REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 Seks i grad/Sex and the city

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
EJPRIL
TVNovele Kralj/ica
TVNovele Kralj/ica
EJPRIL

Broj postova : 26813

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptySun 17 Apr 2011 - 8:47

Seks i grad/Sex and the city Sex-and-the-City-sex-and-the-city-671761_1024_768
Keri Bredšo (Sara Džesika Parker) je njujorška novinarka koja svoja razmišljanja o ljubavi i strasti objavljuje u kolumni "Seks i grad". Inspiraciju pronalazi u svojim i iskustvima svoje tri prijateljice: Samante (Kim Kantral), koja je slobodna da iskusi sve što joj život pruža, Šarlote (Kristin Dejvis), koja još uvek veruje da ljubav pobeđuje sve; i cinične Mirande (Sintija Nikson), advokatice u velikoj kompaniji kojoj je najmanje stalo do romanse. Tema za Kerine kolumne je i Zverka (Kris Nort), zgodni i misteriozni biznismen koji joj uvek ubrza otkucaje srca.

likovi:
Seks i grad/Sex and the city Keri
Keri Bredšo (Sara Džesika Parker) - naratorka serije. Svaka epizoda vrti se oko pripremanje njene nedeljne kolumne nazvane „Seks i grad", u kojoj ona razmatra različita pitanja o muško-ženskim odnosima, ljubavima, rastancima, pogrešnim izborima, samoći... Živi na Menhetnu, rado je viđena na gradskim zabavama i važi za trendseterku jer ne žali da „odreši kesu" za najskuplje cipele i garderobu. U potrazi je za gospodinom savršenim, ali na ovom polju ima najviše problema.
Seks i grad/Sex and the city Samanta
Samanta Džouns ( Kim Kantral) - najstarija u ženskoj „četvorki" sa najslobodnijim shvatanjima. Radi kao PR i zahvaljujući svojoj komunikativnosti i otvorenosti lako ulazi u seksualno - emotivne veze. Ona je jaka, samostalna, samouverena žena koja pomera granice sopstvene seksualnosti sa idejom : hoću sve da probam.
Seks i grad/Sex and the city Sarlot
Šarlot Jork (Kristin Dejvis) - potiče iz bogate porodice. Devojka za primer koja živi po pravilima. Radi u galeriji, voli lepe stvari, kulturne manire, duhovnu lepotu. Čvrsto veruje u instituciju braka i porodice. Zbog konvencionalnih, uštogljenih razmišljanja često je predmet sprdnje svojim drugaricama, pogotovo Samanti koja joj je potpuna suprotnost.
Seks i grad/Sex and the city Miranda
Miranda Hobs ( Sintija Nikson) - uspešna advokatica u potpunosti okupirana karijerom. Prema muškarcima gaji ciničan stav. U početku deluje hladno, proračunato, čvrsto i nepokolebljivo, isključivo, ali vremenom postaje nežnija. Ona je najbolja Kerina prijateljica, njeno „rame za plakanje" i „glas razuma".

Zanimljivosti:

- Višestruko nagrađivana, serija je nominovana za čak pedeset Emi nagrada , od kojih je dobila sedam. Priprale joj je i osam Zlatnih globusa (od dvadeset i četiri nominacije).
- Nastala je prema seriji autobiografskih kolumni Kendis Bušnel objavljenih u „The New York Observeru".
- Samo zbog popularnosti serije, uvedena je turistička tura u Njujorku na lokacijama gde su snimani kadrovi serije.
- Ženska svetska publika poludela je za Zverkom i Mr. Big je postao sinonim za neprežaljenog muškarca.
- Keri je promovisala „Manolo Blanik" cipele i lansirala ih u modnu orbitu.
- Koktel „Kosmopolitan" postao je imperativ kod „singl" tridesetgodišnjakinja.
- U gotovo svakom magazinu osvanuo je test „Koji si tip devojke: Keri, Miranda, Šarlot ili Samanta".
- Sara Džesika Parker postala je najfotografisanija žena sveta čiji su stil kopirali svi editorijali.
- Serija je dobila i dva filmska nastavka. Premijera „Seks i grad 2" nedavno je održana, a film trenutno puni svetske i domaće bioskopske sale.


