REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 Almas perdidas (Izgubljene duše)

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
gossip boy(an)
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
gossip boy(an)

Broj postova : 402
Godina : 29
Fan-gif : Almas perdidas (Izgubljene duše) Elizabeth-gutierrez-o
Lokacija : Manhattan

Almas perdidas (Izgubljene duše) _
PostSubject: Almas perdidas (Izgubljene duše)   Almas perdidas (Izgubljene duše) EmptyTue 2 Sep 2014 - 18:29

Bazirana na "El cuerpo del deseo" i "En otra piel"

ALMAS PERDIDAS


„Almas perdidas“ je priča o dvojici muškaraca koji prkose životu. Miran i povučen život na Menhetnu žive brat i sesta, Ana i Salvador. Salvador je poznati aforističar, glumac, a bio je i u nekoliko rijalitija. S druge strane, Ana, njegova mlađa sestra ima rijetku bolest, koja je nasljedna, te samo muškarci u porodici znaju kako se lišiti te bolesti! Salvador je na korak da to ostvari. U njihovom komšiliku žive Martin i Elena, bračni par koji naizgled izgleda savršeno – imaju najbolju kuću, najbolja kola, ali nisu srećni! Martin zlostavlja svoju suprugu, koja je po profesiji psiijatar. Martin je posesivan i ljubomoran, te maltene ne da Eleni iz kuće da izlazi. Elena se potajno zaljubljena u Salvadora, ali zna da ako Martin to sazna, u stanju je da ga ubije!
S druge strane, u Čikagu mladić Dijego prehranjuje svoju porodicu, majku i brata dilovanjem droge. Očaran je manekenkom Marijanom, koja nema namjeru da ima išta sa nekim narko-dilerom!
Uzburkane strasti natjeraće Elenu i Salvadora da kažu jedno drugom šta osjećaju, ali to će ih koštati!
Martin saznaje da je Elena posjetila Anu, ali da tada Ana nije bila kod kuće, već na porodičnom ranču!
Dok je Salvador išao ulicom, naletio je na Danijela s kojim je osjetio neku čudnu povezanost. Nije mogao riječima da opiše šta osjeća, te ga je zamolio da krene s njim da mu kupi novu odjeću, jer je stara na njemu već bila neupotrebljiva. Dok je oblačio novu odjeću, dao je Salvadoru da pričuva njegov talisman, tzv „Kradljivac duša“ kog mu je njegova majka stavila još dok je bio dječak, jer je hodao u snu, te mu ovo dođe kao zaštita. Salvador je odveo Martina kod sebe kući, popričali su kao da se poznaju oduvjek! Salvador je upoznao Danijela i Anu, koja zbog svoje bolesti ne može da priča, ne može da funkcioniše kao normalna osoba, pa se za nju brine Elena.
Nakon Danijelovog odlaska kući, Salvador shvata da je „Kradljivac duša“ ostao kod njega u kući. Kreće prema vratima kako bi talisman vratio mladom momku, ali ga sprečava Martin koji ga tjera da se popne na drugi sprat, a potom na vrh kuće. U isto vrijeme, policija hapsi Danijela zbog dilovanja drogom. Tamo sreće svoje neprijatelje koji ga prebijaju, a on umire. S druge strane, Martin gura Salvadora sa kuće i on umire, ali nespreman. Umire ne spasavši sestru! Ali, njegova duša nije spremna da napusti ovozemaljski život, te se uz pomoć Danijelovog talismana vraća u život, u 15 godina mlađe tijelo!
Kako ne razumije o čemu se radi, Salvador počinje da ludi u zatvoru, ali dolazi Elena koja će mu pomoći da se izliječi, ne sluteći da je to njegova nesuđena ljubav, Salvador!



Uloge:

Gabrijel Poras - Salvador
David Čokaro - Danijel
Marica Rodrigez - Elene
Migel Varoni - Martin
Katerin Sjačoke - Ana
Elizabet Gutjrez - Marijana


entrada:

Back to top Go down
https://www.facebook.com/telenovele.serbia
gossip boy(an)
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
gossip boy(an)

Broj postova : 402
Godina : 29
Fan-gif : Almas perdidas (Izgubljene duše) Elizabeth-gutierrez-o
Lokacija : Manhattan

Almas perdidas (Izgubljene duše) _
PostSubject: Re: Almas perdidas (Izgubljene duše)   Almas perdidas (Izgubljene duše) EmptyTue 2 Sep 2014 - 18:33

Epizoda 1

1995. godina, Hiko, Meksiko.

