REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 
 

 Selo gori, a baba se češlja

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Stefy
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
Stefy

Broj postova : 7872
Godina : 27
Lokacija : Kladovo, Srbija

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyTue 5 Apr 2011 - 10:26

Selo gori, a baba se češlja 230px-selogori
Selo gori, a baba se češlja

Sinopsis:
Selo gori, a baba se češlja je serija prikazivana na Radio-televiziji Srbije.
Glavni junak je seljak Radašin (Radoš Bajić), koji priča priču o svojoj porodici, vremenu i selu u kome živi, i seljacima sa kojima provodi dane. Vreme provodi sa Dragojlom (Mirko Babić), Žotom (Dragan Nikolić) i Milom (Milorad Mandić Manda).
Radašinovu porodicu, o čijoj sudbini Radašin voli da priča i razmišlja, čine žena Radojka (Ljiljana Stjepanović), sin Radoslav (Nedeljko Bajić), sa snajom iz Švedske Ingrid (Ana Sakić) i unukom Tomasom, odnosno Tomom (Miloš Stanojević), i ćerka Milona (Mariana Aranđelović) sa zetom Radenkom (Fuad Tabučić) i unucima Milicom (Ksenija Repić) i Milutinom (Bratislav Čeperković).
Mesto radnje je smešteno u jedno malo selo, između tri Morave (Velike, Južne i Zapadne).
Radoš Bajić o svojoj seriji kaže: „Film i TV serija Selo gori a baba se češlja je saga o savremenom srpskom selu, poetska priča o rastakanju sela, o kućnim ognjištima u kojima se ponovo pale vatre“[1]. U središtu zbivanja su „mali a veliki ljudi – seljaci“, junaci serije, „oni ljudi koji prvo plate porez i struju državi“[1].
Poput Milutina, u romanu Danka Popovića Knjiga o Milutinu, Radašin je predstavljen kao seljak, domaćin, Šumadinac, koji pripoveda o vremenu u kom živi i nedaćama koje mu je ono donelo.

Uloge:
Dragan Nikolić
Žota / sudija
Radoš Bajić Radašin
Milorad Mandić Manda Milašin (Mila)
Mirko Babić Dragojlo
Ljiljana Stjepanović Radojka, Radašinova žena
Olga Odanović Zlatana, Milašinova žena
Suzana Mančić Svetlana, Žotina svastika
Nada Blam Smiljana, Žotina žena
Back to top Go down
Lex
TVNovele Zavisnik
TVNovele Zavisnik
Lex

Broj postova : 561
Lokacija : Francuska

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptySat 7 May 2011 - 8:53

Ne zna se sta je gluplje! Naziv serije ili sama serija! :Out: :Out: :Out:
Back to top Go down
hollyss
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
hollyss

Broj postova : 442
Fan-gif : Selo gori, a baba se češlja 14xf8

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyMon 9 May 2011 - 9:36

U startu me je odbio naziv serije...
Back to top Go down
ღJacqueline Bracamontesღ
TVNovele Moderator
TVNovele Moderator
ღJacqueline Bracamontesღ

Broj postova : 55522
Godina : 31
Lokacija : New Delhi, India ❤ !

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyMon 9 May 2011 - 11:26

Joj serija je koma :Good: :Good: :Good:
Radasin :Good:
Back to top Go down
http://dulce-anahi.my-free-forum.com
mimimimimimi
TVNovele Redovan član
TVNovele Redovan član
mimimimimimi

Broj postova : 4134
Godina : 38
Fan-gif : Selo gori, a baba se češlja 18bdb020d2

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyTue 10 May 2011 - 5:13

serija krenula kao komicna ( sa izgradnjom toaleta ) a zavrsila sa donacijom bubrega ... u pocetku sam gledala dok je bilo komicno, posle odustala...
Back to top Go down
LA MUJER EN EL ESPEJO
TV Novele Zlatni član
TV Novele Zlatni član
LA MUJER EN EL ESPEJO

Broj postova : 9213
Godina : 28
Fan-gif : Yo amo anahi 4ever!
Lokacija : ♥ MARAKANA SEVER - TOPCIDER ♥

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyFri 5 Aug 2011 - 8:47

mimimimimimi wrote:
serija krenula kao komicna ( sa izgradnjom toaleta ) a zavrsila sa donacijom bubrega ... u pocetku sam gledala dok je bilo komicno, posle odustala...
Back to top Go down
MStefan
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
MStefan

Broj postova : 18883
Lokacija : Mexico

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptySat 17 Sep 2011 - 5:46

U pocetku sam voleo ovu seriju,ali kasnije KATASTROFA!
Back to top Go down
.::.PeRrOnItA.::.
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
.::.PeRrOnItA.::.

