REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

 

 “Avenida Brasil”: Brazilska serija u trci za prestižnu nagradu “Emi”!

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Mirjanna96
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
Mirjanna96


Broj postova : 16321

“Avenida Brasil”: Brazilska serija u trci za prestižnu nagradu “Emi”! Empty
20131011
Post“Avenida Brasil”: Brazilska serija u trci za prestižnu nagradu “Emi”!

“Avenida Brasil”: Brazilska serija u trci za prestižnu nagradu “Emi”! Thumb

Brazilski, a svetski hit “Avenida Brasil” nominovan je, uz “zemljakinju” “Lado a Lado”, na ovogodišnjem međunarodnom sajmu televizijskog programa u Kanu za prestižnu internacionalnu nagradu “Emi”, u kategoriji najbolja telenovela. Osim toga, brazilska TV produkcija “okitila” se sa još četiri nominacije u kategorijama najbolji glumac (Markos Palmeira), najbolja glumica (Fernanda Montenegro iz serije “Doce de Mãe”), najbolji dramski serijal i najbolja komedija. Dodela nagrada zakazana je za 25. novembar u Njujorku.
Back to top Go down
Share this post on: reddit

“Avenida Brasil”: Brazilska serija u trci za prestižnu nagradu “Emi”! :: Comments