Početak ove priče počinje u malom gradiću Hiko. Lupe, Dijego, Danijel i Esteban žive buran život! Svakodnevne svađe Lupe i Estebana dovele su Danijela na ivicu propasti. Jednog dana Esteban je nestao, nikad se više nije čulo za njega. Sve to imalo je uticaja na Dijegov  Danijelv život, koji su imali deset, odnosno 7 godina. Noć je. Svi spavaju. Danijel se budi, mjesečari, udara o komodu, te budi Lupe i Dijego koji ga posmatraju kako pričom doziva oca. To je bio prvi put. Narednih nekoliko mjeseci stvari su bile sve gore i gore. Zapostavio je školu zbog razmišljanja o ocu! Tada je Lupe svojoj prijateljici Magdaleni ispričala šta se sa Danijelom dešava. Mislila je da zna o čemu se radi, te je dala adresu, kako ona kaže „posebnog čovjeka“ koji će pomoći Danijelu. Pitala ju je kako, na šta je Magdalena odgovorila
„-Ne mogu ti reći“ i to onim misterioznim i pomalo čudnim glasom!
Kako bi spriječila da se i tu noć dogodi hodanje u snu, Lupe je sa Danijelom otišla kod Lorensa, ostavivši Dijega kod Magdalene. U dvorištu kuće, srela je bračni par koji se nakratko zaustavio jer ih je Lupe zamolila!
„-Ko je Lorenso“, sačuđeno je pitala!
„-Lorenso je dar od Boga, on je bijeli mag!, pokušavali smo na razne načine da dobijemo dijete, ali nismo uspjeli! Bićemo vječno zahvalni Lorensu“, usbuđeno uzviknu žena koja je konačno ostala u drugom stanju!
Pri samom ulasku u kuću, Danijel je počeo da ispituje: „-Mama, gdje smo, kakve su ovo čudne stvari“
„isu to čudne stvari, sine, došli smo da te izliječimo“, ponsno reče Lupe!
–„Ali, ja nisam bolestan“, začuđeno joj to reče! U kući ih je dočekala nazovimo je sekretaricom. –„Dobar dan, imate li zak...“
–„Pusti je, izađe Lornso, prekinuo je se svoje seanse i uveo Danijela i Lupe u jedu, pomalo čudnu sobu.
-„Sjedite, da li ste za kafu, čaj, sok...“ učtivo upita Lorenso.
–„ne, zapravo, mi smo došli da nam pomognete, Magdalena nas je uputila kod vas“ –„Nema potrebe ništa da mi pričaš, znam sve. Danijel mjesečari, to svi mislite, ali nije tako“! Kada je to rekao, Lupe nije mogla da vjeruje, nije progovarala, samo je slušala šta joj Lorenso govori!
–„...tokom noći, njegova duša nije u njegovom tijelu! On je takav, to ne možemo popraviti“
–„Kako mislite da njegova duša tokom noći nije u njegovom tijelu“, zbunjeno upita Lup?
–„To vam ne mogu reći, ali vam mogu pomoći! Danijele, dođi!“ strahovitim glasom povika starac!
–„Reci mi, gdje ti provodiš svoje vrijeme, s kim?“
–„Sa mojim ocem“
-„Pobogu, Danijele, tvoj otac nas je napustio davno, a ti ne izlaziš iz kuće“ uplašeno reče Lupe
-„Ali, mama stvarno, sad je tata dobar, kupuje mi svašta, ali ništa ne mogu da nađem kasnije“! razočarano reče Danijel i sjede kraj Lupe kojoj je tijelo drhtalo!
-„Esteban je mrtav“, visokm tonom naglasi Lorenso, Lupe je ćutala!
-„Da vam objasnim. Sve što se dešavalo Danijelu u proteklih nekoliko mjeseci produkt je lucidnih snova! Njegova duša je napuštala njegovo tijelo, te je on išao na mjesta na koja želi! On je zabrao da bude sa svojim ocem! Lucidni snovi mogu biti veoma opasni. Došli ste na vrijeme, da ste sačekali još nekoliko dana, Danijelova duša bi bila zarobljena i on se ne bi mogao vratiti u svoje tijelo“, polako objasni starac Lupiti sve detalje oko astralne projekcije, tj. Lucidnih snova
-„Ja sam bio mrtav?“, uplašeno upita Danijel?
-„Naravno da nisi, kako bi inače sad bio ovdje s nama, živima?“, pokušao je Lorenso da objasni Danijelu da to što je čuo nije u tom smisl on razumio
-„Vidite, gospođo, postoji jedan način da se prekinu lucidni snovi i Danijelovo napuštanje tijela tokom noći!“, odlučno reče Lorenso
-„Koji, pomozite, ako Boga znate“, drhtavim glasom reće Lupe, dok se Danijel šetao po kući.
-Od Boga sam dobio taj dar. Nisam ga htio, ali pomažem ljudima. Danijelov slućaj sa lucidnim snovima i napuštanjem duše iz tijela nije jedini koji sam ima, ali je najteži! Ali, ne bojte se! Napravićemo nešto što će istinski zadržati Danijela na ovom svijetu, da živi normalno“, mirnim tonom starac reče Lupiti.
-„Kako bi njegova duša zadržala ovo tijelo, neophodno je da se napravi amajlija, talisman koji se zove „Kradljivac duša“ –„Kradljivac duša“, zbunjeno upita Lupe
-„Da, takav je nazim, odgovarajući. Pozovi Danijela i reci mu da sačeka nekih pola sata dok ne napravim talisman.
Danijel je ušao u sobu, te mu Lorenso reče –„Danijele, tvojoj buntovnoj duši potreban je odmor“ Uzmi ovaj talisman i nikada, ali nikada ga nemoj skidati, ni u kakvom slučaju, jer će biti mnogo loše“
-„U redu“, reč Danijel.
-„Ispruži ruku“, učtivo zamoli Danijela da mu pokaže svoj dlan.
-„Ovo do sada još nisam vidio! Lupe, nešto veoma čudno će se dešavati Danijelu u životu! Njegova linija života se iznenada prekida za 15ak godina, ali se nastavlja. Ne razumjem zašto ima dvije linije života, druga je veoma kraća? Imaće roblema u životu, velikih!“ zabrinuto joj reče Lorenso.
Krenuli su kući. Talisman je sada oko Danijelovog vrata, svratili su kod Magdalene kako bi uzeli Dijega, koji se igrao sa Marijanom, djevojčicom koja je išla sa Danijelom u razred.
Prva je noć kako Danijel nosi „Kradljivca duše“, Lupe je bila budna cijelu noć, bila je zahvalna Lorensu što je pomogao njenom sinu!
Sutradan, Magdalena dođe kod Lupe kako bi joj saopštila da se seli u SAD i da, ako hoće, može da krene sa njom i Marijanom. Lupe je bila oduševljena! Znala je da će novi početak biti najbolji za sve njih!Preselili su se u Čikago, Danijel i Dijego su se uklopili  društvo, nastavili su sa školom, usavršili engleski jezik, Lupe se zaposlila kao krojačica sa Magdalenom, a Marijana se počela baviti modelingom!