Broj postova : 208
Godina : 26
Fan-gif : Teresa <33

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptySun 18 Dec 2011 - 7:25

mimimimimimi wrote:
serija krenula kao komicna ( sa izgradnjom toaleta ) a zavrsila sa donacijom bubrega ... u pocetku sam gledala dok je bilo komicno, posle odustala...

Takodje
Back to top Go down
MStefan
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
MStefan

Broj postova : 18883
Lokacija : Mexico

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyMon 30 Jan 2012 - 7:56

SERIJA SE PONOVO EMITUJE NA RTS-U!

PREMIJERA: RADNIM DANIMA OD 20:05
REPRIZA: NAREDNOG DANA OD 16:00


Pa,ko voli...
Back to top Go down
ღJacqueline Bracamontesღ
TVNovele Moderator
TVNovele Moderator
ღJacqueline Bracamontesღ

Broj postova : 55522
Godina : 31
Lokacija : New Delhi, India ❤ !

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyMon 30 Jan 2012 - 10:23

Prije mi je bila zanimljivija :D
Back to top Go down
http://dulce-anahi.my-free-forum.com
Mica Voli Lucero
TVNovele Zavisnik
TVNovele Zavisnik
Mica Voli Lucero

Broj postova : 553

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyWed 14 Mar 2012 - 2:33

Ma serija je dobra,ali ja nisam tip koji voli takve vrste serija.
thumbdown
Back to top Go down
MStefan
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
MStefan

Broj postova : 18883
Lokacija : Mexico

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyWed 30 May 2012 - 4:18

Poslednja epizoda (21.05.2012) ostvarila je gledanost 13.3% (AMR) ili 30.8% (SHR).
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptySat 2 Jun 2012 - 20:11

Odgledala sam skoro sve epizode,nisam oduševljena,i dosadni su koliko je repriziraju,na jesen će sigurno opet da počnu s reprizom.
Back to top Go down
saricica
TVNovele Zavisnik
TVNovele Zavisnik
saricica

Broj postova : 696
Godina : 26
Fan-gif : Selo gori, a baba se češlja 23kw2a8
Lokacija : Madrid <333

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyTue 12 Jun 2012 - 16:00

ok
Back to top Go down
Nemanja4Ever
TVNovele Novi član
TVNovele Novi član
Nemanja4Ever

Broj postova : 192

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyTue 31 Jul 2012 - 8:20

odlicna serija
Back to top Go down
Mirjanna96
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator
Mirjanna96

Broj postova : 16321

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyFri 7 Dec 2012 - 0:01

LA MUJER EN EL ESPEJO wrote:
mimimimimimi wrote:
serija krenula kao komicna ( sa izgradnjom toaleta ) a zavrsila sa donacijom bubrega ... u pocetku sam gledala dok je bilo komicno, posle odustala...
Back to top Go down
Maja33
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
avatar

Broj postova : 3921

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptyMon 1 Apr 2013 - 10:57

Gledala sam,serija je ok i seoski život je prikazan i komična je.
Back to top Go down
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član
LadyEstrella

Broj postova : 3557

Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja EmptySun 2 Aug 2015 - 21:07

Reditelj i scenarista najgledanije domaće serije svih vremena "Selo gori, a baba se češlja" rekao je za domaću štampu da je ugovorio snimanje novih 12 epizoda.
Dogodovštine Radašina, sina Dragana, Milašina, Radojke i drugih likova gledaćemo sledeće jeseni, a Bajić je najavio i mnoštvo novih likova.
"Gledaćete one koje ste zavoleli, ali i mnoga nova lica, pa očekujemo ozbiljno osveženje kastinga. Volim da iznenadim gledaoce poznatim licima koja ne očekuju, pa će tu biti i poznatih ličnosti koje se inače ne bave glumom", rekao je on "Informeru".
Snimanje je zakazano za kraj ove i početak sledeće godine, a Bajić otkriva da je, posle dve godine, postigao dogovor sa Javnim servisom.
"Posle skoro dve godine ušao sam u Takovsku 10, gde me je tokom radnog vremena primio direktor Dragan Bujošević. RTS-u je mnogo više nego meni stalo da ima program koji donosi najveću gledanost, i ekonomsku isplativost", rekao je on.
Glavni junaci će, do premijere novih epizoda, raditi na filmu "Braća po babine linije", komediji čije snimanje počinje u septembru, a premijera je zakazana za januar sledeće godine.
tekst: Mondo
Back to top Go down
Sponsored content




Selo gori, a baba se češlja _
PostSubject: Re: Selo gori, a baba se češlja   Selo gori, a baba se češlja Empty

Back to top Go down
 

Selo gori, a baba se češlja

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/ :: Telenovele i serije :: Domaće serije-