada,definitivno nastavljam sa citanjem thumbup
Back to top Go down
Begunci od sudbine
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Begunci od sudbine

Broj postova : 22
Lokacija : Serbia

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptySun 29 Apr 2012 - 23:48

Begunci od sudbine Maite
Epizoda 3.
Roksana sedi sama u ćeliji razmišlja.
Мама, папа, ты меня любишь? Kako mi nedostajete, šta bih dala da sam sa vama. Taj put u Italiju, toliko sam ga iščekivala, ne mogu prosto zamisliti da ste me ostavili. Ivane, ti tako jak i ponosit da si dozvolio da te jedan oficir bedni ubije, a ti majko moja mila da dozvoliš da te siluju, a zatim ubiju. Kako mi nedostaje moja domovina, ali imam utisak da se nikad neću vratiti u nju.
Nakon mukotrpnog rada, Hose Andres odlazi na imanje Del Toro, u hodniku ga čeka njegova majka.
Viktorija: Sine, kako je bilo?
Hose Andres: Odlično, sve smo natovarili. Kasno u podne roba je krenula na odredište. Jako sam zadovoljan, nadam se da će svaka isporuka biti takva.
Viktorija: Da i u svakoj isporuci ti da tovariš, dok one lenčuge primaju platu ni zašta.
Hose Andres: Mama, molim te. Idem u sobu da se malo odmorim.
Viktorija: Ako sine, hoćeš da pozovem Benitu da ti pomogne oko nečega?
Hose Andres: Nema potrebe, sve mogu sam. Vidimo se.
Viktorija: Vidimo se... sine.
Stražarka Prisila dolazi do Marijine i Aleksandrine ćelije.
Prisila: Pa kako Vam je bez Vaše cimerke?
Aleksandra: Odlično, jer znamo da će pravda biti zadovoljena kad-tad.
Prisila: (SMEH) Molim Vas, kao da ne znate da toga nikad neće biti. Vi ste ubice i ispaštate za te zločine. Samo ne znam kako si mogla ubiti jednog sveštenika? To je Božiji izaslanik.
Aleksandra: Neću se svađati, samo kažem da nije u redu to što radiš. Ako si tolika vernica ti ne bi radila onakve stvari, zar ne?
Prisila: Kakve stvari?
Maria: Verovatno je mislila na posao stražarke, ipak je to veoma težak posao, zar ne?
Prisila: Pa sad, i jeste i nije. Nego hadje na spavanje!
Prisila odlazi iz ćelije, a Aleksandra i Maria tiho govore.
Maria: Da li si ti normalna? Hoćeš završiti kao Roksana ili šta?
Aleksandra: Neka završim ali ne mogu više, sestrice draga, ne mogu trpeti toliko licemerje, zaista mi je teško(suze).
Maria: De, smiri se, idemo leći, sutra je novi dan. Nadamo se da će Roksana izaći.
Prisila dolazi kod Roksane ispred ćelije.
Prisila: Kako je ne jesti?
Roksana: Бог спас меня, это не нормально. Odlično, znajući da nisam skrivila ništa i da sada svi znaju Vašu malu tajnu.
Prisila: Ti ne odustaješ, derište razmaženo? Nikad nećeš izaći odatle, u stvari hoćeš kada te pacovi izjedu.
Roksana: Во всяком случае, мне все равно.
Dani prolaze kao godine, Maria i Aleksandra se svakodnevno brinu šzo ne znaju ništa o Roksani. Viktorija i dalje mazi svog sina. Benita mukotrpno radi iako to ne bi trebala. Ljudmila i dalje flertuje sa novim dečacima, Prisila je i dalje neumoljiva sa upravnikom... Roksani je sve teže i ne zna se da li će preživeti.
Nakon mesec dana
Upravnik dolazi kod Roksane.
Upravnik: Roksana dete, da li si razumela kaznu?
Roksana: Ne, jer ne znam šta je moja kazna, ali po zakonu ne smete da me više tržite u ćeliji. Stoga bih Vam bila zahvalna kada bi ste me prebacili u ćeliju.
Upravnik: Vidim da nisi naučila, iako bih te rado još držao tu, nažalost ne mogu jer tako zakon propisuje. Slobodna si, vrati se u svoju ćeliju.
Roksana: Lep dan sa Prisilom.(smeh)
Maria i Aleksandra su u ćeliji i pletu tradicionalnu Rusku nošnju, u tom trenutku ulazi Roksana.
Roksana: Halo devojke, zar Vam nisam nedostajala?