15 godina kasnije

Njujork, Menhetn


-„Mama, ne, mama!!!“, uplakano reče Salvador na samrtoj postelji svoje majke, koja je patila od porodične bolesti za koju nema lijeka, ako ga muškarci ne nađu. Do tad nije znao šta je lijek. Ne zna ni sad, jedino što zna je da će sada bolest da napreduje kod njegove sestre Ane, te da će dati sve od sebe da pronađe lijek!
-„Koliko me voliš? Najviše? –upita Marijana Danijela koji su sad zajedno!
-„I više od toga“
Vodili su ljubav kao nikada, ali tada je prvi put ispao talisman, te je Danijel tu noć imao čudnu viziju. Sanjao je kako pomaže sestri u nevolji. Kada mu je Marijana rekla da je uzela talisman, jer je zanimljivo oblika, glasno je rekao da se više nikad ne ponovi!

Kraj prve epizode
Back to top Go down
https://www.facebook.com/telenovele.serbia
gossip boy(an)
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
gossip boy(an)

Broj postova : 402
Godina : 29
Fan-gif : Almas perdidas (Izgubljene duše) Elizabeth-gutierrez-o
Lokacija : Manhattan

Almas perdidas (Izgubljene duše) _
PostSubject: Re: Almas perdidas (Izgubljene duše)   Almas perdidas (Izgubljene duše) EmptySun 7 Sep 2014 - 17:35