Uloge: Sara Džesika Parker, Kim Kantral, Kristin Dejvis, Sintija Nikson,Kris Nort
Produkcija: SAD - HBO,1998 -2004.
Back to top Go down
EJPRIL
TVNovele Kralj/ica
TVNovele Kralj/ica
EJPRIL

Broj postova : 26813

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptySun 17 Apr 2011 - 8:48


Back to top Go down
Rose ♥
TVNovele Kralj/ica
TVNovele Kralj/ica
Rose ♥

Broj postova : 11354
Godina : 27
Fan-gif : Seks i grad/Sex and the city Kf4npd

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyWed 20 Apr 2011 - 9:47

Dobra je serija,ali preprevise pervezna haha
Samantha najjaci lik,ima takve izvale..
Carrie ne stoji definitivno ona malo kraca ricana kosa,nego onako duza ricana/ravna plava kosa.
Ona me Miranda nekad nervira sa onim svojim:muske su svinje itd,itd
Back to top Go down
EJPRIL
TVNovele Kralj/ica
TVNovele Kralj/ica
EJPRIL

Broj postova : 26813

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyWed 20 Apr 2011 - 10:05

odgledala sam celu na letnjem raspustu
serija premocna..ovde su bas ismejali muski rod :jajaja: kuku
pervezna al strasno simpaticna
gledala sam i filmove odlicni su
cula sam da ima i knjiga,nesto kao Kerin dnevnik..ne znam tacno,al moracu da procitam
Back to top Go down
mimimimimimi
TVNovele Redovan član
TVNovele Redovan član
mimimimimimi

Broj postova : 4134
Godina : 38
Fan-gif : Seks i grad/Sex and the city 18bdb020d2

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptySat 23 Apr 2011 - 6:24

malo je reci dobra serija... sve cetiri su mi dobre na svoj nacin...ali Keri je ipak naj :)
Back to top Go down
Weisse-Engel
TVNovele Redovan član
TVNovele Redovan član
Weisse-Engel

Broj postova : 4130
Lokacija : Lemuria

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyTue 26 Apr 2011 - 13:22

Znam skoro pa napamet Ijo dobre su xD Samantha mi je naj hahaha
Back to top Go down
MStefan
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
MStefan

Broj postova : 18883
Lokacija : Mexico

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyWed 27 Apr 2011 - 2:09

Svi moji drugari i drugarice obozavaju ovo.
Na maturskoj nismo hteli da izadjemo iz hotela dok ne odgledamo seriju! :)
Back to top Go down
Stefy
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
Stefy

Broj postova : 7872
Godina : 27
Lokacija : Kladovo, Srbija

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyWed 27 Apr 2011 - 2:25

Mene ova serija smara, uvek kada gledam me uopšte ne privlači da nastavim. Moja drugarica ju je gledala već dva puta.
Back to top Go down
yasmin
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
yasmin

Broj postova : 240

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyFri 6 May 2011 - 4:10

komične situacije sa muškarcima, ali su malo preterali.
Back to top Go down
Cokolatina*
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Cokolatina*

Broj postova : 358
Fan-gif : Seks i grad/Sex and the city Rcpm47

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyThu 14 Jul 2011 - 4:06

obozvam da gledam ide sada na doma tv pa paratim redovno,extra mi je serija Samanta je zakon! :D:
Back to top Go down
uros car
TV Novele Zlatni član
TV Novele Zlatni član
uros car

Broj postova : 9801
Godina : 33
Lokacija : Ahs, LQLVMR, CI, Raising Hope.

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyWed 7 Dec 2011 - 2:51

Jeste da je zenska serija, ali ja volim da ih gledam. Najjaca mi je Samantha, seksualni ljudozder Seks i grad/Sex and the city 3268751438
Back to top Go down
Mirjanna96
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
Mirjanna96

Broj postova : 16321

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyTue 14 Aug 2012 - 4:06

Spoiler:
Back to top Go down
Mirjanna96
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
Mirjanna96

Broj postova : 16321

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyTue 14 Aug 2012 - 4:08

Spoiler:
Back to top Go down
Mirjanna96
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
Mirjanna96

Broj postova : 16321

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyTue 14 Aug 2012 - 4:10

Spoiler:
Back to top Go down
ElCazador
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
ElCazador

Broj postova : 239
Godina : 33

Seks i grad/Sex and the city _
PostSubject: Re: Seks i grad/Sex and the city   Seks i grad/Sex and the city EmptyWed 6 Nov 2013 - 22:20

Neka epizoda extra,neka smara da umres...
Back to top Go down
 

Seks i grad/Sex and the city

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Telenovele i serije :: Američke serije-