Fantastična serija.Upravo je gledam i nikako mi nije jasno da se ljudima ovde više dopadaju razne Male neveste i slične budalaštine od ovakvih serija.
Ne bih nikoga da vređam ,ali razlika između ovih serija je kao NEBO I ZEMLJA.
Hvala Bogu da postoji Internet i da već odavno ne zavisim od serijskog izbora naših tv kuća.
Ko kaže da se publici u Srbiji dopada to više od kvalitetnih brazilskih serija?Nije tačno.Gledala bi se,da je neko od naših tv.pusti u normalnom terminu i bez prebacivanja iz termina u termin.Ali naše televizije publici nameću indijske i turske serije(iz raznih razloga) i predstavljaju da imaju ogromnu gledanost ,a to je daleko od istine.
Ja bih voleo da si ti u pravu, ali, nažalost, najveću gledanost imaju one najklasičnije ljubavne priče sa crno-belim likovima, a brazilske serije imaju mnogo veću težinu i mnogo su više od običnih ljubavnih priča sa unapred poznatim krajem.
Meni se zato i sviđaju, ali neki ih baš zbog toga ne gledaju toliko koliko neke druge serije.
Pa svi stariji od 20 godina znaju koliko su bile gledane serije O Clone,Terra nostra,Terra speranza,Brazilski akvarel na BK i RTS.Bile su najgledanije i najkvalitetnije.Sada ih niko ne pušta.HAPPY najavio a pustio lošu kopiju sa španskom sinhronizacijom.Ne može biti gledano ono što se ne prikazuje.
Tačno je sve što ti kažeš, ali u okolnim zemljama se puštaju brazislke serije, a i tamo su najgledanije indijske i turske - tako da je to mnogo širi FENOMEN nego što izgleda.
Ponavljam, po meni su braziiske serije MNOGO bolje od turskih,indijskih, pa i većine latinomaeričkih- ali ,nažalost, izgleda da sam u manjini, jer već duže vreme- u velikom delu Evrope CARUJU turske i indijske serije.
Pa postavlja se pitanje koliko su tačni podaci o gledanosti,a zna se da se oni lako mogu naštelovati.Drugo pitanje je u kojim terminima se u tim okolnim zemljama emituju brazilske,a u kojim turske i indijske.Zar zaista veruješ,da kod nas,recimo Malu nevestu,koja ako se ne varam,još malo pa 3 godine se prikazuje na pinku,revnosno i redovno prate svi oni koji su počeli da je prate?Teško da ima takvih a da se mere stotinama hiljada.A piplmetri?Oni mogu da registruju da mi je televizor uključen i da pratim taj i taj kanal ali ne mogu da registruju da ja to zaista i gledam ili kuvam ručak ili rešavam ukrštene reči za to vreme.
Nažalost, ima mnogo takvih.U pitanju su manje obrazovani ljudi kojih ovde ima jako mnogo i za njihov intelektualni nivo su najbolje upravo serije tipa MALA NEVESTA.
Sve što ima bar malo veću dubinu - njima nije interesantno i samim tim to i ne gledaju.
Komercijalne tv puštaju isključivo ono što im donosi najveću gledanost,jer to, samim tim, znači i više reklama što i donosi VEĆU ZARADU.
Danas ako u udarno vreme na nekoliko tv staviš paralelno brazislku i indijsku seriju - indijska će biti MNOGO GLEDANIJA ,ne zato što je bolja i kvalitetnija, već iz razloga koje sam gore naveo.
To su shvatile i tv kuće - zato takve serije i forsiraju.
Hvala Bogu pa sam puno brazilskih serija skinuo sa Interneta i gledam ih nezavisno od programa naših tv kuća.
Pa ne verujem da bi tako bilo.Čitala sam intervju Stanka Crnobrnje i čovek je potpuno u pravu kada kaže da naše televizije uopšte nemaju ni maštovitosti ni ideja.Vidiš i sam,ako neka tv.pusti tursku seriju odmah će i neka druga kao da joj parira u istom terminu sa turskom serijom,ako pusti indijsku isto,pa rialiti šouovi itd.Meni je logičnije da ako Pink pusti Zvezde granda,Prva da u tom terminu ima film a ne sličan tip emisije.Pa serije puštaju sve televizije skoro u iste termine,nezavisno iz koje su produkcije i kako onda mogu da pričaju o velikoj gledanosti kad 4,5 serija imaju iste termine.Kažeš,donosi veću zaradu indijska serija.Kako?Reklamama?Pa u svim serijama koje ja trenutno pratim ima koliko hoćeš reklama,nije to u pitanju.