Epizoda 2

Nakon što su napustili hotel, Danijel i Marijana su se razišli. Ona je otišla u modnu agenciju, a on kući. Kada je došao kući, vidio je razočarajući prilog! Lupe je bez svijesti ležala na podu.
-„Mama, šta ti je, mama“, uplašeno uzviknu Danijel i poče dozivati Dijega
-„Dijego! Dijego! Gdje si? Jesi normalan, zar ne vidiš da je bez svijesti“
-„Spavao sam, nisam znao, radio sam cjelu noć“ glasno uzviknu Dijego!
-„To za šta ti radiš, nije nam dovoljno ni hranu da kupimo, a kamoli da kupimo majci lijekove!
-„Ako imaš posao koji donosi više para, izvoli pa radi!“ reče Dijego Danjelu
-„Da znašda hoću! Otkako smo došli ovdje, živimo bjednije nego u Meksiku, alo, u Čikagu si, nisi u je*enom Hiku“ Danijel povika na Dijega pred majkom, koja se pošla buditi i odmah govoriti.
-„Danijele, šta pričaš? Došla sam ovdje da vama obezbjedim bolju budućnost, nisam uspjela. Nisam imala sreće kao Magdalena! Poštuj brata! Osjećam da mi je ovo kraj!
-„Nemoj tako, majko, biće ti dobro“ strahovitim glasom reče Dijego
-„Neće, sine. Došao je kraj. Nastavi sa studijama, biću ponosna na tebe kad diplomiraš! Danijele, dođi!
Danijel priće majci, koja ga poljubi i reče mu:
-„Talisman, nikad ga ne skidaj! Ne kvari vezu sa Marijanom!, Volim vas...“ reče Lupe, nagon čega i umrije.
-„Ne, mama, mamice, ne, ne ostavljaj nas, mama!!!“ Reče Dijego, a Danijel samo izađe iz kuće, brisajući suze sa svog lica. Nazvao je Magdalenu, Marijanu, da im javi za ovaj strašan događaj.
Lutao je ulicama Čikaga. Istom ulicom prošao je i Salvador sa Anom, imao je utisak da je poznaje, ali ne zna odakle. Htio je prići, ali nije htio da razmišlja sad o tome.
Na Menhetn su se doselili Martin i Elena. Birali su najbolju kuću. Prilikom unošenja poslednje kutije stvari, na vratima kuće pojavili su se Ana i Salvador!
-„Dobar dan, mi smo komšije, živite u kući pored moje“ reče Salvador Eleni
-„Drago mi je, ja sam Elena, a vi ste...?“
-„Oprostite, ja sam Salvador, a ovo je moja sestra Ana. Ona ima nekih zdravstvenih problema, neće vas moći pozdraviti!“
-„Bolesna je? Koju bolest ima? Ja sam psihijatar, mogu li pomoći?
-„Sjajno je što ste nam sad susjed, imaćemo vas u vidu!“ reče Salvador Eeni i taman kad su krenuli...
-„Ko ste vi?“ držno upita Martin
-„Ljubavi, ovu su nam prve komšije, žive u onoj lijepoj kući pored naše, vidiš“
-„Drago mi je, ja sam Salvador“
-„Takođe, Martin“
Potom Elena i Martin uđoše u kuću, te joj Martin zaprijeti da nikada više ne gleda tako nekog čovjeka, kako je gledala Salvadora!
-„Ljubomoran sam, pa?“
Salvador uvede Anu u kuću, te je ostavi u sobi koja je pripadala njihovoj majci. On siđe u dnevnu sobu i inspirisan novim komšijama, njihovomprelijepom kućom poče isati priču o tajnama koje kriju svake porodice. Priču je nazvao „Iza zatvoreni vrata“. Pisao je do kasno u noć, a potom je otišao da obiđe Anu, poljubi je, te se začudi kad je začuo zvono, neko je bio ispred kuće.
Na vratima je bio Martin, vidno uznemiren, na licu je imao ogrebotinu.
-„Čovjče, šta ti je s licem“
-„Ogrebala me mačka!“ reče martin. Slušaj, Salvador, biješe? Ne prilazi više mojoj ženi, neka ti bude jasno!
-„Pardon?“