Maria i Aleksandra: Roki!
Maria: Kako mi je drago što te vidim.
Aleksandra: I meni, kako si jer si dobro, jer ti fali nešto?
Roksana: Fali mi mnogo toga, ali sam dobila deo onog što mi fali- moje najbolje sestrice.
Maria: I mi tebe, mnogo si nam nedostajala.(plač)
Roksana: Dobro manite se patetike. Nego, imate li plan za beg?
Aleksandra: Da, pravile smo ga pre mesec ipo dana, nadam se da odgovara.
Roksana: Hajde, pokažite mi ga, moramo pobeći, ovde je neizdrživo.
Aleksandra: Ovako...
Hose Andres dolazi kod majke, koja doručkuje u kuhinji.
Hose Andres: Mama, mnogo žurim, izvini. Imam previše obaveza oko svega, moramo otići po kafu.
Viktorija: Drugi su zaduženi za to, sine, zašto se uvek mešaš u ono što te se ne tiče?
Hose Andres: Ne počinji, mama. Vidimo se večeras.
Viktorija: Večeras?
Benita: Pusti dete, neka uživa.
Viktorija: Ti ćuti! Naći ću mu ja nevestu, ne bi li se skrasio.
Rusija, grad Kursk
Ljudmila: Ljubavi moja, tako te volim, tako si lep.
Nepoznati momak Dmitrije: Mačko moja, tako si lepa kao zelena kata.
Ljudmila: Mmm, koliko si lep, obožavam te, obožavam, idemo zajedno macane.
Dmitrije: Naravno, mačkice...
Tuksla, Gutjerez hiljadu kilometara odatle
U svojoj keliji monahinje finaliziraju pakovanje.
Nataša: Idemo, Gospod Bog će nam pomoći na putu.
Ekatarina: Tako je, mislim...
Marija: Biskupe(ljube ruku sve tri).
Biskup: Deco Božija, dajem Vam dozvolu na taj plemeniti gest koji ste nam dali. Idite kod tih zatvorenica bez vere i unesite im malo radosti.
Nataša: Mi smo im malo skuvale hrane, smemo da ponesemo?
Biskup: Naravno, to je Vaš posao.
Viktorija odlazi do centra grada i sastaje se sa svojom prijateljicom Himenom ne bi li ugovorila brak sa Hose Andresom.
Viktorija: Draga moja, znamo se dugo i znam da ti se sviđa moj Hose Andres.
Himena: Ja, ovaj, hoću da...
Viktorija: Batali te reči, znam da ti se dopada i jako bih volela da ostaneš sa njim.
Himena: To mi je najveća želja.
Viktorija: Onda nema o čemu da se priča, pripremaj se sada ću pozvati Hose Andresa da te upozna.
Himena: Gospođo, ne morate tako...
Viktorija: Ne, ne, ne mora sada. Sine, ovde tvoja majka molim te tođi hitno do centra, veoma je važno, čekam te u kafiću, u stvari zapiši adresu.
Hose Andres: Aha, zabeleženo, dolazim odmah mama, nadam se da je nešto važno, jer ostavljam posao.
Viktorija: I tekako je važno.
Hose Andres dolazi do Viktorije i Himene.
Hose Andres: Mama, ko je ovo?
Viktorija: Sine, to je Himena Dorantes.
Hose Andres: Drago mi je gospođo.
Himena: Gospođica, takođe.
Hose Andres: Pardon. Zašto si me zvala, mama?
Viktorija: Pa vidiš, ti i Himena ćete se venčati, idealan ste par.
Hose Andres: Ja...
Glumili
Andrea Marti- Maria
Maite Perroni- Aleksandra
Anette Michel- Roksana
Fernando Colunga- Hose Andres
Viktorija- Lupita Ferer
Ljudmila- Marlene Favela
Ivan- Rohelio Gera
Stražarka- Žaklin Andere
Upravnik- Horhe Ortiz de Pinedo
Benita- Ana Martin
Himena- Ana Layevska
Produkcija: L production 2012.
Kraj 3. epizode
Back to top Go down
Milos 92
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Milos 92

Broj postova : 291

Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine EmptyMon 30 Apr 2012 - 13:15

Bilo bi lepo da si negde spomenuo da je ovo da se izrazim rimejk Aztecine serije istog imena... Epizode nisam čitao, al sinopsis je isti.
Back to top Go down
Sponsored content




Begunci od sudbine _
PostSubject: Re: Begunci od sudbine   Begunci od sudbine Empty

Back to top Go down
 

Begunci od sudbine

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Ostale teme :: Web-novele-