Znaš kako to ide.Kad neki tip emisija ili serija ostvari ogromnu gledanost na nekoj TV , onda i ostale TV krenu to isto da daju da bi i one imale tu gledanost.
Tako je bilo i sa latino-američkim serijama.Prvo su emitovane samo na Trećem kanalu i kada je KASANDRA postigla ogromnu gledanost, odjednom su sve tv počele da emituju takve serije i u jednom trenutku je na svakoj tv bilo po 2 latino serije, a na nekima i više.
Isti je slučaj bio i sa rijalitijima, prvo je krenuo VELIKI BRAT, a onda se na svakoj tv pojavila emisija sličnog formata.Identična priča je i sa muzičkim takmičenjima kojih sada imamo mali milion na skoro svakoj tv.
E, tako je krenulo i sa turskim serijama.1001 NOĆ na Prvoj je imala ogromnu gledanost, zatim KAD LIŠĆE PADA, pa SULEJMAN .E, od tog trenutka i na mnogim drugim televizijama kreće masovno prikazivanje turskih serija, zato što su svi želeli da imaju toliko veliku gledanost kao tv koja je to prva prikazala.
Ne ulazim u to koliko je taj princip dobar, ni da li je uopšte dobar, ali - to je tako.
Brazilske serije je BK TV svojevremeno davao u vrlo dobrom popodnevnom terminu, ali jedino je O CLONE imala veliku gledanost, ostale nisu bile ni približno toliko popularne i gledane.Verovatno zato i nije došlo do njihovog masovnog prikazivanja kao što je to slučaj sa turskim i indijskim koje ja i dalje smatram NEUPOREDIVO LOŠIJIM I NEKVALITETNIJIM od brazilskih.
Meni je žao što je tako.Meni se lično O CLONE i nije nešto mnogo svidela.Smatram da je ISUVIŠE MNOOOGO RAZVUČENA i ima mnogo brazilskih serija koje su ,po meni, mnogo bolje i kvalitetnije.
Komercijalne tv idu po toj logici - ako je gledano -OPSTAJE, ako nije gledano - NESTAJE !
Nažalost, to vrlo često nije nikakvo merilo kvaliteta i to se puno puta do sada pokazalo.
Hmm?Pre će biti da televizije,pre svega,kupuju ono što je najjeftinije a ne što će im doneti popularnost.Pomenuo si O Clone.Pa osim nje,BK je puštala samo Luku čuda,(kad je sad pomenuh,Tempestad mi je slična njoj"),Hildu(koja je išla jedanput nedeljno)...možda još nešto,ali je prekinula zbog gašenja televizije.Očigledno su imali ugovor sa Globom kao i Rts,a ugovore sa Globom naše televizije ne mogu da ispune,to je ozbiljna kuća.A turske i indijske serije su bagatela,svako može jeftino da ih kupi.U tom grmu leži zec.Znaš li koliko je reklama bilo u Internatu,a termini pre podneva i posle ponoći?Šta ti to govori?Iste reklame koje se emituju i u dnevniku RTS-a i u ostalim programima televizija.A kad smo kod toga Javni servis ne bi smeo da emituje reklame.Kad gledam seriju na HRT,tamo nema NIJEDNE REKLAME.Ali da ne dužim više i odskačem od teme,ponavljam,ne može biti gledano ono čega nema na na tv-u,da ga ima bilo bi gledano.A i gledanost je relativan pojam.
Nekada su i brazilske serije išle u udarnim terminima .
Na RTS su se emitovale radnim danima u 21.30 h.(Nova zemlja,Vetrovi strasti,Kralj stočara,Sve za ljubav,Zemlja nade).
Na RTV POLITIKA su jedno vreme išle od 20 h. (Strast i čežnja,Porodične spletke)
Na BK TV su takođe imale vrlo dobar termin ,u 18 h. (Zabranjena ljubav/O Clone,Luka čuda,Kuća sedam žena.Senke greha).
Meni su se mnoge od ovih serija jako svidele, ali činjenica je da osim O CLONE nijedna nije imala neku baš veliku gledanost.Objasnio sam već i zašto.
Pink sigurno ne bi više od tri godine emitovao onu MALU NEVESTU da nema tako veliku gledanost,jer kod njih je to jedini kriterijum da li će nešto emitovati ili ne.
Pa seti se koliko su emisija i serija UKINULI ili stavili u neki užasan termin samo zato što nisu imale zadovoljavajuću gledanost.Tako to rade komercijalne tv.
Ja takođe ne znam NIKOGA ko gleda te indijske serije, ali ne bi ih toliko dugo emitovali i to u udarnom terminu da nemaju ogromnu gledanost.
Ponavljam - ja bih mnogo voleo da si ti u pravu, a da ja grešim, ali , nažalost, mislim da je ovo naša tužna realnost.

