REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 ,,Nečista krv''

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest
Anonymous


,,Nečista krv''  _
PostSubject: ,,Nečista krv''    ,,Nečista krv''  EmptySun 25 Dec 2011 - 16:54

Emitovanje/ svakog dana od 01. do 13.januara 2012.godine u 22:00




Trajanje: 45 minuta
Režija: Stojan Stojčić
Uloge: Maja Stojanović(Sofka), Svetlana Ceca Ražnatović (Koštana), Rade Šerbedžija (Marko), Ljuba Tadić (Mita), Petar Božović (patrijarh Dimitrije), Meto Jovanovski (Agim), Filip Gajić (Tomča), Neda Arnerić (Biljarica), Dušica Žegarac (Stana)



U 13 epizoda, adaptacija romana ,,Nečista krv“ i drame ,,Koštana“, Borisava Stankovića verno su prikazane vrednosti karakteristične za jug Srbije neposredno pre oslobađanja od Turaka. Serija je snimana u potpuno autentičnom okruženju, u kući koja datira od početka 19.veka. Priča o vranjanskim lepoticama, propadanju hadžijskog sveta, patrijarhalnom društvu i najdubljim ponorima u mislima čoveka.Happy televizija poseduje ekskluzivna prava na emitovanje ove serije koja je i montirana u našoj produkciji, a snimljena je ’91.godine. Zbog eksplicitnih scena Svetlane Cece Ražnatović, jedne od glavnih junakinja, filmske trake su bile skoro 20 godina daleko od očiju javnosti. Posle mnogo zabrana i sečenja materijala, naknadno snimanih scena, ,,Tajna nečiste krvi“ je konačno oslobođena.



,,Nečista krv''  Serije_necistakrv_1

,,Nečista krv''  Serije_necistakrv_2

,,Nečista krv''  Serije_necistakrv_3

,,Nečista krv''  Serije_necistakrv_1d

,,Nečista krv''  Serije_necistakrv_2d

,,Nečista krv''  Serije_necistakrv_3d

,,Nečista krv''  Serije_necistakrv_4d




Neću gledati.


Last edited by Don Pio on Sun 1 Jan 2012 - 7:26; edited 1 time in total
Back to top Go down
anahi 4ever!
TV Novele Zlatni član
TV Novele Zlatni član
anahi 4ever!

Broj postova : 8597
Fan-gif : ^^
Lokacija : Love can touch us one time And last for a lifetime And never let go till we`re gone

,,Nečista krv''  _
PostSubject: Re: ,,Nečista krv''    ,,Nečista krv''  EmptyMon 26 Dec 2011 - 8:31

mozda pogledam cisto zbog Cece :) posto je ona Kostana :)
po meni je jaakoo glupo sto su spojili 2 romana u jednu pricu -.-'
"Necistu krv" sam citala, dobra knjiga thumbup Sofka je genijaaalaaan lik skidamkapu
ne gleda mi se ovo, jer ce mi srusiti sliku o Sofki koju imam...u principu ne volim nikad da citam knjigu pa da gledam film, uvek se razocaram thumbdown
a, "necista krv" je odlicno, kompleksno delo, koje svakako treba procitati
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous


,,Nečista krv''  _
PostSubject: Re: ,,Nečista krv''    ,,Nečista krv''  EmptyMon 26 Dec 2011 - 11:28

Ja neću gledati, pošto tad gledam Komšije...


A što se tič knjiga definitivno ih moram pročitati.
Back to top Go down
-MILOS-
TVNovele Redovan član
TVNovele Redovan član
-MILOS-

Broj postova : 4188
Godina : 31
Fan-gif : ,,Nečista krv''  Aewnyr

,,Nečista krv''  _
PostSubject: Re: ,,Nečista krv''    ,,Nečista krv''  EmptyWed 28 Dec 2011 - 3:24

u srednjoj mi je bilo obavezno da procitam oba dela, zato sto sam zavrsio gimnaziju jezicki smer, a srpski mi je bio glavni predmet, tako da sam to morao da uradim... Pio obavezno da pricitas, Kostana je odlicna knjiga, ali ima i film... meni se iskreno bas svideo, a Sofka tj. Necista krv, to mi je zanimljivo na pocetku, a posle kad ona sva jadna poludi tad jos zanimljivije :)
Back to top Go down
http://www.analiasrb.tk
anahi 4ever!
TV Novele Zlatni član
TV Novele Zlatni član
anahi 4ever!

Broj postova : 8597
Fan-gif : ^^
Lokacija : Love can touch us one time And last for a lifetime And never let go till we`re gone

,,Nečista krv''  _
PostSubject: Re: ,,Nečista krv''    ,,Nečista krv''  EmptySun 8 Jan 2012 - 12:53

gledala sam ovo pre neko vece nesto malo, i bolje da nisam Ijo ocaaaj Ijo
nestade Sofka iz moje glave, kao da je nikad nije ni bilo Ijo daleko je ona glumica od Sofke, jaaakoo daleeekooo thumbdown i, fizicki i psihicki!
druga stvar, ono meni dodje, kao dokumentarac o.O Onaj svestenik prica i prica, pa puste scenu i sve tako -.-' bezveze skroooz thumbdown
a knjiga, je skrooz ok thumbup pogotovu zbog Sofke, mogu reci da je to najupetljiviji lik u srpskoj literaturi, zaista impresivan skidamkapu a, i ovo je prvi srpski psiholoski roman, trebali su malo vise da se potrude oko filmovizovanja knjige, posto je ovo pravo smece thumbdown
Back to top Go down
tica
TVNovele Kralj/ica
TVNovele Kralj/ica
tica

Broj postova : 12835
Fan-gif : ,,Nečista krv''  Tumblr_m9bpwySvCN1r35r4io4_250
Lokacija : ツ ❥ Sometimes, life will kick you around, but sooner or later, you realize you're not just a survivor. You're a warrior, and you're stronger than anything life throws your way. ❥

,,Nečista krv''  _
PostSubject: Re: ,,Nečista krv''    ,,Nečista krv''  EmptyTue 31 Jan 2012 - 22:23

Jovana slazem se sa tobom..

Ja sam procitala "Necistu krv" i mislila sam ako film bude upola dobar kao knjiga bice super,
kad ono haos,ne zna se ni ko pije ni ko placa,spojili su "Necistu krv" i "Kostanu",ajde da nekako predjemo preko toga,ali ono niije ni f od filma, onaj svestenik samo prica i prica i prica,a neke druge scene jedva da se i pojave,posle te njegove price puste neku kratku scenu i taman pomislim da ce biti zanimljivo,kad ne,oni opet puste njega i on prica i prica i prica..

HAOS thumbdown thumbdown thumbdown
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

,,Nečista krv''  _
PostSubject: Re: ,,Nečista krv''    ,,Nečista krv''  EmptySat 8 Dec 2012 - 7:22

Meni se ne dopada,jer su se knjige držali samo donekle,ostalo izmislili.Upropastiše knjigu.
Back to top Go down
Maja33
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
avatar

Broj postova : 3921

,,Nečista krv''  _
PostSubject: Re: ,,Nečista krv''    ,,Nečista krv''  EmptyFri 22 Feb 2013 - 7:54

Imala sam lektiru Nečista krv u prvom polugodištu i drago mi je što je otvorena ova tema. :)
Back to top Go down
Sponsored content




,,Nečista krv''  _
PostSubject: Re: ,,Nečista krv''    ,,Nečista krv''  Empty

Back to top Go down
 

,,Nečista krv''

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Telenovele i serije :: Domaće serije-