-„Šta pardon, šta se raviš lud? Vidi se da si samac, pa ti bilo koja dobro dođe. Živiš sa tom ludačom, koja...“
-„Alo! Sestru mi ne nazivaj tako! Danas smo se upoznali, tek ste se doselili! Šta ti znaš o meni? Ništa! Sad ću te lijepo zamoliti da napustiš ovaj topao dom i da... nije te mačka ogrebala, veće Elena, ne diraj je više!
Pretpostavljao je Salvador da su Martin i Elena imali žučnu svađu, te da je ona rezultirala njegovom ogrebotinom, ali se jako zabrinuo za nju. Ne želeći probleme, nije htio da ide u Martinovu kuću, kako sebi ne bi pravio više problema!
-„Idi dođavola! U mojoj kući neću da te vidim! Nadam se da sam bio jasan!“ glasno reče Martin Salvadoru, a potom se okrenu i ode.
U Čikagu je osvanulo tužno jutru. Danijel i Dijego su na bdenju svoje majke. Prijatelji su sa njima. Marijana i Magdalena su im najveća podrška.
Marijana je odvela Danijela u spavaću sobu, govoreći mu da mora da bude jak, da je ovo samo jedan u nizu nemilih događaja, koji će se u životu desiti. Ne samo njemu, već svim ljudma! Potom je Danijel čvrsto zagrli, te se vratiše u dnevnu sobu.
Krenuli su na groblje. Nakon tuširanja, Danijel je na kratko skinuo talisman, kako bi promjenio odjeću, ali poče govoriti „Odlazi od mene, ne, odlazi!“, potom u sobu dođe Dijego i stavi mu talisman oko vrata!
Nije htio da m kaže šta je govorio, smatrao je da je dovoljno nesreće smrt njegove majke.
Kada su došli sa sahrane, Magdalena je otišla kući, dok je Marijana ostala sa Danijelom i Dijegom, kako bi se pozdravila sa njima, jer ima kasting za Američki Top model.
-„Ljubavi, budi mi dobar, vratiću se brzo, mada to ne želim, ostala bih tamo do kraja, to mi je životna prilika da pokažem ove godine rada i truda! Dijego, čuvaj mi ga!
Pozdravi se Marijana sa njima, a potom ode.
Na Menhetnu, na vratima kuće Elena je čekala Salvadora. Izašao je, a ona mu je rekla da je spasi, da je Martin čudovište, da je zaposli da čuva njenu sestru, na šta je on pristao!
Elena je potom dovela Martina kod Salvadora kako bi mu rekla da će čuvati Salvadorovu sestru. Iako se protivio, nije mu bilo druge, nego da pristane, ali da je on povremeno nadgleda šta radi.
U Čikagu, očajan Danijel je sjedio na klupi u parku, prišao mu je jedan sredovječan čovjek, pitao ga da li želi da radi za njega. Danijel je pristao, ne pitajući o čemu se radi.
Došao je u firmu tog čovjeka koji mu je objasnio da će od njega napraviti prebogatog čovjeka, na šta se Danijel odušvio, te je čekao da čuje svoj posao... „Tako što ćeš prenositi drogu iz Čikaga u Njujork!“
Znajući da nema šta da izgubi, majka mu je umrla, brat je posvećen jadnom poslu, Marijana nije tu, te je njegov odgovor bio“
-„Prihvatam, don Rodrigo! Prenosiću vašu robu!“, reče Danijel, a Rodrigo se oduševio, znajući da je uvalio još jednog mladog momka u sos iz kog se neće lako izvući!

Kraj druge epizode
Back to top Go down
https://www.facebook.com/telenovele.serbia
Sponsored content




Almas perdidas (Izgubljene duše) _
PostSubject: Re: Almas perdidas (Izgubljene duše)   Almas perdidas (Izgubljene duše) Empty

Back to top Go down
 

Almas perdidas (Izgubljene duše)

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Ostale teme :: Web-novele-