Džabe ti objašnjavaš LadyEstrelli , ona bi se pre obesila nego poverovala da su možda neke indijske ili turske serije gledane xD 
EJPRIL wrote:

Džabe ti objašnjavaš LadyEstrelli , ona bi se pre obesila nego poverovala da su možda neke indijske ili turske serije gledane xD 
obesi se ti ako želiš,slobodno,pa makar i figurativno:D ne objašnjava on meni ništa,mi diskutujemo i razmenjujemo svoja mišljenja na koja imamo apsolutno pravo,na žalost to je tebi nepoznat pojam,a forum upravo ima tu svrhu da ljudi polemišu oko raznih tema.Tebi forum služi da prepričavaš epizode serija koje gledaš i da se diviš "lepoti" nekakvom Muratu ili Bajazitu,ko će da se seti tog imena,haha.
Ti "polemišeš" oko jedne te iste stvari u svakoj temi te mi moje "prepričavanje" epizoda deluje duplo zanimljivije hahaha  još kad bi bilo istina jer ne mogu se setiti kad sam ovde poslednji put "prepričala" neku epizodu hahaha  no ti valjda znaš bolje od mene thumbup a za "lepotu" Bajazita nemam reči haha  moraš i da izmisliš da bi zadala nizak udarac jer tvoja je parola ako se dobro sećam " kad me prozovu ja ne ostajem dužna" ako ništa bar si dosledna .
"Uskraćujete mi moja prava da izrazim svoje mišljenje " i "UAAAAA turci "
daj smisli nešto novo Kafica
EJPRIL wrote:
Ti "polemišeš" oko jedne te iste stvari u svakoj temi te mi moje "prepričavanje" epizoda deluje duplo zanimljivije hahaha  još kad bi bilo istina jer ne mogu se setiti kad sam ovde poslednji put "prepričala" neku epizodu hahaha  no ti valjda znaš bolje od mene thumbup a za "lepotu" Bajazita nemam reči haha  moraš i da izmisliš da bi zadala nizak udarac jer tvoja je parola ako se dobro sećam " kad me prozovu ja ne ostajem dužna" ako ništa bar si dosledna .
"Uskraćujete mi moja prava da izrazim svoje mišljenje " i "UAAAAA turci "
daj smisli nešto novo Kafica
moja je stvar sa kime ću i o čemu da diskutujem,ne tvoja.Takodje,pišem šta mislim,neću valjda da pišem šta ti misliš.I nemoj ti meni da pričaš da ja izmišljam,već se seti šta si pisala kako neku tursku seriju,a mislim da je baš taj "veličanstveni"gledaš zbog nekog Murata,Mehmeta,Bajazita itd.zaista neznam koje je ime u pitanju jer me takva imena ne zanimaju da ih pamtim,ti ih pamti slobodno,nemam ništa protiv.Zato proveri,gde si šta pisala,jer jesi,a nemoj da mi pričaš da izmišljam,nije lepo lagati.Uostalom,možda si te postove i izbrisala s obzirom da imaš tu mogućnost,kad si videla koliko je glupo to što si napisala::D: i za kraj,ne kaže se MANERVIŠE,već MANEVRIŠE,sem u slučaju da ne izmišljaš neke nove reči bez značenja.
Auu al sam ti bitna kad se sećaš stvari od pre pola godine :) hvalaaa!!! molim te reci mi još nešto da se podsetim starih dobrih vremena hahaha A ako rekoh negde na nečije pitanje zbog čega određenu stvar gledam "isto je moja stvar nećeš valjda ti da mi kažeš zbog čega ću da gledam " hahaha hahaha  i to sve spada pod prepričavanje epizoda xD jel tako xD
I da izmišljam nove reči , zadovoljna Namig
smisao za humor 000 xD
Ne laskaj sebi,nisi ti meni bitna,samo imam odličnu memoriju za razliku od tebe.Imaj plitka shvatanja koliko hoćeš,tvoja stvar tvoj problem.Samo ti kažem da ne pominješ moj nick bez razloga,u ovoj polemici izmedju dpdragan-a i mene tebe niko nije pominjao u bilo kakvom kontekstu,ti mene jesi.A ja nikome ne ostajem dužna.Zato bolje nauči kako se šta kaže,ne permutuj slova pre svega,pa onda možda i možeš da diskutuješ sa nekim,pa i zamišljaš da si duhovita,jer od duhovitosti nemaš ni d.I ko sad "izmišlja da bi zadao niske udarce"?Hahaha,prvo se priseti šta pišeš,pa onda optužuj da neko izmišlja.E,tu lekciju takodje treba da savladaš.
Očigledno da ti jesam bitna čim se toliko trudiš da mi odgovoriš i na najmanju prozivku, koju kao i uvek ti previše lično shvatiš . Pomenula sam te u šaljivom tonu, svako normalan bi to uvideo , jedino ti što kad god ti se neko obrati a da tebi nije po volji napadaš i samim tim pretvaraš nešto što je moglo biti diskusija u svađu . I ti da kažeš nekom dal je duhovit ili ne , jesi li ti uopšte ovde nekad sa nekim vodila neki šaljiv razgovor ? Toliko o tome . Zahtevaš da tebe uvažavaju a ti ne uvažavaš nikog .
I kako smo uopšte došli do ovoga , kad se pričalo o tome da su turkele kod nas gledane ( mada ni tome nije trebalo da bude mesto u ovoj temi al dobro hahaha ) što tebi boga pitaj zašto teško pada Namig .
A na niske udarce,lekcije i plitka shvatanja više ne želim da odgovaram , nemam nameru da se više u tako nešto upuštam jer je ispod svakog nivoa šteta što ti koja si duplo starija to ne uviđaš .
Ja tebi samo mogu da kažem da mi nick ne pominješ ni u šaljivom kontekstu,ma u nikakvom,pogotovo jer uopšte nije šaljiv.Ti si neki super star pa si mi bitna:hahaha: može ti biti krivo koliko hoćeš,ali jbg.htela si da budeš duhovita a dokazala si samo da neznaš kako se šta piše i izgovara a ovde si neki administrator:hahaha:Da mi nisi možda gledala u ličnu kartu pa znaš koliko sam starija od tebe?Ili me lično znaš?Hvala Bogu što osobu poput tebe ne poznajem.Da me nisi pominjala ne bih ti ni odgovarala s obzirom da me interesuješ kao lanjski sneg,beznačajni stvore što se mene tiče,drugom budi najznačajnija, koji umišlja da je faca,jer je administrator na nekom forumu.:haha:I pazi,ti mene optužuješ(i još neki) da ja vredjam turske serije,a ti kad kažeš "turkele" valjda im daješ kompliment?Čekaj,stani pa ti si duhovita?A,da,vredjanje je tvoja duhovitost,a moje mišljenje je vredjanje.Uvažavam ja svakoga i poštujem svačije mišljenje i spremna sam na polemiku,ali neke osobe ovde na to nisu,jer žele da svi imaju istovetno mišljenje njihovom,a svako suprotno mišljenje je za njih uvreda.U te osobe spadaš i ti,a nisam prva sa kojom se sukobljavaš,gledajući razne teme to sam videla.A kritiku ne podnosiš.I opet ti kažem,nećeš ti meni da odredjuješ šta ću da pišem,gde ću da pišem,da li ću da odgovorim na svako pominjanje mog nicka.Ja tebe ne pominjem,a i zašto bih?Jer si bitna?Ne zasmejavaj me više.I šta god da odgovoriš ne pada mi na pamet da ti odgovaram opet jer ti ne znaš ni da diskutuješ ni polemišeš,a htela bi jadna,ali nemaš argumente ako znaš šta je to.


Last edited by LadyEstrella on Thu 17 Oct 2013 - 6:55; edited 1 time in total
Lady mislim da nema potrebe za vređanjem. Ja ne znam zašto ti svaki stav različit od tvog stava vidiš kao lični napad. Ne znam Ne znam Ne znam 


Već sam rekao da svako gleda i komentariše ono što mu se sviđa. Ni ja ne volim turske serije, pa ih ne gledam i ne komentarišem.
Pio,a zašto nekoliko vas svako moje mišljenje shvata kao vredjanje?Zašto neko ima potrebu da mene napada?Zašto sve što vi kažete je duhovito,super,ekstra iako nekog vredja?Ona je mene pomenula prva,ja nju nisam nijednom rečju pomenula.I ti vrtiš istu ploču kao ja nekoga vredjam,a kad mene neko vredja ili bilo koga drugog to se ne vidi.Svaka čast.
Ja nisam video da tebe neko bilo gde vređa.

Zato što ti toliko agresivno braniš svoje stavove da to počinje da smeta, čak i kada su tvoji stavovi neutralni i kada se i ja ili bilo ko drugi slažemo sa njime, zvuči malo bezveze....Zar ne možeš spustiti loptu i da se svi družimo?
Nisi video jer nisi gledao.A kažem ti,ko me dira ne ćutim.Naročito ne kad me osoba namerno provocira.
Ponavljam pitanje: Zar se ne može lepo razgovarati?


Samo Bog je Svevideći.


Ako te neko dirao i vređao što se nisi žalila meni ili ostalim administratorima?
 

“Avenida Brasil”: Brazilska serija u trci za prestižnu nagradu “Emi”!

Back to top 

Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» Avenida Brasil
» Avenida Brasil u Hrvatskoj!
» Uskoro počinje "Avenida Brasil" na RTL televiziji!
» Brazilska serija "Rame uz rame"(Lado a lado) od 10-og aprila na HRT1
» Buntovnice u trci za "Đavoljevog čuvara"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: O Forumu :: Novosti iz telenovela i serija-
Jump to: